Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şikayet Kutusuna gönderilen yazılar Mahrem olmalımıdır?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şikayet Kutusuna gönderilen yazılar Mahrem olmalımıdır?

.
    Merhaba,

Bir çok büyük müesseselerde ve kamu kuruluşlarında müşterilerin veya vatandaşların şikayetlerini bildirmek üzere üzerlerinde şikayet yazılarına haiz kağıtların atılacağı ölçüde yarıkları bulunan kapalı kutular mevcuttur. Bu yazılar kapalı kutu içinde olduklarından ancak görevliler tarafından okunmaktadırlar.

Forumlarımız içinde bulunan “Şikayet kutusu”na gönderilen şikayetler ise herkes tarafından okunmaktadır. Her nekadar herkesce okunmasının faydalı olabileceği düşünülebilirsede, bazen fayda yerine zararlıda olabilmektedir. Bir üyenin 9 şubat, 08’de Şikayet kutusu forumuna gönderdiği “Oyunlar” konusundaki şikayetinin sonuçları bunun bir misalidir. (Link1)

Dolayısıyle şikayet kutusuna gönderilen başlıkların yanlız görevlilere ulaşacak şekilde yazılım değişikliğinin yapılmasını, bu mümkün değilse kutu içinde yönetim tarafından yazılmış (Şikayetlerin PM’le yapılmasını söyleyen) yanlız bir mesajın bulundurulmasını arz ve teklif ederek, ilgililerin bilgi ve görüşlerine sunmaktayım.

Saygılarımla,

:idea: Umut34

Link1: http://psikoloji.gen.tr/modules.php?...=20363&start=0
    0
    a:2:{i:1027;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1027;s:6:"nodeid";s:6:"522230";s:5:"title";s:18:"Evet Mahrem Olmalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1028;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1028;s:6:"nodeid";s:6:"522230";s:5:"title";s:25:"Hayır herkese açık olmalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

benim hiç bir şikayetim yok. şikayet kutusu açık veya kapalı olmuş. beni ilgilendirmez.

Yorum

biz bir aileyiz.
      şikayetler "aile içinde" bir şekilde konuşulup halledilir. ne var ki bunda..
      hem, yoksa biz bir aile değil miyiz 8O

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mor_Krizantem
        biz bir aileyiz.
        şikayetler "aile içinde" bir şekilde konuşulup halledilir. ne var ki bunda..

Bende kendi aramızda,konuşularak halledileceği inancını taşıyordum..
        Fakat yaşananları düşündüğüm zaman bu inancımdan şüphe duyuyorum artık.... :roll:

Yorum

tum forumlarda şikayet kutuları yer almakta olup genele açıktır ,

şikayetlerimiz geneli ilgilendiren veya ozel olabilir , geneli ilgilendiren şikayetlerin bu başlıklarda yazılmasında hiç bir sakınca olmamakta , aksine sorundan haberi olmayanlar haberdar edilmekte hemde her uyeye ayrı ayrı cevab yazmaktansa tek elden bilgilendirme yapılması site yonetimi içinde daha kolay olmaktadır ,

eger ozel bir durum varsa zaten o zaman uyeler bizlere pm vasıtasıyla ulaşabilmekteler ve soruları hallolmaktadır ,

o yuzden şikayatin genele veya ozele yazılması bence tamamen şikayet sahibinin tasarrufundadır .

Yorum

Şikayet kutusuna girmedim bile hiç :roll: ...bir kere birini şikayetım sözkonusuydu onuda Sezai beye anlattım...bilmiyorum okudumu...cvp gelmedi çünkü...
            yarın çok geç olabilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
              Şikayet kutusuna girmedim bile hiç :roll: ...bir kere birini şikayetım sökonusuydu onuda Sezai beye anlattım...bilmiyorum okudumu...cvp gelmedi çünkü...
              Bunu ilk kez yapıyorum. Besmele çekeyim.

Konu : Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla.

İloya, yazdığın yazı imla hatalarıyla dolu.

Doğrusu :

Doğrusunu söylemek bana düşmez. Bu sevgili "moderatör-editör" iyimser'in işi.

"Ayrıca, lütfen başlık açarken ilk harf büyük, gerisi küçük harf olsun" demiş iyimser.

