Duyuru

Collapse
No announcement yet.

beni hiç kadını olarak düşünmemiş

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• denizkızı
    adlı üyemiz beni hiç kadını olarak düşünmemiş konusunu başlattı

beni hiç kadını olarak düşünmemiş

Aylardır onu hayal edip, onunla yaşıyordum yalnızlığımı.. en sonunda dayanamayıp söyledim duygularımı, hislerimi gururu bir yana bırakarak ve bir kadının bir erkeğe açılamayacağı şekilde açıldım "bir kadın da elbet bir erkeğe söyleyebilir, ayıp mı günah mı" diye düşünerek.. Ne yazık ki hüsranla sonuçlandı girişimim ve bana " seni asla kadınım olarak düşünmedim, kız kardeşim gibi seviyorum seni" dedi. Canım çok yandı ve halen de üzülüyorum çünkü gerçekten evlenebileceğim erkek olarak görmüştüm onu hem de uzun süreden sonra ilk defa..Aynı zamanda kızgınım da ona çünkü tek bir şans dahi vermedi yaşabilecek olduklarımıza. Şimdiye değin sevdiğim erkeklerin derdi, sıkıntısı neydi bir türlü anlayamadım.. Düzgün kızsın, iyisin güzelsin, senin gibisi artık yok diyorlar sonra kollarına benim tam tersim olan kızları takıp dolaştırıyorlar. Yakında bu sevdiğim erkeği de başka bir kadınla görürüm çünkü ne ilkti ne de son olacak bana yaşattıkları.. bir de biz kadınlar için fikriyle zikri ayrı derler, şimdi bana da sorgulama hakkı doğuyor: sizin bu içine düştüğünüz durum nedir peki çelişki değil mi?

• denizkızı
    replied
    Kendime de çok kızıyorum çünkü hala "bir şans verse nolurdu" şeklinde yaşanabileceklere hikayeler yazıyor ve zihnimde hayali bir ilişki yaşıyorum. Tabi o na da kestirip atmış olduğu olası bir beraberlik için oldukça tepkiliyim. Bir insana sevgi yolunda imkan tanımak bu kadar mı zor, yani nedir beklentiler gerçekten çözemiyorum. Eğitim düzeylerimiz, aileler, anlayışımız taban tabana örtüşmese bile paralellik gösteriyor ve o benim gerçekten sevgi dolu biri olduğumu biliyor, yine de uzaklarda başka bir şeylerin peşinde. Yani şu an yazacak olduğum şeyi "eziklik" şeklinde nitelendirecek olanlarınız çıkabilir aradan ama birkaç kez sevgililer gününde kapısına gidip sıkı bir konuşma yapmak adına dizginlenemez duygular içerisine girdim. Sonrasında elim boş döneceğimi düşünüp daha fazla çabalamama kararı aldım. Gerçi halen gel-gitlerim oluyor, hiç bilemiyorum.. Neyse dinlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Leave a comment:

• emirsen
    replied
    Bu durum erkekler için de geçerli. Yani bir kız gelip "seni hep abim gibi gördüm ben" diyebilir. "Sen çok iyisin" deyip aşağılık erkeklerle beraber olabilir. Moralini bozma bence. Eminim seni hakeden biriyle mutlu bir beraberliğin olacaktır.

Leave a comment:

• lillit
    replied
    ahh denizkizi ahh aman ya diyelim ki erkekler gec olgunlasiyor)buna baglayalim yani olayi haklisin sonucta sevdigimiz adamin yaninda da oyunlu davrancaksakk ooo oo oo...bu arada ben daha 20li yaslardayim ama sana katiliyorum 30larindaki erkekler de boyle onlar icin de erken bir orta yas bunalimi diyelim en iyisi)bunu da nerden biliyorum bunalimdayken hayatima giren erkeklerin yasi genel de buyuk oluyordu hatta bana baba gibi olan bi arkadasim bana pamelanin bir sarkisini armagan ederdi hep"her yerde karsima cikan 30 yas ustu adamlar..." diye))
    aman yaa onlar cocuk bee bosver bee bunu avantajina cevir iste baktin cok simardi cek kendini geri gelsin hemen kopek gibi noldu askim diye)) bir hata yaparsin seni seviyorum dersin aglayarak affeder gecer gider...bende hep boyle oldu yani...alinmasin erkekler ama biraz anne lazim onlara biraz...

