Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çok Yanlızım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çok Yanlızım

Merhaba,

Önceki konular arasında şimdiye kadar hiç kız arkadaşı olmamış bir bey konu başlığı açmıştı, ben de aynı durumdan dolayı oldukça mağdurum ama kadın tarafı olarak mağduriyetim var. 26 Yaşındayım, arkadaşlarımın bir kısmı evlendi, bir kısmı nişanlı ama şimdiye kadar hemen hemen hepsinin erkek arkadaşları oldu. Ben liseden beri "acaba sevgilisi olması birinin nasıl bir duygu" diye hep merak eder dururum. (Biraz utanıyorum açıkçası bunları yazarken ama fikrinizi de almak istedim.. ://) Süslü bir kız değilim ama elim yüzüm düzgündür çok şükür. Kurnaz ve uyanık biri değilim ama Türkiye'nin en iyi okullarında derece yaparak okudum, yani zeki bir kız olduğuma inanıyorum. İnanın yani hoşlandığım erkeklere onlardan hoşlandığı söylecek kadar cesaretim de var ama ne zaman bunu yapsam "iyisin güzelsin ama olmaz" deyip adeta kaçarcasına benden uzaklaştılar. Aşırı duygusal biriyim ve her defasında kalbim kırıldı. Baba sevgisi ve ilgisi hiç görmedim o yüzden belki bir erkeğe yaklaşabilme, ona ulaşabilme açlığı çekiyorum. Sürekli acaba hata bende mi yoksa onlarda mı ikilemini kurcalamaktan da yoruldum çünkü işin içinden pek çıkamıyorum. Annem "kaç yaşına geldin halen bir erkek arkadaş edinemedin" diye ucundan dokundurmalar yapıyor ama geçen gün kızıp bunun muhabbetinin açılmasını istemediğimi söyledim. Yani gerçekten yoruldum; her defa denemekten (bir dolu farklı yol denedim, internet ortamı da buna dahil) ama istediğim sonucu alamamaktan. "Bir şeyi çok istersen olur" diyorlar; liseden beri hep umuyorum, yürekten diliyorum ama takma adım bile "Rahibe Teressa"ya çıktı :'( Erkeklerin benden kaçmasından nefret ediyorum, ben öcü değilim, böcü değilim,cadı değilim..Sevmek ve karşılığında sevilmek isteyen, bunun için de içinde çok büyük bir enerji barındıran ademoğlundan biriyim.. Kaçmayın artık ya, nolur kaçmayın.. :'((

herkesin sürekli bir yerlerde bir seveni olduğuna hep inandım ben. seni de seven vardır bence ama sen farketmemiş olabilirsin. ben hiç ummadığım insanların beni sevdiğini duymuşumdur. mesela dersane bitince öss ye giriyorum. o yaz boyunca dersaneden beni kimler kimler sevmiş ordan burdan duyuyorum ya da kendileri gelip söylüyolar. yok artık diyorum. ben hayatımda 2 kez sevdim. 2sinden de karşılık aldım. biriyle 7 ay çıktık. biriyle 5 senedir konuşuyoruz birbirimizi seviyoruz, başka dallarar tutunuyoruzki ben o 5 senelik dönemde başkalarıyla da çıktım ama olmadı, hep ayrılmak zorunda kaldım. hep birşeyler tarafından birileri tarafından engellendik. bir türlü birlikte olamıyoruz. sadece 2-3 gün sevgiliydik. yine bitmek ZORUNDA kaldı. yani ben böyle acı çekmektense bunları yaşamamayı yeğlerim. güzel günler, mutlu anlar mutlaka oluyor, ama sorasında bunları hep acı çekerek hatırlıyorsun. emin ol çok üzücü durumlar bunlar. psikolojimi bozdu bu olaylar desem yeridir. hiç hayatımda olmasalar daha iyiydi. sende bence bir sorun yok. seni farkedememeleri, içinin güzelliğini görememeleri sorun burda. sende bunu farkettir insanlara.

Yorum

Türkiye'nin en iyi okullarında derece yaparak okudum, yani zeki bir kız olduğuma inanıyorum.
      Bence sır burda gizli , insanlarla iletişim sorunun varsa , biraz onların seviyesine inmeyi dene. Bu senin manevi dünyanı sağlıklı tutmanda yardımcı olacaktır İnsanlar senden kaçmaz , ama ideal insan da gelip bir diğerine yapışıp kalmaz , demekki biraz sen biraz onlar yaklaşacak , sonunda mutlu olacaksınız

ι ωαηт тσ яє¢ση¢ιlє тнє νισlєη¢є ιη уσυя нєαят ؟
      ι ωαηт тσ яє¢σgηιzє уσυя вєαυту ιѕ ησт נυѕт α мαѕк ؟
      ι ωαηт тσ ѕαтιѕƒу тнє υη∂ιѕ¢lσѕє∂ ∂єѕιяєѕ ιη уσυя нєαят ؟
      уσυ мαу вє α ѕιηηєя вυт уσυя ιηησ¢єη¢є ιѕ мιηє !

