Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ASKER PSİKOLOJİSİ

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

seni en iyi ben anlarım çünkü bende asker eşiyim.önünüzde uzun bir zaman var daha .
    ilk aylar zordur her iki taraf içinde.sen yokluğunun verdiği acıyla dolanırsın etrafta,o ise bambaşka duygularla.

seni özlediğinden emin ol.suskunluğu gördüklerindendir.eşim ilk zamanlar çok kötü olmuştu.orda muamele farklı,disiplin var,anlam verilemeyen kurallar var.hakaret duyabilirsin,azarlanabilirsin ve bunlar kaldırılabilecek şeyler değil.

o zamanla bu düzene alışacaktır.ona yalnız olmadığını,orada herkesin aynı durumda olduğu söyle.allah ikinizinde yardımcısı olsun.sayılı gün çabuk geçermiş.

bizimde 5.5 ay kaldı.sizde çocuk varmı?
    bu da geçer....

Yorum

asker psikolojisi

bizimde 5.5 ay kaldı.sizde çocuk varmı?
      .................................................. .................................................. .......hayır çocuk yok ve daha 14 ay var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
        sanırım tam olarak hazır hissetmeden veya zorunlu olarak gitmiş askere.askerlik kolay değil elbette.ama kişinin askerlik yaptığı yere mevkiye göre değişiyor bu.
        bende fazlasıyla talihsiz bir dönemde gittim askere.başıma fena hadiseler geldi.dahada gelebilirdi.. ucuz kurtulmuşum dediğim hadiseler bile var. :!:
        evli olduğumuz için kendini hiç hazır hissetmedi ve hap önümüze engeller çıkınca şu an için tek çarenin bu olduğunu düşündüğü için gitmek zorunda kaldı....teşekkürler

Yorum

asker psikolojisi

HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...FORUM SİTELERİNİN BÖYLE OLDUĞUNU BİLMİYORDUM..EŞİM ASKERE GİTTİĞİNDEN BERİ BİRŞEYLERİ PAYLAŞACAK HİÇ ARKADAŞIM YOKTU VE BEN KENDİMİ ÇOK YALNIZZ HİSSEDİYORDUM ...DESTEKLERİNİZ BENİ ÇOK MUTLU ETTİ UMARIM İŞE YARAR VE EŞİMİ BULUNDUĞU DURUMDAN KURTARA BİLİRİM :?: :?:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: haticesu
            Orjinal yazı sahibi: GTO
            sen arıyorsun sandım pardon...askerdeki adama telefondan yardımcı olman zor gibi..askerlik demek kocanın şuanki ruh halinde olduğu bir dönem demek yani gayet normal kimse sevinerek güzel güzel konuşmaz askerden arayıp..kaç ay kaldı?
            14ay kaldı..daha gideli bir ay oldu şimdi böyleyse ben 14 ay nasıl ona destek olacağım ne yapacağım ona bir çözüm bulmaya çalışıyorum ama bulamıyorum o yüzden yardıma ihtiyaç duydum ...beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar

14 ay böyle geçmeyecek ki ilk aylar böyle olması doğal alışınca düzelcek.

Yorum

asker psikolojisi

HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ...ARTIK EŞİMİ ANLAYABİLİYOR VE ONUN YANINDA OLABİLİYORUM...ANLAYACAĞINIZ BAŞARDIM BENİMLE ESKİSİ GİBİ KONUŞUYOR ONSUZUM AMA SESSİZ DEĞİLİM ARTIK ..ÇOK TEŞEKKÜRLER......... :roll:

Yorum

Re: asker psikolojisi

HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ...ARTIK EŞİMİ ANLAYABİLİYOR VE ONUN YANINDA OLABİLİYORUM...ANLAYACAĞINIZ BAŞARDIM BENİMLE ESKİSİ GİBİ KONUŞUYOR ONSUZUM AMA SESSİZ DEĞİLİM ARTIK ..ÇOK TEŞEKKÜRLER......... :roll:

Sevindim İnşallah böyle devam eder
                öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

Re: asker psikolojisi

sevindim

Yorum

SELAM

Tanrı sevdikleri askerde olanlara sabır versin gerçekten çok zor bir görev askerlik

Yorum

asker psikolojisi

teşekkürler...zor ama bir o kadar da gurur verici bu görevi inşallah alınlarının akıyla yapıp gelirler

Yorum

asker psikolojisi

Allahım tüm asker yakınlarına sabır versin..inşallah sağsalim hepsi evlerine döner(amin)

Yorum

bu askerlik psikolojisi neler yaptırır insana?
                          askerliğini yapmış ya da asker yolu beklemiş olan biri fikirlerini paylaşabilir mi lütfen?
                          Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                          Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                          Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

kardeşimi bekliyorum..şafak sayıyoruz artık..

nesini öğrenmek istedin platonik...anlamadım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meva_ View Post
                              kardeşimi bekliyorum..şafak sayıyoruz artık..

nesini öğrenmek istedin platonik...anlamadım..
                              ben de abimi beklemiştim, bilirim. Allah kavuştursun..
                              benim sormak istediğim duygusal yönden.. yani bir askerin gitmeden 1gün önce size daha öncesinden hiç davranmadığı kadar yakın davranıp askerde de annesinden sonra aradığı tek insanın siz olması bir şey ifade eder mi? askerlik psikolojisine mi bağlamalı..?
                              Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                              Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                              Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Aslında o insanın biraz da yapısına bağlı. Normalde sık sık arıyormuydu ? yoksa durduk yere beklemediğin bi anda mi aradı. En basiti. Arayabileceği ve dertleşebileceği bir başaksı var mı ? Sadece Annesi ve Sen mi ? Duygusal olarak Senden Hoşlanıyormuydu önceden ? her iki ihtimalde mümkün..
                                Dogo Argentino - Beyaz satenden bir postla sarılmış çelikten bir beden ve altın kalpli bir dost...!

Yorum

İşleniyor...
                                X