Duyuru

Collapse
No announcement yet.

internet değişen dünya ve değişen ben

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• internet değişen dünya ve değişen ben

insan zamanla değişir mi yada takıntılı olur mu
    size birşey söylemek istiyorum
    ben 6-7 sene önceki insan değilim
    beni değiştiren çok şey oldu bunlardan ikisi
    arkadaşlarım ve bütün dünyayı görebildiğimiz internet
    internet bilgisayar almadan önce sadece 1-2 saat cafede takılır çıkardım hergünde gitmezdim şimdi sabah akşam başındayım
    insanlardan uzaklaştım
    birisi ''burası seni bitirir demişti'' bi bayan
    doğru dedi galiba,, bittim konuşamaz oldum uzun cümleler kuramaz..
    dışarı çıktımı çok fazla dialoga girmiyorum kimseyle, kaçıyorum
    eve gelip sanalla yaşıyorum
    ve herşeyimi sanalla yaşıyorum
    işim yok..
    bu sanal beni başında kaldıkça kurdaladıkça başka saplantı ve hayallere sürüklüyor
    eskiden tv de bişi izlerken izler geçerdim takılıp kalmazdım üstünde durmazdım ve hemen herşeye de bakardım klip film belgesel programlar dizi bile sevmeyen ben dizi izlerdim hemde sürekli takip edince kaçırmazdım
    bu pcyle kaç senedir herşeyi görüp yaşamaya başladım ve etkilenmeye
    burdan film izledim burdan konuştum herkezle, hiç birşey bulamadığım zaman oturup sosyetik ünlü filmlerde oynamış parası olmuş cevresi falan olmuş ilgi odağı olmuş insanların hayatını araştırdım baktım meraktan boş oturmaktan.. bazen öyle anlar oluyorki burdan gördüğüm şeylerin etkisinde kalıyorum bu insanların bazılarının parası ve eğlenceli bi yaşamı olduğunu görünce
    ya azcık şansın ve yeteneğin olunca herşeyin oluyor diyorum
    bizde mi yapsak ne paramızda herşeyimizde olur diyorum
    tabi bunu okuduğum ve gördüğüm şeylerin etkisinde kalarak düşünüyorum daha çok ve o an..
    pc den uzaklaşınca aman senden bi halt olmaz daha dışarı çıkmıyorsun çıkamıyorsun ayrıca sen kim böyle şeyler yapmak ki diyorum kendi kendime.. ve
    bunları burda yaşıyorum atıyorum kafamdan ama hafızamdan silinmiyor yine bi yerde aklıma geliyor yani bunu sadece takıntılı insanlar değil normal insanlarda yaşar yaşıyordur eminim
    en önemli bi noktaya gelmek istiyorum
    eskiden tv ye bakan ben hiç öyle şeyler düşünmeyen ben
    şimdi tv ye baktığımda hiç çekici gelmiyor ayrıca burda düşünüp gördüklerimden olsa gerek
    şuraya bak şu filmde klipde oynayan adamın ne artısı var
    ya kapat kapat yapıyorum
    yada kendim kapatıyorum değiştiriyorum
    ama eskiden hiç böyle düşünmez böyle bi davranışda bulunmazdım. ve şimdi 1 felan saat bakarsam bakıyorum oda artık herşeye değil ve çok nadir
    demek istediğim değiştim pc internet beni değiştirdi başka insanların hayatlarını görünce onlardan etkileniyorum özellikle ünlü falan böyle filmde oynamış cart curt
    ya aman banane diyorum fakat hafızımdan silnmiyor yine belleğimde yer etmiş bi yerde aklıma geliyor
    ve bazende hiç olmayacak hayallere esir düşüyorum
    ailemi çok severim herkez gibi
    pc de otururken ya da etkilendiğim şeylere bakarken okurken görürken
    babam odanın kapsınında dikiliverse gülümsese bişey sölese hiç ona bakmıyorum
    bazen içimden ''git'' geçiyor
    yada sürekli gelip birşeyler sölese sorsa
    sinirli sinirli birşeyler söylüyorum ona ya da anneme
    aklıma
    ulan, zengin ünlü çekici paralı insanların hayatların sosyetelerin içinde yaşamak varken şu iki düldülle yaşıyorum ne hayat ama
    monoton sıkıcı bide sorunlu az biraz
    bazen var ya haykırasım geliyor ama yine yapabildğim susup oturmak
    sanalla yaşamak dışarda gezmek falan filan..
    ama siz bakmayın benim içimden öyle dedğime anne babasız yaşanmıyor maddi olmasa bile manevi destekleri büyük
    ama insanın hayal ettikleri dürtüleri etkilendiği şeyler oluyor
    eminim herkezinde vardır belki bunu okuyan insanların da vardır ama içinde içlerinde tutuyolardır bence. eğer varsa burda bu yazıya yorum şeklinde yazsın paylaşsın ben kimseyi kınamam küçük görmem gülmem alay etmem
    ama bunu yapanlar varsa onu bilmem
    bana da yaparsa artık bilmiyorum..
    son sözüm bilgisayar ınternet insanlar..... beni çok değiştirdi
    afedersiniz pij gibi oldum
    bununda farkındayım ve kafamın bittiğinin. hep sanala iğrenç şeylere sanaldan ötürü başka şeylere hayal edip bağlanıp kaldım ama insan zamanla anlıyor dün otobüse binerken birisin benle konuşmasına kemküm ederek herşeyi birbirie karıştırarak cevap verdim, utandım.. aklımada takıldı.. hep bu monotonluk ve pc bağımlığı yüzünden.. bu konuda sizin düşünceniz ve gerçek olsada olmasada yada yaşanması mümkün olmayacak düşünceleriniz veya hayalleriniz varsa yada ne hiisediyorsanız bana buraya yazarsanız sevinirim...
    Last edited by babyface06; 26-10-2010, 08:13 PM.