Leave a comment:

• iyimser
    replied
    Aklı başında erkek var elbette umarım birgün karşılaşır ve mutlu olursun.
    Hikayeni okudum ve tebrik ederim. Ben de aynı senin gibi düşünüyorum yani beğendiğin erkeğe senin teklifte bulunman yanlış değil. Nasıl erkekler kızlara teklif edip hayır cevabı alabiliyorsa sen de almışsın. Sakın dert etme bunu ve at kafandan.

Leave a comment:

• denizkızı
    replied
    Tamamiyle bir oyun halinde ilerliyor haklısın ama bu da bana oldukça saçma geliyor, yani mantığım işlemiyor bir türlü. Ben her şeyin, yani bütün bu oyunların, cilveleşmelerin, uzun uzadıya süren sobeleşmenin ve saklambacın lise bittiğinde sona ermiş olduğunu düşünüyordum fakat görüyorum ki buna 30lu yaşlarına gelmiş erkekler bile karşılarındaki kadınlardan talep ediyorlar ve kadının bölesi makbuldür deyip senin açık yüreklilikle, safça ifade ettiğin duygularını banal, sıkıcı, kural dışı ve anti-kadınsı buyuluyorlar. Ben bu işten oldukça sıkıldım yani aklı başında bir erkek yok mu bu oyunlara kanmayacak olan? )

Leave a comment:

• lillit
    replied
    denizkizi maalesef boyle seyler biraz oyuna dondu artik ya..herkes heyecan pesinde falan..yeni olani tercih ediyolar...yani oyle bi sey ki bu erkeklere "istediklerini verirsin" sikilirlar istediklerini vermezsin"baskasinda ararlar" seni gozleri gormez yani bosver gun gelir sen de anlarsin ya yikilma ama git baskalariyla takil dolas yasa hepsinden bi seyler ogreniyorsun nasil bi sey istedigini biliyorsun...dusunsene sen garsonsun ama gorevlerini tam bilmiyorsun temizlik yapmali misin copleri atmali misin gibi...tum bunlari yasaya yasaya ogreniyorsun...

Leave a comment:

• denizkızı
    replied
    Sanırım yanlış bir anlaşılma söz konusu olmuş; şahsen diğer kızlar ve ben şeklinde iyi-kötü ayrımı yapmak yerine(kaldı ki neyin iyi ve kötü çok çeşitli biçimde ve çok çeşitli kişilerin gözünde değişiklik gösterebilir) onlarda olup ben de olmayan nedir de hoşlandığım kişi "diğer kızlar yönünde" tercihte bulunuyor düşüncesi içindeydim. Beni böle düşünmeye sevk eden de dediğim gibi hoşlandığım kişinin bana son derece olumlu yaklaşmasına rağmen duygusal bir eğilim göstermek istememesiydi. İçinden çıkamadığım şey de "neden peki ben değil" sorusuna ait olan cevap ya da cevaplar. Erkeklerin bana karşı olan tavır ya da düşüncelerinin bir örneğiydi aslında son yaşadığım olay ve giderek asap bozucu bir hal almaya başlıyor bir süre sonra çünkü yine benzer bir olay gerçekleşiyor ve yine bir yığın sorgulanacak şey peş peşe geliyor..

Leave a comment:

• firedance
    replied
    Kendini iyi görüp onların yanındaki kızları kötü görmen yanlış sen iyi biri olabilirsin ancak bu senin karşındaki erkekle iyi anlaşacağın anlamına gelmiyor bunu anlaman gerek.

Elbet senin de anlaşabileceğin birisi çıkacak ve onunla mutlu olacaksın..

Leave a comment:

İşleniyor...
X