Yorum

iyi bi üniden dereceyle mezun oldum diyosun ,,zekiyimde diyosun ,bence o yüzden erkek arkadasın yok farkına varmıssın aşkın ne kadar insana zararlı olduğunu.. şaka biyana belki alışkanlıkların var ,,bunları kaybetmekten korkuyosun ,, , kaçmasın bnden erkekler diyosun ,acaba çok mu sıkıyosun sevmez erkekler okadar baskıyı ,, haline bırak ,, hic bişey yapma aslında ,,hayatını devam ettir yeter.. illa cıkar karşına,,belki Allah'ın sevdiği kulusun sana acı çekiceğin şeyler yaşatmamışş..iyisini saklamış çıkartıcak bigün emin ol
        Last edited by dejavuve; 23-05-2010, 05:58 PM.
        fikirlerim beyanımdan ibaret

Yorum

Sevgili edinmenin yolu kendi duygu ve düşüncelerimizden sıyrılıp, karşımızdaki insanın duygu ve düşüncelerini anlamaya yoğunlaşmakla olabilir.
          Yani bir insan sevgili arıyorsa, kendi duygu düşüncelerini biraz rafa kaldırması lazım. Tamamen demiyorum.

Siz kendi duygu ve düşüncelerinizi zaten yeterince biliyorsunuzdur.
          Oysaki sevgili bulurken önemli olan karşımızdakinin duygu ve düşüncelerini anlamaya yönelmektir.

Bence bunun için biraz alıştırma yapmak lazım. Mesela bir erkeğin aklından neler geçer, ne düşünür... ne hisseder hangi durumlarda....bunları bilebilmek için en azından yakın arkadaşlık tecrübeleri edinmek gerekiyor.

Sevgili veya normal arkadaş edinirken sizin ne hissettiğiniz, düşündüğünüzü bir kenara bırakıp empati kurmak gerekiyor.
          Bunun için de en azından dost veya arkadaş olarak bazı erkeklerle yakın olmanız lazım.
          Bir erkeği dost veya arkadaş olarak tanırsanız size kadınlarla ilgili neler hissediyor, düşünüyor anlatacaktır.
          O zaman da siz sevgili edinirken erkekleri tanıyor olarak gerekenleri daha rahat yapabilirsiniz.

Deneyebileceğiniz iki yöntem aklıma geldi.
          Ya mesela bir erkekle arkadaş gibi başlayıp, sonra flört, sonra da sevgili olmayı deneyebilirsiniz. (Ki her zaman sevgili olunabilir diyemem, ama tecrübe olur en azından)
          Ya da bazı normal, sıradan arkadaş ve dostlar edinirsiniz. Bilgilerinizi arttırır, sonra da bir sevgili edinmek için yeni birilerine bakarsınız
          Last edited by bir dost; 23-05-2010, 07:50 PM.
          Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

benim de canım sıkılıyo bu aralar istersen bir mesaj arkadaslığı deneyebiliriz nedersin

Yorum

Fazla sessiz bir kız isen genelde rağbet görülmüyorsun canım. Biraz giyim tarzını, yaşama şeklini değiştirmekle başlamalısın. Çevrede buna büyük etken. Toplum içinde dikkat çekebilecek yanların olmalı. Fizik görünüşün, konuşma şeklin hepsi etken. Birazda şans tabi. Bazı şeyleri düşünerek kendinde değişmeler yapabilirsin.O zaman çok daha kolay olabilecek herşey..
              Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

ilk ilgi çeken gözler, bakış, gülüş. beden dilinde ifade eksikliği olabilirmi acaba ? birini beğenip sonrada onu diğerlerinden ayrı tutmalı ve ona kendini özel hissettirecek hareketlerde bulunmalısın. zeka ve başarın altında ezmemelisin karşı cinsi. ama senin seviyene ulaşması gerektiğini hissettirebilirsin. kim yanında kendini eksikli hissetiği biriyle birlikte olmak isterki. başarılı ve zekiliğini geri plana atıp, renkli kişiliğini dışarı yansıtırsan
                bi erkek seninle birlikte olmaktan huzur bulabileceğinden emin olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denizkızı View Post
                  Merhaba,