Ne kadar geliştikçe, o kadar geriledik. Ne kadar yakınlaştık, aslında o kadar uzaklaştık.

Yorum

Teknolojinin getirdiği bir yalnızlaşma...

Evet, sana hak veriyorum babyface. Belki de bizi en çok hayattan soyutlayan şeydir internet. Bizi bir çok yönden esir alan bir bağımlılık gibi. Özellikle insan amaçsız kalıp, hayatta sürüklenip gittiğinde net yaşamı onun bir nevi kurtarıcısı gibi oluyor; gerçeklerden uzak bir muhayyile dünyası.

Bunun farkında olup kontrolünü sağlamak ise çok zor. Ben de bunu en çok üniv. mezun olduktan sonraki iş bulma safhasında yaşadım. Bi ara baktım boşlukta sürükleniyorum. Neyseki farkına vardım ve baş edebilmek için de bu yoldaki bazı yolları kapattım. Fakat ne zaman hayatımdaki amaçlarım bulanıklaşsa ben yine bu rüzgara kapıldığımı görüyorum.

Bu yüzden kendime kısıtlamalar koyuyorum, insanın kendisiyle baş etmesi de kolay olmuyor ama ötesi mutluluk da vermiyor ki. Bağımlılıklar, bu dünyaya bağlanmak beni çok rahatsız ediyor açıkçası. Bu denli zayıflık rahatsız ediyor... Bilmiyorum, hayat çok karışık =D
      bişnev...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sen'jin View Post
        Ne kadar geliştikçe, o kadar geriledik. Ne kadar yakınlaştık, aslında o kadar uzaklaştık.
        aynen katılıyorum benimde aslında özünde demek istedğim bu.. tv neyse ama sanal alem ve internet ne kadar faydalı gözüksede zararları faydalarını yok edecek kadar çok ve büyük.. insanı bir odun yapıyor farklı yapıyor.. bence sosyal fobinin de temelinde sebebinde bu teknolojik ürün yatıyor...

