Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çekim yasası gerçekmidir

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• çekim yasası gerçekmidir

merhabalar
    çekim yasası - titreşim yasası yada kuantum yasası göre düşünceler gerçekten evrene yayılıp daha sonra gerçekleşiyormu ?

bazen evet herkese olduğu gibi banada düşündüklerim oluyor aslında tuhaf olan hep kötü olanlar başıma geliyor düşünce gücüyle ilgili kitap yada makale tavsiye edebilirmisiniz konsantrasyon yapılması gerekenler gibi..

uzun zamandır düşündüğüm gerçekleşmesini istediğim bir şey var ancak sanırım sadece istemekle değil o anı yaşamak lazım yada bir nesne üzerinemi yoğunlaşmak lazım ?

hepsinden öte istemekle olmasına inanmak çok farklı şeyler dimi *
    eskiden bunu yapabiliyorum ve inanıyorum derken gerçekten bunu yapabilceğime inanıyordum ama şu an isterken yapabilceğime tam nasıl diyim kendimi veremiyorum bakıyorum olmuyor ha diyorum boşuna olmuyor

çekim yasası ile düşünceleriniz nedir bu konuya pek vakıf değilim

son olarak
    çekim yasası yani ne düşünüyorsak o oluyor sanırım özetle bu
    peki başkası için düşündüklerimiz ? örneğin başkası için ben sürekli bir şey düşünüyorum kötü değil o zaman herkes birilerinin hayatını değiştiremezmi ?
    teşekkürler
    Last edited by ANATOLIUM; 30-11-2010, 01:44 PM.

bu parapsikolojinin konusu. bilmsel değil. bu tip düşünce insanı paranoid yapar. vazgeç.

Yorum

Ruhların birbiriyle iletişim kanalları vardır, birini düşündüğünüzde ondan telefon alırsınız veya o da sizi o aralar düşünüyor olabilir. Bunlar her insanda var olan bazılarında çalışmayla biraz daha geliştirilebilen bir durumdur. Telepati de deniliyor bu duruma...

Çekim yasasına pek sıcak bakmıyorum, aslında bu türden düşünceleri tamamen safsata olarak görüyorum. Bunlar yabancı yazarların uzak doğu inanışları ile dini hafif karıştırdıkları düşünceler gibi geliyor bana. Zaten bu tür düşüncelerde ana mantık insanı ya -haşa- tanrı yerine koyup ne istersen olur mantığına götürmek veya evrende Allah'ın gücü ve kontrolü dışında bazı şeylerin olduğunu savunmak. Bu türden düşünceler çok tehlikeli olabilir ve pek çok insanı da mağdur edebilir.

İstemek ve inanç konusunda ise size Muhammed Bozdağ adlı yazarın ''İstemenin Esrarı'' kitabını öneririm, orda sorularınıza cevap bulabilirsiniz...
      bişnev...

Yorum

çekim yasası tek yasa değildir. Birde Hak yasası vardır. Safsata olduğunu düşünenler birçok fizikçinin ve bilim adamının hazırladığı şu belgeselleri googleden aratıp izleyebilirler:

1-Tavşan Deliğinden Aşağı belgeseli
        2- Ne Biliyoruz ki belgeseli
        3- The Secret belgeseli

Bu belgesellerde japon bilim adamı Emoto'nun düşüncenin suya etkisini görüntülemesiyle ilgili bölümde bulunuyor. Dileyen araştırabilir. Henüz bilim kuantum düşünce konusunda belkide emekleme aşamasında. Maddenin bir enerji olduğu ve kendi aralarında bağlantılı ve etkileşimli olduğu bilimsel olarak tesbit edildi. Fakat araştırmalar devam ediyor.
        Sevgiler
        Ahmet
        &quot;Yaşamınıza seyirci kalmayın&quot;<br /><a href="http://www.gelisimdunyasi.com/">http...unyasi.com</a>

Yorum

çekim yasası ancak Hak yasasına uygunsa işlerlik kazanır. Örneğin su yüz derecede kaynıyorsa sen bunu seksen derecede kaynatamazsın. Hak yasasına göre birisi kendini değiştirmeye karar vermediği sürece sen düşüncelerinle onu değiştiremezsin. Çünkü herkesin bireysel iradesi vardır. Değişim dışarıdan değil içeriden gerçekleşir.
          Hak yasasına uygun olmayan bir iyilik yaparsan kötülük olarak geri döner. Örneğin birini haketmediği halde torpille işe aldırmak gibi. Yani sadece çekim yasası olarak düşünmek yüzeysel olur. İstek ve dilekler Hak yasasına uygun olmalı. Daha birçok yasalar var. Örneğin: Şükür yasası. Elindekine şükretmezsen elindekinide kaybedersin. Bu yasaya uymayan kişide çekim yasası ters işler. Yani istedikçe elindekilerde gider.
          &quot;Yaşamınıza seyirci kalmayın&quot;<br /><a href="http://www.gelisimdunyasi.com/">http...unyasi.com</a>

Yorum

Masaru Emoto'nun ''Suyun Bilinmeyen Gücü'' adlı kitabını okudum. Fakat kitapta yazılan şeylerle anatolium arkadaşının sorduğu şeyler ve sizin anlattığınız şeyler farklı. Anladığım kadarıyla arkadaş daha çok istemek ve isteklerimize sahip olma yönünden sormuş, ben de bu yönüyle ''The secrets'' gibi kitapları ve bunların savunduğu ''her istediğinize sahip olabilirsiniz'' gibi düşüncelerin yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım.

