Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Beni seven böyle sevsin, kendimi değiştiremem..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Beni seven böyle sevsin, kendimi değiştiremem..

Merhaba arkadaşlar, başlıktaki mantık sizce doğru mudur? Yada insan birilerinin sevgisini kazanabilmek adına kendini değiştirmeli midir?
    Yalnızlık ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı, onunla şimdilerde beraber uyanıyor her yeni güne iki yalnız şarkılar yazıyoruz.. Yorgunuz...

Bazı şeylerde kendini değiştirebilir. Mesela onu kırmamak adına yaptığı şeyler olabilir. O seviyor diye, yada o öyle istiyor diye kıyafette, ne bileyim gezmelerde tozmalarda...örnek verecek olursam o seviyor diye onunla tavla oynamak, yağmurlu havada yürümek (sen sevmesen bile)....böle şeyler olabilir.
    Ama kişiliğine oturmuş, bazı huylarını elbette değiştiremezsin ama kendine fren koyabilirsin. Mesela çabuk sinirlenen birisiysen daha sakin olmaya çalışırsın, onu üzmemek adına..aklıma gelenler bunlar..
    Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Karşımızdakinin sevgisini kazanacagız diye kendi kişiliginden vazgeçmek ,hiç te akıllı bir şey degil .

Eger kişiliginizi degiştirirseniz robottan farkınız kalmaz ,oysa sizinde sevdiginizden beklentileriniz onun begendiginiz veya begenmediginiz yanları mutlaka vardır ,olmamasıda imkansız .

İkili ilişkilerde karşımızdakini degiştirmeye çalışmak o ilişkiye zarar vermekten başka bir işe yaramaz ,en dogru hareket birlikte degişimi gerçekleştirebilmek ,mumkun oldugunca ortak noktada bir araya gelebilmektir .

Ne kadar ortak nokta çok olursa o ilişki o denli saglam ve mutluluk verici olur .
      ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Eğer kişiliğine dair bir şeylerin değişmesini istiyorsa seni istemiyordur bence.
        Ama herkesin hataları,yanlış davranışları olur bunlarıysa farkına vardığında değiştirmeli sadece kendi için.

Yorum

bence bana ilgi duyan hristiyan arkadsim din degistirmesini dusunuyorum onu oldugu gibi kabul edemiyorum ya surekli ingilizce illahiler dinletip duruyom

Yorum

hatır için çiğ tavuk bile yenirmiş..

Yorum

Bence yanlış bir söz...
              Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MEGAN View Post
                Karşımızdakinin sevgisini kazanacagız diye kendi kişiliginden vazgeçmek ,hiç te akıllı bir şey degil .

Eger kişiliginizi degiştirirseniz robottan farkınız kalmaz ,oysa sizinde sevdiginizden beklentileriniz onun begendiginiz veya begenmediginiz yanları mutlaka vardır ,olmamasıda imkansız .

İkili ilişkilerde karşımızdakini degiştirmeye çalışmak o ilişkiye zarar vermekten başka bir işe yaramaz ,en dogru hareket birlikte degişimi gerçekleştirebilmek ,mumkun oldugunca ortak noktada bir araya gelebilmektir .

Ne kadar ortak nokta çok olursa o ilişki o denli saglam ve mutluluk verici olur .
                Evet megan abi çok güzel açıklamış...
                Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_ View Post
                  Evet megan abi çok güzel açıklamış...
                  çok güzel açıklamışsınız.tşk

Yorum

İşleniyor...
                  X