Yorum

katılıyorum internet benide esir aldı zarı faydasından çok daha fazla yaralı bir işi 1 saatte hallediyorsan 6-7 saatte boşa vakit harcıyor insan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: agresiff View Post
            katılıyorum internet benide esir aldı zarı faydasından çok daha fazla yaralı bir işi 1 saatte hallediyorsan 6-7 saatte boşa vakit harcıyor insan
            nasıl çözüm üretip kurtulmalı acaba bi fikrin var mı.. bak konuşuyoruz şu an.. dışarda seni görsem ne tanırım nede konuşuruz bunları öle değil mi..

Yorum

bu bilgisayar ve özellikle internet .. hayatımın içine etti... bir an evvel uzaklasmalıyım ama nasıl olacak .... sanırım bilgisayarı ve neti kaldırmak.... ya da satmak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: babyface06 View Post
                nasıl çözüm üretip kurtulmalı acaba bi fikrin var mı.. bak konuşuyoruz şu an.. dışarda seni görsem ne tanırım nede konuşuruz bunları öle değil mi..
                aslında tanışıp konuşmak bişeyleri paylaşmak güzel birşey ama bu kısa sürüyor genelde boşa harcıyoruz ve oturmaktan bel sırt ağrıları artmakta tembelleşmekteyiz herhalde uzak durmak en iyisi çözüm yolu başka yok gibi

Yorum

aslında tanışıp konuşmak bişeyleri paylaşmak güzel birşey ama bu kısa sürüyor genelde boşa harcıyoruz ve oturmaktan bel sırt ağrıları artmakta tembelleşmekteyiz herhalde uzak durmak en iyisi çözüm yolu başka yok gibi
                  aynen tembelleşiyoruz hayatımızı bitiriyor dışarı çıkıyorum geziyorum ama kimseyi tanıyıp hemende kaynaşamıyorsun yine eve gelip pc ye oturuyorum ben konuşurum tanışırım burdan daha iyi oluyor diyorum ama... hiç birşey olmuyor ve dediğin gibi kısa sürüyor kısıtlamak lazım bunu bence...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: baytakinti View Post
                    bu bilgisayar ve özellikle internet .. hayatımın içine etti... bir an evvel uzaklasmalıyım ama nasıl olacak .... sanırım bilgisayarı ve neti kaldırmak.... ya da satmak
                    aynen benimde baytakıntı.. çok bağımlı oldum insanları konuşmayı unuttum vallaha..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: babyface06 View Post
                      aynen tembelleşiyoruz hayatımızı bitiriyor dışarı çıkıyorum geziyorum ama kimseyi tanıyıp hemende kaynaşamıyorsun yine eve gelip pc ye oturuyorum ben konuşurum tanışırım burdan daha iyi oluyor diyorum ama... hiç birşey olmuyor ve dediğin gibi kısa sürüyor kısıtlamak lazım bunu bence...
                      aslında tanışılıyor çok da iyi dostluklar kuruluyor yüzyüze görüştüklerim dertleşip sır paylaşıtıklarım oldu telefonlaşıyoruzda biraz süreyi kısıtlamak lazım pc başında sıkılnca kalkıp gezinmek en iyisi fazla sörf iyi değil ama msn aracılığıyla konuşmak iyi geliyor

Yorum

aslında tanışılıyor çok da iyi dostluklar kuruluyor yüzyüze görüştüklerim dertleşip sır paylaşıtıklarım oldu telefonlaşıyoruzda biraz süreyi kısıtlamak lazım pc başında sıkılnca kalkıp gezinmek en iyisi fazla sörf iyi değil ama msn aracılığıyla konuşmak iyi geliyor
                        bunu burdan başarabilen çok az insan var yani tanışıp arkadaş olan yüzyüze görüşen kaynaşan.. benimde bi kere oldu uğraştıysamda olmadı daha sonra.. güven çok önemli dostum sanal insanına pek güvenme derler ya.. sanaldan dost arkadaş arama boşwer sanalı.. gerçeğe dön reele dön.. iyide ben reelde yok ortamım ne yapim burası hoşuma gidiyor ama tabi günün her saatide olmamak gerek.
                        evet msn bende seviyorum ama konuştuğum kimse olmadığı için pek açmıyorum listemde var baya kişi ama ne girerler nede girseler bile naber derler pek..

Yorum

İşleniyor...
                        X