Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sitenin Yeni Formatı Hakkında!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sitenin Yeni Formatı Hakkında!

Herkese tekrar merhaba,

Öncelikle siteye göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler
    Sitenin eski halinden çoğunluğun bu kadar hoşnut olduğunu gerçekten bilmiyordum.
    Sitenin yeni biçiminin özelliklerini ve neden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu maddeler halinde açıklamaya çalışacağım.

1- Birinci olarak, bu değişiklik zorunluydu. Yaklaşık haftada bir hosting şirketinden sitenin veri tabanıyla ilgili hata mesajları alıyordum. Bunun nedeni sitenin kullandığı nuke sisteminin oldukça eski (2004) ve güncellmesinin yapılamamasıydı.
    2- İkinci olarak, bu durumda bir karar vermek durumundaydık. Ya site bu haliyle devam edecek ve günün birinde site tamamen çalışamıyacak hale gelecek. Yaklaşık 6 yıldır eklenen bütün mesajlar ve makalleler ve anketler silinecek. Tekrar çalıştırma imkanı da ortadan kalkacak.
    3- Üçüncü olarak, biz de site yönetimi olarak yakşalık 6 yıllık bir emeğin birden ortadan kaybolmaması için bu yeni sisteme geçme kararı aldık.
    4- Tabii ki bu yeni sisteme geçmek kolay bir olay değil. Öncelikle forum mesajlarının ve diğer mesajların ve makalelerin kayıpsız olarak geçirilmesini istedik. Ancak bu ilk aşamada mümkün olmadı. Şu an (bugünden itibaren) yeniden bir çalışma içerisindeyiz. Site kurulduğundan beri bütün forum mesajlarına ve bütün özel mesajlarınıza tekrar ulaşabileceksiniz. Bunun için %100 garanti veremiyoruz ancak bunun için hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Bunun gerçekleşmesi için sizden azami 4 günlük bir süre istiyoruz. En son 18 Ekim 2009 tarihinden itibaren forum mesajları ve özel mesajlarınız kurtarılabilecektir. Çünkü elimizdeki veri tabanı en son 18 ekim 2009 tarihli veritabanıdır.
    5- Bu geçiş işlemi hem çok zor ve hem de masraflıdır. Bunun için hem kendi işlerimizin yanında bunun için çalışıyoruz hem de bu işlem için hizmet satın alıyoruz. Bu işlem yaklaşık bize 1000 TL na mal olacak.
    6- Yeni sistem bugün dünyada kullanılan en iyi ve kulanışlı forum sistemidir. Eski forumun 10 özelliği varsa bunun 100 özelliği var. Bunu zamanla öğreneceksiniz. Eminim ki seveceksiniz. Eskiyi bırakıp yeniye alışmak biliyorum ki her zaman zor olmuştur.
    7- Son olarak şu an kurulu olan sadece forum bölümüdür. Site bir portal olacak şekilde tasarlanıyor. Şu an sitenin ancak %40 lık bölümünü görüyorsunuz. Çok yakında yeni portal arayüzüyle de tanışacaksınız ve eminim ki eskisini aramıyacaksınız.

NOT: son yazılan mesajlar (18 ekim 2009 tarihinden sonraki ) ( bu mesaj da dahil ) yeni yükleme yapılınca görünmeyecektir. Bunun farkında olarak mesajlarınızı yazınız.

Site yönetimi

Hayırlı olsun.

Yorum

Sizlere Kolay gelsin Allah Yardımcınız olsun
      BİN KERE MAZLUM OLSANDA BİR KERE ZALİM OLMA

Yorum

İyi çalışmalar

Teşekkürler.
        Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Bu halini daha çok beğendim, belki yeni temalar eklenebilir.

Yorum

Sanırım admin bu sorunları çözecektir. Zaten şu anki yazışmalarımız da silinecek , yeni aktarmadan sonra.

Yorum

Eskisi iyiydi ya ama bu da gusel olsun

Yorum

En geç salı gününe kadar sorunlar çözülecek adminin yazdığına göre

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil View Post
                  En geç salı gününe kadar sorunlar çözülecek adminin yazdığına göre

sen nerden bilin yeşil

nerden haber alimn zehir hafiye maşallah

http://elifnazmmislina.blogcu.com/

Yorum

adminin yazısını dikkatle okursan anlayacaksın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil View Post
                      adminin yazısını dikkatle okursan anlayacaksın

sen özetle yorma beni

http://elifnazmmislina.blogcu.com/

Yorum

güzel olmuş sevindim.Hep istediğim forumun daha düzenli ve de kullanışlı olmasıydı.
                        Eski forum hem yönetime hem de üyelere büyük zorluklar çıkartıyordu.
                        Şükür ki yeni foruma geçilmiş
                        -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

Yorum

İşleniyor...
                        X