Bir başlığı oluşturan tüm kelimelerin ilk harfleri büyük yazılır diye biliyorum ben ama :?

Yukarıdaki cümle bunu ifade ediyorsa, biri el atsın da anlatım bozukluğunu düzeltiversin cümlenin. Yapamayacağım ben, sinirim bozuk, gerginim.

Aman akse, bırak tevazuyu! Yo yo.... bunu ifade edemez. Zira alıtının yapıldığı başlık "Mesajlara yapılan yorumlar" şeklinde açılmış. Yanlış efendim yanlış!

Umut34 ve iloya... bağışlayın.

Kız

Gelin

Anlattım

Anladı

Mı?
              sur-real-ist bir aşığım ben... fallar gibidir hayatım!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aksesuar
                Aman akse, bırak tevazuyu! Yo yo.... bunu ifade edemez. Zira alıtının yapıldığı başlık "Mesajlara yapılan yorumlar" şeklinde açılmış. Yanlış efendim yanlış!
                aks!!
                affına sığınarak;
                yazında 1 hata buldum!

altınıda çizdim ki, farkedesin!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mor_Krizantem
                  aks!!
                  affına sığınarak;
                  yazında 1 hata buldum!

altınıda çizdim ki, farkedesin!
                  Yazdıklarımı bu kadar dikkatli okuduğun için teşekkür ederim Mor...

Belirtmek isterim ki; sayılar metin içerisinde yazı ile yazılır.

"Yazında bir hata buldum" gibi 8)

Yorum

[Bir başlığı oluşturan tüm kelimelerin ilk harfleri büyük yazılır diye biliyorum ben ama :?
                    Yanlış biliyorsun.

Başlık isimlerinde sadece ilk harf büyük olmalı.

Yorum

...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
                        Şikayet kutusuna girmedim bile hiç :roll: ...bir kere birini şikayetım sökonusuydu onuda Sezai beye anlattım...bilmiyorum okudumu...cvp gelmedi çünkü...
                        Bunu ilk kez yapıyorum. Besmele çekeyim.

Konu : Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla.

İloya, yazdığın yazı imla hatalarıyla dolu.

Doğrusu :

Doğrusunu söylemek bana düşmez. Bu sevgili "moderatör-editör" iyimser'in işi.

"Ayrıca, lütfen başlık açarken ilk harf büyük, gerisi küçük harf olsun" demiş iyimser.

Bir başlığı oluşturan tüm kelimelerin ilk harfleri büyük yazılır diye biliyorum ben ama :?

Yukarıdaki cümle bunu ifade ediyorsa, biri el atsın da anlatım bozukluğunu düzeltiversin cümlenin. Yapamayacağım ben, sinirim bozuk, gerginim.

Umut34 ve iloya... bağışlayın.

Kız

Gelin

Anlattım

Anladı

Mı?

:? Aslında ben hep dikkatliydim ya .....nasıl yapmışım bunu? :roll: Neyse bu seferlik affedin.....not almıyacağız dimi? Ben bu sitede ne yazım hataları gördümde kimseye bişey demedim... ....desemiydim acaba? :roll:
                        yarın çok geç olabilir...

Yorum

Yazı başlıklarının her sözcüğü büyük harfle başlar.
                          Doğru Yazalım, Doğru Konuşalım, Dilimizi Koruyalım
                          Başlıklarda, "ile ,ve, de, yahut, ki"bağlaç ve edatları varsa bunlar küçük harfle yazılır.

http://www.tdk.gov.tr

TDK niçin "Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler" diye başlık atmış acep :roll:

İnsanlara yanlış bilgi vermeyiniz. Zaten bilenler içinse komik bilgi vermeyiniz.

Yorum

Aksesuar dogru yazmis; ilkokuldan hatirladigim kadariyla basliklarda butun kelimelerin ilk harfi buyuktur. Portalda yazim kurallari farkli isliyor herhalde.

Yorum

Biz kitap yazıyoruz aksesuar... ve tüm önceden büyük basılmış başlık isimlerinin başharflerini değiştirdik yeni basıma hazırlarken. Son karar bu herhalde.

Eleştirdiğin için teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
                              X