Önceki konular arasında şimdiye kadar hiç kız arkadaşı olmamış bir bey konu başlığı açmıştı, ben de aynı durumdan dolayı oldukça mağdurum ama kadın tarafı olarak mağduriyetim var. 26 Yaşındayım, arkadaşlarımın bir kısmı evlendi, bir kısmı nişanlı ama şimdiye kadar hemen hemen hepsinin erkek arkadaşları oldu. Ben liseden beri "acaba sevgilisi olması birinin nasıl bir duygu" diye hep merak eder dururum. (Biraz utanıyorum açıkçası bunları yazarken ama fikrinizi de almak istedim.. ://) Süslü bir kız değilim ama elim yüzüm düzgündür çok şükür. Kurnaz ve uyanık biri değilim ama Türkiye'nin en iyi okullarında derece yaparak okudum, yani zeki bir kız olduğuma inanıyorum. İnanın yani hoşlandığım erkeklere onlardan hoşlandığı söylecek kadar cesaretim de var ama ne zaman bunu yapsam "iyisin güzelsin ama olmaz" deyip adeta kaçarcasına benden uzaklaştılar. Aşırı duygusal biriyim ve her defasında kalbim kırıldı. Baba sevgisi ve ilgisi hiç görmedim o yüzden belki bir erkeğe yaklaşabilme, ona ulaşabilme açlığı çekiyorum. Sürekli acaba hata bende mi yoksa onlarda mı ikilemini kurcalamaktan da yoruldum çünkü işin içinden pek çıkamıyorum. Annem "kaç yaşına geldin halen bir erkek arkadaş edinemedin" diye ucundan dokundurmalar yapıyor ama geçen gün kızıp bunun muhabbetinin açılmasını istemediğimi söyledim. Yani gerçekten yoruldum; her defa denemekten (bir dolu farklı yol denedim, internet ortamı da buna dahil) ama istediğim sonucu alamamaktan. "Bir şeyi çok istersen olur" diyorlar; liseden beri hep umuyorum, yürekten diliyorum ama takma adım bile "Rahibe Teressa"ya çıktı :'( Erkeklerin benden kaçmasından nefret ediyorum, ben öcü değilim, böcü değilim,cadı değilim..Sevmek ve karşılığında sevilmek isteyen, bunun için de içinde çok büyük bir enerji barındıran ademoğlundan biriyim.. Kaçmayın artık ya, nolur kaçmayın.. :'((
                  Senden çok farklı değilim. 16-25 yaş arasında sadece bir kere sevgilim oldu. Tecrübeme ve söylediklerine dayanarak söylüyorum sende çok güçlü bir sevme potansiyeli var. Birini bulursan büyük ihtimal çok çok seveceksin ve hiç ayrılmak istemeyeceksin çok büyük ihtimalle hayatının merkezi yapacaksın onu... Zaten işin kötü tarafı da burada başlıyor. İnşallah seveceğin kimse senin bu durumundan ve zaafiyetinden faydalanacak bir kimse olmaz. Yoksa hem kullanılıırsın ve hemde hayatının en büyük acılarından birini yaşarsın.. Dikkatli olmalısın.

Hakkında hayırlısı...
                  "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

Herkes elden geldiğince tavsiyide bulunmaya çalışmış, bunun için teşekkür ederim. Canımı en çok sıkan şey işte bende bir tuhaflık olduğu düşüncesi; hiç büyümeyen bir çocuk var içimde, belki kadın gibi görmedikleri için yaklaşmaktan çekiniyor olduklarını düşünüyorum. Bir de haraketli tavırlarım ve yöresel erkek tipini taklit etme huyum var (bir zamanlar tiyatro ile fazlaca uğraşmaktan ötürü edindiğim bir durum). Gündelik hayat içerisinde de makyaj yapma huyum yoktur ama herkes güzel bir kız olduğumu söyler. Bütün bunlara ilave olarak oldukça eski kafalı bir anlayışa sahip olduğum da söylenebilir: bana göre bir erkeğin ya da bir kızın tek bir sevgilisi vardır ve ya onladır ya da ondan ayrı olarak onsuzdur; yani son dönemin popüler çıkışı olarak birkaç kişiyi bir arada idare etme durumu bana oldukça ters geliyor. Tek olmayı istemek belki erkekleri fazlasıyla zorlayan bir durumdur, emin değilim.. Aslında bunlar ne denli "erkek savar" kılar beni bilemiyorum ama değişmeyi denediğim zamanlar ben olmadığımı farkettim ve bu da oldukça can sıkıcı bir hal. Bu arada zekamı ön plana çıkartarak üstünlük gösterisinde bulunan biri kesinlikle değilimdir ve hatta aksi yönde ihtarlar da alırım " neden kendini göstermiyorsun, geri planda duruyorsun" şeklinde.. İşte böle arkadaşlar Yorumlarınız için yeniden teşekkür ederim.

Yorum

Bu sizinle alakalı bir durum değil.

Şu anlamda;
                      Ben mesela doğal kızlardan hoşlanan biriyim. Hani çok fazla süs-püs olmayacak, sade olacak. Yapım böyle.

