Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şikayet Kutusuna gönderilen yazılar Mahrem olmalımıdır?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şikayet Kutusuna gönderilen yazılar Mahrem olmalımıdır?

0
    a:2:{i:1027;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1027;s:6:"nodeid";s:6:"522230";s:5:"title";s:18:"Evet Mahrem Olmalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1028;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1028;s:6:"nodeid";s:6:"522230";s:5:"title";s:25:"Hayır herkese açık olmalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

.
    Merhaba,

Bir çok büyük müesseselerde ve kamu kuruluşlarında müşterilerin veya vatandaşların şikayetlerini bildirmek üzere üzerlerinde şikayet yazılarına haiz kağıtların atılacağı ölçüde yarıkları bulunan kapalı kutular mevcuttur. Bu yazılar kapalı kutu içinde olduklarından ancak görevliler tarafından okunmaktadırlar.

Forumlarımız içinde bulunan “Şikayet kutusu”na gönderilen şikayetler ise herkes tarafından okunmaktadır. Her nekadar herkesce okunmasının faydalı olabileceği düşünülebilirsede, bazen fayda yerine zararlıda olabilmektedir. Bir üyenin 9 şubat, 08’de Şikayet kutusu forumuna gönderdiği “Oyunlar” konusundaki şikayetinin sonuçları bunun bir misalidir. (Link1)

Dolayısıyle şikayet kutusuna gönderilen başlıkların yanlız görevlilere ulaşacak şekilde yazılım değişikliğinin yapılmasını, bu mümkün değilse kutu içinde yönetim tarafından yazılmış (Şikayetlerin PM’le yapılmasını söyleyen) yanlız bir mesajın bulundurulmasını arz ve teklif ederek, ilgililerin bilgi ve görüşlerine sunmaktayım.

Saygılarımla,

:idea: Umut34

Link1: http://psikoloji.gen.tr/modules.php?...=20363&start=0

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Merhaba..

Açılan başlığı , içeriği ..daha sonra.. konunun tamamen farklı bir boyuta ulaştığını;yine üzülerek takip ettim..

Sevgili umut... evet belki başlığınıza katılım fazla olmuş olabilir ...ve fakat konuyla ilgili cevaplar sınırlı kalmış.. içerik ince bir tartışmaya dönüşmüş. Tabi tartışmanın seyirciside fazla olur(malesef)..

Ben sizin değindiğiniz konuyla ilgili bir iki satır yazmak istiyorum..

Şikayet Kutusu adı altında açılmış başlıklar genele yöneliktir.. Bunun haricinde bahsettiğiniz durum pm ler ile ilgili kişilere bildirilmektedir...Ayrıca ,sadece yönetimin kullandığı ve sizlerin göremediği...sizinde bahsetmiş olduğunuz bir bölüm zaten mevcuttur.

Lakin, genel olarak böyle bir talep olursa , admin bu görüşleri değerlendirir ve talep karşılanır..

Sevgiyle kalın...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Size de iyi aksamlar Krizantem hanim. ("Mor Hanim" kotu oldu)

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    O halde; belki de bir başka anlaşılabilirlikte yada anlaşılmazlıkta buluşmak üzere ...
    size iyi akşamlar diliyorum cat hanım

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: Mor_Krizantem
    hadii cat.. yapmaaa!!
    bulursun sen..
    teoriler üret üret üret ...hadiii
    Valla tikandim ben de....... uretemiyorum...... Ispanak yesem ise yarar mi acaba..... ama o da kas gucu icindi galiba...... yok valla tikandim.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    hadii cat.. yapmaaa!!
    bulursun sen..
    teoriler üret üret üret ...hadiii

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: cat_girl
    Bende Ingilizce ve Turkce fena halde karismis durumda, o yuzden bana normal geliyor. asil anormal olan acil cikis icin gereken "Exit" isaretleri Turkiye'de. Cat_Girl toksik degil de, karbonmonoksit toksiktir Bos seyler degil de dolularla ugrasalim. "Krizantem" de unlu uyumuna uymuyor mu ne yoksa?????? Yoksa.... yoksa.... o da mi Turkce degil?????!!!!!
    teori de teori ve pratik yoktur ....pratik te vardır; teori ve pratik
    demek geldi içimden nedense 8)

Pardoooooon?
    az düşün bakayım bir 8)

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bende Ingilizce ve Turkce fena halde karismis durumda, o yuzden bana normal geliyor. asil anormal olan acil cikis icin gereken "Exit" isaretleri Turkiye'de. Cat_Girl toksik degil de, karbonmonoksit toksiktir Bos seyler degil de dolularla ugrasalim. "Krizantem" de unlu uyumuna uymuyor mu ne yoksa?????? Yoksa.... yoksa.... o da mi Turkce degil?????!!!!!

Pardoooooon?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Madem yeri geldi, ben de sunu ekleyim o zaman; noktalama isaretleri ve bazi kelimelerin kullanimi da hatali oluyor zaman zaman ve ben zaten kolay anlamam hicbirseyi; boyle durumlarda hic anlamiyorum. Ozellikle kim neyi hangi amacla yazmis, bunlar sorun olabiliyor benim icin. Tabii harflerin buyuk ve kucuk olmasi da buna yardimci olmuyor. Sikayetlerin "mahrem" olmasi demek elestirilmemesi demekse mesela, ben bunu anlayamayabiliyorum. Belki harflerin kullanimi da etkiliyordur bunu. TDK bu konuda bu portali denetlemeli belki de. Ya da "agiz bozma" durumlarinda anlam kucuk ya da buyuk harf kullanimina gore degisebiliyor (bu da TDK'de rastladigim birsey degil). Bence portalin kendi dil kurumu olmali ki bilelim; ben de daha kolay anlayayim. Sorunluyum bu konuda, ne yapayim.