Ayrıca şükür yasası gibi şeyleri de ilk defa duyuyorum. İlahi yasaları kendimize göre yorumlamak bizi yanlış yerlere götürür. Yani herşey ''şükretmezsen elinden gider'' demek kadar basit değildir, bunu böyle sınırlandırmak da çok abes bir durumdur. Bu dünyada herkese çalıştığının karşılığı vardır; istemek, inanmak, şükretmek ve sizin sanırım kast etmeye çalıştığınız hırsla istemek durumları çok farklı kavramlardır. Lütfen bunları karıştırmayalım.
            bişnev...

Yorum

Bence böyle bir şeyin olması mümkün değildir mehmet34 arkadaşımında dediği gibi ''Tanrı zar atmaz.'' olayı özetliyor. bu gibi düşünceler inananların da biraz kendi kendine böyle bir şey olsaydı o zaman benim her istediğimin olması lazım diye demesi lazım

Yorum

bakın çekim yasası konusunda iddalı değilim ancak nası desem bilinciz diyelim
                bilinsiz bir şekilde düşündüğüm şeyler oluyor daha doğrusu olduğu zaman aaa ben bunu daha önce düşünmüştüm diyorum
                şunu fark ettim ben zengin olmak istiyorum yok araba istiyorum gibi istemek değilde
                çok içten beynen kalpten düşündüğüm şeyler %80 i oluyor sadece bunu geliştirmek ne bilim teknik varmı anlamında sormuştum
                secret kitabını incliycem teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ANATOLIUM View Post
                  merhabalar
                  çekim yasası - titreşim yasası yada kuantum yasası göre düşünceler gerçekten evrene yayılıp daha sonra gerçekleşiyormu ?

bazen evet herkese olduğu gibi banada düşündüklerim oluyor aslında tuhaf olan hep kötü olanlar başıma geliyor düşünce gücüyle ilgili kitap yada makale tavsiye edebilirmisiniz konsantrasyon yapılması gerekenler gibi..

uzun zamandır düşündüğüm gerçekleşmesini istediğim bir şey var ancak sanırım sadece istemekle değil o anı yaşamak lazım yada bir nesne üzerinemi yoğunlaşmak lazım ?

hepsinden öte istemekle olmasına inanmak çok farklı şeyler dimi *
                  eskiden bunu yapabiliyorum ve inanıyorum derken gerçekten bunu yapabilceğime inanıyordum ama şu an isterken yapabilceğime tam nasıl diyim kendimi veremiyorum bakıyorum olmuyor ha diyorum boşuna olmuyor

çekim yasası ile düşünceleriniz nedir bu konuya pek vakıf değilim

son olarak
                  çekim yasası yani ne düşünüyorsak o oluyor sanırım özetle bu
                  peki başkası için düşündüklerimiz ? örneğin başkası için ben sürekli bir şey düşünüyorum kötü değil o zaman herkes birilerinin hayatını değiştiremezmi ?
                  teşekkürler
                  Bu konuda beyin güçünde benim inandığım şey o kadar odaklanıp kendını kasmıcaksın yaptıgın şeye beyin olarak olacagına kendını yüzde yüz inandırabılmen ve
                  onu yaparken sankı su içermiş gibi rahat hissetmenden geçtıgıne inanıyorum
                  Never Back Down

Yorum

tahmin ettiğim ya da düşündüğüm bazı olaylar gerçekelşiyor diyorsun. ben buna 6. his diyorum,Allah'ın sana verdiği bir yetenek bu. bu yeteneğe sahip birçok insan var.

ama istemek olayı senin çekim dediğin olay yani kötü düşünürsem kötü olanları iyi düşünürsem iyi olanları çekerim ,işte evren seni duyuyor, sen enerjini -sinyalleri düşüncelerinle evrene yayıyorsun ,işte o yüce güç veya evrendeki büyük güç buna cevap veriyor. şeklinde ifadeleri yabancı kaynaklarda görebilirsin. herkesin yaşam feslsefesi farklı dini inançları farklı ben buna olumlu düşünmek diyorum.olumlu düşündüğünde psikolojin iyi olur ve bu tüm ruhuna ve bedenine yansır .olaylara bakış açın değişir.olumlu düşünmek güzel şeyler dilemek,istemek demektir. bunuda güzel bir dua boyutunda düşün ,gönlünden geçeni senin o güzel duygularını kim duyar ,bunları sana kim verebilir? tabiki Allah.