Böyle bir erkekle karşılaştığınızda size ilgi gösterecektir. Çok fazla makyaj ya da sahte davranışlara erkekler ilgi gösteriyor zannedebilirsiniz fakat alakası yok. Bir insanı en son göreceğiz nokta, yatak odasında saç baş dağılmışi göz altları mor şekliyledir. O an seviyorsanız aşkınız daim olur.

Eh siz de yataktan kalkar kalkmaz dışarı çıkmıyorsunuzdur.

Üzülmeyin. Zaman içinde mutlaka gerekli şeyler sizi bulacaktır.

Yorum

Tüm dertler aynı sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Ben de hep bir sosyal fobili sevgilim olsun istemişimdir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hazel82
                          senin gibilerden çok az kalmış olmalı...bana mesela spor giyiniyorum diye kapı tutmaya bile erinen erkeklerle karşılaştım...süslü ve makyajlı olana tutup da...
                          Demek ki kapı tutması çıkar üzerineymiş, nezakaten değil.
                          Nezaketen olsa giyimine kuşamına bakmaz.

Yorum

Burda birkaç arkadaş da aynı durumdan şikayetçi olduklarını belirtmişler ve türümün son örneği olmadığıma bir yandan sevindim bir yandan diğer arkadaşlar adına da üzgün hissettim. Aslında kendimiz adına dileğimiz şey oldukça basit: karşılıklı samimiyet ve saygı üzerine kurularak oluşturulmuş sağlam temelli bir ilişki. En azından ben kendim için bu şekilde olduğunu söyleyebilirim. Ben hep gerçek sevgiyi gören bir insanın onu asla bırakmayacağına inanırdım ama ne zaman ki karşı taraf bunu bende hissetti ironik bir biçimde ardına bakmadan koşup kaçmaya başladı. Önceleri korkak olduklarını ve ne istedikleri konusunda herhangi bir fikre sahip olmadıklarını geçirdim aklımdan ama daha sonra "yedekte tutma" amaçlı bana yakınlık göstermiş olabileceklerini ve onlara içtenlikle yaklaştığımı farkedince de vicdan azabıyla dönüp gittikleri kanaatine vardım. Öyle ya da böyle, sebep her ne olursa olsun yeni kalp kırıklıkları biraz daha can yakmaya devam etti.. Arkadaşlarım birer birer evlenirken onların nikahlarına şahitlik edip asla kendi düğünümün başrol oyuncusu olamayacak olmaktan korkuyorum, ölünceye kadar hiç sevilmeyecek olmaktan korkuyorum, hiç anne olamama ihtimalinden korkuyorum, Tanrı'nın beni unutmuş olmasından korkuyorum ve lütfen diyorum: biri beni görsün çünkü buna gerçekten ihtiyacım var.. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denizkızı View Post
                              Burda birkaç arkadaş da aynı durumdan şikayetçi olduklarını belirtmişler ve türümün son örneği olmadığıma bir yandan sevindim bir yandan diğer arkadaşlar adına da üzgün hissettim. Aslında kendimiz adına dileğimiz şey oldukça basit: karşılıklı samimiyet ve saygı üzerine kurularak oluşturulmuş sağlam temelli bir ilişki. En azından ben kendim için bu şekilde olduğunu söyleyebilirim. Ben hep gerçek sevgiyi gören bir insanın onu asla bırakmayacağına inanırdım ama ne zaman ki karşı taraf bunu bende hissetti ironik bir biçimde ardına bakmadan koşup kaçmaya başladı. Önceleri korkak olduklarını ve ne istedikleri konusunda herhangi bir fikre sahip olmadıklarını geçirdim aklımdan ama daha sonra "yedekte tutma" amaçlı bana yakınlık göstermiş olabileceklerini ve onlara içtenlikle yaklaştığımı farkedince de vicdan azabıyla dönüp gittikleri kanaatine vardım. Öyle ya da böyle, sebep her ne olursa olsun yeni kalp kırıklıkları biraz daha can yakmaya devam etti.. Arkadaşlarım birer birer evlenirken onların nikahlarına şahitlik edip asla kendi düğünümün başrol oyuncusu olamayacak olmaktan korkuyorum, ölünceye kadar hiç sevilmeyecek olmaktan korkuyorum, hiç anne olamama ihtimalinden korkuyorum, Tanrı'nın beni unutmuş olmasından korkuyorum ve lütfen diyorum: biri beni görsün çünkü buna gerçekten ihtiyacım var.. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
                              Mutlaka seni seven ve sevildiğin birileri olacaktır. Buna inan.

Anne olmak için artık farklı yöntemler de var, bunları da deneyebilirsin.

Sadece uygun zaman gerekiyor. Hiç ummadığın bir anda karşına çıkıyor çünkü böyle şeyler.

Yorum

İşleniyor...
                              X