Tabii bir de sikayetin kendisinin "mahrem" olma durumu var; boyle bir durumda da insan ne yone bakacagini sasiriyor; yani "Pardon, fermuariniz acik kalmis" demek her zaman pek kolay degildir karsinizdakine, oyle degil mi?
    pardon cat_girl!
    TDK' ya göre, bir kelimede iki defa yapılabilirlik olmaz.
    diye aklımda kalmış ama?
    Olabilir, bak bunu unutmusum demekki. Amaaaaaa; nerede buyuk harf kullanilir onu biliyorum iste..... ya daaaaa; "sanirim biliyorum"
    Ah! Nasıl da unuttum.
    Büyük harfler.
    Hep sorun hep sorun!
    Ama sanırım bundan böyle sana kedi kız demeliyiz, malum
    türkçe ile ingilizce karışık yazılamaz,
    TDK' ya göre

Leave a comment:

• Umut34
    replied
    Şikayet Kutusuna gönderilen yazılar Mahrem olmalımıdır?

Merhaba,

Arkadaşlar, hayret yaaa!

Bu ne biçim şikayet kutusu. Bir şikayet veya teklifi içine atıyorsun, millet ya birbirleriyle atışmağa başlıyor,yada gırgıra geçip sohbete başlıyor.

Benimkinden bir önce Sayın baba emek verip ailede böyle şey olmaz diye kutuya şikayetini atmıştı. Bunun üzerine millet bir birbiriyle atışmağa başladı. Bu ara bende bir hata yapıp demokrasi var diye fikrimi söyleyim demiştim. Sen misin söyleyen, valla billa tam iki kişinin hucumuna uğradım.

Elhamdüllah bende boş adam sayılmam yani.
    Bu hucumlara karşı zamanımı harcayıp bu kişilerin hadlerini bildirici ortak cevabımı hazırlamıştım. Tam yayınlayacaktım baktım konuya ait kutu kilitlenmiş.
    Hay Allahım, bu kadar emek bu kadar zaman boşa gitmişti.

Hiç olmassa benim şikayet kutusuna attığım yazım yüzünden birbirlerinizle atışmağa veya bana karşı hucuma geçmediniz. Buna çok memnun oldum, hepinize teşekkür ederim. Ayrıca sitemiz görevlilerinden Sn.Moderatör Lorden’in teklifimle ilgili görüşünü bildirmesi beni fazlasıyle memnun etti.

Zira biliyorsunuz evvelki yazılarımın birindede belirttiğim üzere, açtığım başlıklara ait konuların cevapsız kalmaması bir nedenle beni mutlu etmekte.

Şu an için bu başlığımın yayınlanmasından itibaren konunun 4 saat içinde, 226 kere izlenmiş oluşu ve 22 cevap geldiğini görmem beni fazlasıyle memnun etti.

Ancak oylamaya katılanların sayısı her nedesenle sadece 2 üye. Belkide diyorum sohbete daldıklarından oylamaya katılmayı unutmuş olabilirler.
    Bence oy kullanma demokrasinin en önemli bir gereci. Lütfen ihmal etmemenizi rica ederim, çünkü başlıkla ilgili bu oylamanın yönetimin kararına yardımcı olacağı kanısındayım.

Hepinize sulh ve sükün içinde mutlu günler dilerim.

Şen ve esen kalın,

:roll: Umut34

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Madem yeri geldi, ben de sunu ekleyim o zaman; noktalama isaretleri ve bazi kelimelerin kullanimi da hatali oluyor zaman zaman ve ben zaten kolay anlamam hicbirseyi; boyle durumlarda hic anlamiyorum. Ozellikle kim neyi hangi amacla yazmis, bunlar sorun olabiliyor benim icin. Tabii harflerin buyuk ve kucuk olmasi da buna yardimci olmuyor. Sikayetlerin "mahrem" olmasi demek elestirilmemesi demekse mesela, ben bunu anlayamayabiliyorum. Belki harflerin kullanimi da etkiliyordur bunu. TDK bu konuda bu portali denetlemeli belki de. Ya da "agiz bozma" durumlarinda anlam kucuk ya da buyuk harf kullanimina gore degisebiliyor (bu da TDK'de rastladigim birsey degil). Bence portalin kendi dil kurumu olmali ki bilelim; ben de daha kolay anlayayim. Sorunluyum bu konuda, ne yapayim.

Tabii bir de sikayetin kendisinin "mahrem" olma durumu var; boyle bir durumda da insan ne yone bakacagini sasiriyor; yani "Pardon, fermuariniz acik kalmis" demek her zaman pek kolay degildir karsinizdakine, oyle degil mi?
    pardon cat_girl!
    diye aklımda kalmış ama?
    Olabilir, bak bunu unutmusum demekki. Amaaaaaa; nerede buyuk harf kullanilir onu biliyorum iste..... ya daaaaa; "sanirim biliyorum"

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

pardon cat_girl!
    diye aklımda kalmış ama?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Leave a comment:

İşleniyor...
X