Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangisi daha acı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: fregile
    ...

Sevgili MAN...sen takıntılısın anladın mı)))))))))...

Evet arkadaşımız benim yazıma karşılık bir örnek vermiş.. aradan ekleyivereyim )
    Hiç de takıntılı değilim benn... Ama ööle düşünüyorsan da elden bişi gelmez Düşüncelerinde başarılar :P :lol: :lol:

Yorum

aksesuar bence yanlış düşünüyorsun: evliliğin başında denmez mi:

"İyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölüm ayırıncaya kadar birlikte olmak"

Sen onu bırakmıyor olsan da bir parçasını ayırıyorsundur ondan bence...

Sen yazında fragile'nin yazdıklarına katılmadığını belirtmek için: senin anlattığın tarz bir durumda aldatılmanın olmadığını mı söylemek istiyorsun??? :roll: Yanlış anlamış olabilirim kusuruma bakma... Yoksa yazdıkların sonucunda hastalığın olduğu durumda yapılan cinsel ilişkinin aldatma olmadığını açık açık söylüyor musun?

Valla şunu demek istiyorum:

Eğer kişi eşiyle birlikteyken bir başka kadını düşünüyorsa ve bu mutlak bir şekilde aldatmaksa, bir başka kadınla birlikteyken eşini düşünmesi de aldatmak demek olmuyor o zaman.. :?:

Bence suç eyleme dönüştüğü zaman "suçtur"... Mümkün değil ki bir insanın beyninden geçenleri okumanız.
      sur-real-ist bir aşığım ben... fallar gibidir hayatım!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aksesuar
        Orjinal yazı sahibi: PaRo
        aksesuar bence yanlış düşünüyorsun: evliliğin başında denmez mi:

"İyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölüm ayırıncaya kadar birlikte olmak"

Sen onu bırakmıyor olsan da bir parçasını ayırıyorsundur ondan bence...

Sen yazında fragile'nin yazdıklarına katılmadığını belirtmek için: senin anlattığın tarz bir durumda aldatılmanın olmadığını mı söylemek istiyorsun??? :roll: Yanlış anlamış olabilirim kusuruma bakma... Yoksa yazdıkların sonucunda hastalığın olduğu durumda yapılan cinsel ilişkinin aldatma olmadığını açık açık söylüyor musun?

Eğer kişi eşiyle birlikteyken bir başka kadını düşünüyorsa ve bu mutlak bir şekilde aldatmaksa, bir başka kadınla birlikteyken eşini düşünmesi de aldatmak demek olmuyor o zaman.. :?:

Bence suç eyleme dönüştüğü zaman "suçtur"... Mümkün değil ki bir insanın beyninden geçenleri okumanız.
        Fiziksel manada da duygusal manada da aldatmak: aldatmaktır... Başlığı açarken hangisi daha acıdır die düşündüydüm!

bir başka kadınla birlikteyken eşini düşünmesi de aldatmak demek olmuyor o zaman..

Bu dediğini ele alacak olursak eğer: bir başka kadınla birlikteyse zaten aldatıyordur, ama duygusal manada eşine bağımlılığı varsa bu aldatmasının seviyesinin düşük olduğunu gösterir :P :P ...

Aldatmak aldatmaktır arkadaşım... Hem fiziksel manada, hem duygusal manada yanımda olmayacaksa ve hele: aldatma olayı ben hasta olduğum bi anda olacaksa ne manası var birlikteliğin???

Bir insanın beynini okumaya gelince: hiç belli olmaz... :twisted:

Yorum

ben ne çektiysem beyinsel aldatılmadan çektim. beynim mesajı almasa bile rüyama girer ve öğrenirim ya öğrenemediklerim? bir de rüyama girmeyenler

aldatılma obsesyondur ben de ne yazık ki. görmemezlikten gelecek kadar da gurursuz değilim. bu nedenle hayatıma hiç kimsenin girmesine izin vermiyorum. yalnızlık ne kadar zor olursa olsun.

