Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Suç Sorusu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Suç Sorusu

Baktım da bu katogori de hiç mesaj yok ya da ben göremiyorum.Ben de mesaj atayım dedim.Aslında gereksiz bir soru ama ginede bir sorayım ;
    -Bilişim Suçlarına örnek verir misiniz ?
    -Bu suçlar cezalandırılır mı ?
    -Cezalandırılırsa ne ile cezalandırılır ?
    Şimdiden teşekkürler.
    Lafı uzatmayacağım ; Çok yalnızım ve hayattan bıktım.Bana gel ve yardım et.Önyargılarını da yok et...

Yabancı şarkıcıların duyulmamış şarkılarını değişik yöntemlerle sızdıran kişiler diyebiliriz.Sanatçı mahkemeye verdiği zaman mahkeme telif haklarına aykırı davranmasından dolayı kişiye ya para cezası verirler ya da hapis cezası uygularlar.

Yorum

Cevaplarınız için teşekkürler.
      Lafı uzatmayacağım ; Çok yalnızım ve hayattan bıktım.Bana gel ve yardım et.Önyargılarını da yok et...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GaripsenmişÇocuk View Post
        Baktım da bu katogori de hiç mesaj yok ya da ben göremiyorum.Ben de mesaj atayım dedim.Aslında gereksiz bir soru ama ginede bir sorayım ;
        Şimdiden teşekkürler.

arkadaşım ben buraya bayağı konu açtım ama arşivlenip siliniyor 1 ay sonra. çok rağbet görmüyor burası ondan.
        ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
        18.12.2012 - 2015
        ©

Yorum

Bilişim suçları Türk Ceza Kanunu'nun 243 ile 246. maddeleri arasında düzenlenmiştir. İnternetten kanun metinlerini araştırabilirsiniz. Kastınız "özel hayatın gizliliği, hürriyet, manevi unsurlar" ise aynı kanunun 106 ile 140. maddelerini okuyabilirsiniz. Cezalandırmanın yanı sıra manen tatmin, acıyı giderme, vb. durumlar için ki bu genellikle tazminat olur. Medeni Kanun ve Borçlar Kanunu'nu inceleyebilirsiniz.

Yorum

bu dönemde fazla gündemde değil çünkü bunun için yeni yeni yasalar oluşturulmaya başladı.

Yorum

- Örnek birinin adına facebook hesabı açıp kişisel bilgilerini yayınlamak
              - Bu suçlar cezalandırılır
              - 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemi ile dava açılır
              Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Tehlikeli konular bunlar, Google da aratılması, forumlarda konu açılması, açılan konulara yorum dahi yapılması sakıncalı mevzular. İşlenmiş yada planlanan suçun delili gibi bir şey. Ben kaçtım.
                Orjinal yazı sahibi: GaripsenmişÇocuk View Post
                Şimdiden teşekkürler.

Yorum

birinin telefn numarasını facebok v.b sitelerde alenen yayınlamak suçmudur ??*

Yorum

İşleniyor...
                  X