yabancı kaynakları okurkende tarafsız olarak okuyup değerlendirisen hem kendini geliştirisin hem sana uygun olan düşüncelerden yararlanırsın.

olumlu düşünceyle alakalı kitaplara bakarsan bir değil bir çok kaynaktan yararlanırsan daha kapsamlı bir araştırma yapmış olursun.Muhammed bozdağ dan istemenin esrarı adlı kitabı okuyabilirsin hatta tüm esreleri güzel tavsiye ederim.
                    ben the secret adlı kitabı okurken başıma gelen olayı anlatıyım. olay basit ancak anlamı benim için çok derin...
                    yeni bir kazak almıştım ve bir kere giymek nasip oldu çokta beğenerek almıştım her neyse...kazağımı yıkadım asıyordum ve dışarı çıkıcam ,çamaşır ipleri balkonun içinde ya dedim mandal takmıyım. ya acaba uçar mı? çokta hafif değil havada günlük güneşlik rüzgar falan yok .. ee uçurmaz.öyle bıraktım gittim. geldim aklımda hala kazak yok. gecenin ikisi tam yattım :104:drank drank birden aklıma kazak geldi. baktım ki kazaktan eser yok .ertesi gün arkadaşıma sordum acaba sen mi aldın içeri koydun ? yoo hayır dedi dün bir ara çok kötü rüzgar vardı dedi. aklımada gelmişti ya uçarsa diye dedim ama önemsememiştim. bak olumsuz düşünmüşsün dedi ve kitabı işaret etti.

işte o zaman birşeyleri anladım yoksa bak içime doğdu ,aklıma gelen başıma geliyor,çok beğeniyordum ondan oldu vs vs diye düşünürdüm. ama dedim ki olumsuz düşündüm, aklıma gelen bir durumu ciddiye almadığım gibi tedbirinide almadım. bir mandal takıp gerisi sana emanet Allah'ım deyipte çıksaydım bu olmuyacaktı.

evet altı üstü bir kazak ama olaya kazak diye bakma ben olumsuz düşündüm,tedbir almadım ve tevekkülde etmedim. buda bana güzel bir ders oldu,bildiğim birşeyleri daha iyi görmemi sağladı:happy:

Yorum

Ben buna algıda seçicilik diyorum.

Her hangi bir x malını almak istediğimiz de insanların üzerinde veya bir şekilde o z malını görürüz..
                      Bu en çok arabalarda oluyor nedense..

İsteyince oluyor yerine, olduğunda istediğimizi hatırlıyoruz...

Yorum

Çabalamazsan hiç bir şey olmaz
                        Çekim yasası diye birşey yok.
                        Akıl diye bir sey ve onu kullanmak diye bir şey var.
                        Bir de kötümser düşünceleri kovalamak önemli bence

Yorum

Beynin sinyal sistemi nöronlar beynin dışına çıkıyor ve evrene yayılıyor? Çok saçma bir düşünce, ben o kadar güzel şey düşünüyorum hiçbirisi de olmuyor.

Yorum

Olay basit kaza ve kader. İstediğin kadar iste kaderde yoksa kazası olmaz. İstemenin önemi var ama tek başına yetmez. Çalışmak lazım ve istediğimiz şeyin mantıklı bir şey olması lazım. “Ben istiyorum oluyor. Bunun için çok meditasyon yaptım.” Böyle sözler kesinlikle yalan veya yanlış. Düşüncelerimiz evrende yayılmaz bize özgüdür. Yaratandan başka hiçbir kuvvet düşüncelerimizi bilemez. Düşüncede harekete dönüştürülmediği sürece yetersizdir. Eğer bir insanın düşündüğü kötü şeyler oluyorsa bunun nedeni mantığının ona olası riskleri göstermesi ama kişinin bu riskleri göz ardı etmesidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
                              Olay basit kaza ve kader. İstediğin kadar iste kaderde yoksa kazası olmaz. İstemenin önemi var ama tek başına yetmez. Çalışmak lazım ve istediğimiz şeyin mantıklı bir şey olması lazım. “Ben istiyorum oluyor. Bunun için çok meditasyon yaptım.” Böyle sözler kesinlikle yalan veya yanlış. Düşüncelerimiz evrende yayılmaz bize özgüdür. Yaratandan başka hiçbir kuvvet düşüncelerimizi bilemez. Düşüncede harekete dönüştürülmediği sürece yetersizdir. Eğer bir insanın düşündüğü kötü şeyler oluyorsa bunun nedeni mantığının ona olası riskleri göstermesi ama kişinin bu riskleri göz ardı etmesidir.
                              Çok güzel bir yorum...
                              Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

İşleniyor...
                              X