Yorum

bencede herkiside aynı ,biri öbürünü takib eder zaten .İnsanın beyninde birşeyler varsa onu zamanla hayata geçirecektir .,fırsatını kolluyordur.Ama ikiside acı. Birinde insan kendisini kandırıyor ,diğerinde ise karşısındakinin canını çok acıtıyor.Yaşamadım ,Allahta kimseye yaşatmasın.
            Hayat güzel

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paranomanyak
              Sakın siteden ayrılma hee Mentat Seninle bi konuyu konuşmak, tartışmak ufku açıcı yapıda... Sendeki bilgi yoğunluğunu yazılarından anlayabiliyorum...

Sevgiler ve de Saygılarla...
              sağol PaRo, kendini ifade edebildiğini öğrenmek ve anlaşılmak gerçekten memnuniyet verici.

Konuya gelince, sana kötü haberlerim var, malesef üst bilincimizle, alt bilincimiz birbirine karmaşık birşekilde bağlantılı bir şekilde çalışıyor. Yani birini uyutup diğeriyle davranmak mümkün değil. Kimi durumlarda üst alta baskı yapıyor, kimi durumlarda alt sazı eline alıyor.

Ama genelde alt bilincimiz, cinsel birleşme durumunda, kavga, korku, Öfke veya bunlar gibi ilkel niteleyebileceğimiz durumlarda sazı (izinsiz) eline alıyor. Diğer durumlarda ise devre dışı kalmıyor, ama usulca kulağına fısıldayan tilki misali, üst bilince sürekli etkileşimlerde bulunuyor. (Freud bunları inceliyordu)

Dolayısıyla alt bilincimin yaptığı beni bağlamaz diyebiliriz tabi ama, geniş çerçeveden baktığımızda bu ikisini birbirinden bağımsız düşünmeye kalkışırsak... ciddi hata yaptığımızı söylersem bana kızma.

Konunun özünden fazla uzaklaşmıyım; beyinsel aldatmayı fazla kafaya takmamalıyız. Gündelik hayatta Erkeklerin gözleri kadınları tarar. Kadınlar erkeklerde çekici noktaları belirler. Buna engel olamazsınız. Kadının o akşam için yaptığı gece makyajı ve erkeğin sürdüğü değişik parfüm, o geceki aktivitede bilinçaltında neler yaşatır, kimse bilmez. Düşünmeye de çalışmayın zaten. eşiniz sizinle, başka yatakta değil. Gerisi neden önemli? Bırakın zihinler serbest kalsın... istesenizde tutamazsınız zaten.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aksesuar
                ...
                +1

Yiğidi öldür ama hakkını ver. Kız haklı. 8)

Yorum

+ 1
                  Adam haklı
                  sur-real-ist bir aşığım ben... fallar gibidir hayatım!

Yorum

+1 neci arkidişler... Kaçırmışım demekki...

Yorum

paranomanyak her ikiside çok acıdır .aslına bakarsan pekte farkı yoktur diyesim geliyor ama elbette ten paylaşımı ten aldatışı iğrençtir.bunu düşünmek bile yeteri kadar acı verir.eğer bir kadın kendisinin sahiplenildiğinden şikayetciyse sahiplenmemesi gerekir kaldıki bu sahiplenmek değil güvendir aynı şekilde o da sana sahiplenmiştir.öyle olması gerekir en azından.acıtır ,acıdır söylediğini düşünmek bile.

Yorum

şimdi sen paylaşma cesaretini göstermişsin yaşantıyı bizde burda oturup ahkam kesiyoruz. mantığa söz geçiriliyorda ,sevdaya söz geçmiyor o bakımdan acı vericidir.

Yorum

cicidem beyinsel aldatmadan söz etmişsin.başka neye sığınabilirsinkin.sevgi emek ister bilirmisin bilmiyorum ama.

Yorum

bunun beyini cinseli olmaz.ikiside çok kötü.aldatmak demek özel olan herşeyi başkasıyla paylaşmak demektir.yani aldatma tek unsurlr bir şey değildir.bir bakışla bile karşınızdakini aldatabilirsiniz.kimse kimsenin canın acıtmasın...

Yorum

sonuçta aldatılıyorsun cinsel mi beyinsel mi diyerek kendini aldatmamalısın.

Yorum

2. si bi çok kez birincisini de içerir cevap veriyorum:
                                2-cinsel aldatılma

Yorum

İşleniyor...
                                X