Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendimi çookk dinliyorum :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendimi çookk dinliyorum :(

herkese merhaba..herşeyi atlattım geride tek problem kaldı,,kendimi dinlemekten ilerliyemiyorum..elde ettiğim başarıların mutlulukların tadını çıkarmak yerine sürekli bi ama oluyor dilimde..ama ya sonu kötü biterse,ama ya başıma bişey gelirse,ama ya yine acı çekersem..bu amalardan kurtulmak zorundayım..şuan herşey yolunda çok şükür,hiçbir problemde yok..ama hala didikliyorum yaşamımı,kıyıda köşede kalmış sorun varmı die boşa zaman harcıyorum...doktorum en son iyi olmak sana ne ifade ediyor ,son zamanlarda iyi oldukça bahanelerle geliyosun bana dedi..haklı hemde çok haklı..iyi olmak bana ne ifade ediyo tam çözemedim..ama böyle saçma şeylere kafa yormaktan kurtulmam lazım..
    bu kadar çok bu konuyu düşünmemin sebebi,yıllardır hep kötü bir ruh hali içindeydim,,son aylarda herşey yoluna girince eskiye dönmekten korkuyorum belkide..
    ne yapmalıyım..?nasıl kurtulabilirim bu amalardan..çünkü gerçekten hiçbi problem yok ..

iyi olan bir şeyler varsa hayatında ki öyle söylüyorsun tadını çıkarmalısın. bunu bende yaparım bazen. ancak yoruyor insanı. ama ları çıkartmak gerek hesapsız kitapsız yaşamk gerek. sonuçlarını yaşamadan yas tutarsak sonuç geldiğinde onu kaldırcak gücümüz kalmaz. o anın tadını çıkartmaya ve senin yerinde olmak isteyenleri düşünmeye çalışmalısın. amaları geçmişi bir kenara koy ve hayatının tadını çıkar. sonra neden böyle yaşadım diye üzülme. hayat kısa akıp gidiyor. bence sılanın şu şarkısı çok güzel. aç ve dinle; "oluruna bırak her neyse geçer gün doğsun hele bir üzülmeye mi değer?" gayet doğru söylüyor. ben bunaldığımda açıp dinliyorum sende öyle yap derim.

Yorum

teşekkür ederim comomiles..gerçekten amalarla yaşamak yoruyor insanı..geçmişi düşünmemeye,aklıma geldikçede katettiğim yola baksam galiba daha iyi olucak..
      sılanın bahsettiğin şarkısını bikaç gündür bende sürekli dinliyorum gerçekten sözler beni çok etkiliyor her defasında..
      tekrar teşekkür ederim..umarım anın tadını çıkarmayı başarabilirim,,yoksa bigün pişmalıklarım,keşkelerim olacak..

Yorum

galiba benimle benzer sorun yaşayan başka kimse yok..

Yorum

sertain bence çok karamsar konuşuyorsun herşey insanın kendinde biter.. acı ççekiyorsan sebebi sensindir. mutluysan sebebi sensindir... amalarına bağlı kalmak yine insanın kendi seçimidir... bunun farkında olmak yenmek istemek ilk ve en büyük adımdır. ceyda başaracağına inanmalısın gerçekten de insanı hep amalar yoruyor bir ara bende amalarla doluydum hiçbirşeyden tad alamıyordum ama ben başardım bence sizde başarabilirsiniz... ama diyeceğin zaman düşün sonunu düşünürsen o anı göremezsin sanırım biraz da korku bu güçsüz olduğuna inanma var sen güçsüz müsün? buna inanma.. Allah herkese kaldıracağı büyüklükte yük verir zaten hem uzun dert yağmurundan sonra gökkuşağı çıkarmış sen yağmuru yaşamışsın şimdi gökkuşagını görüyorsun onu kaybetme YAŞA...
          Last edited by rabiaa; 18-12-2010, 07:37 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Commandment
            dinle bak beni
            bende çok dinliyorum kendimi
            Sonra uyuyorum geçiyo uykunun yenemeyeceği hiç bişi yok bu dünyada tamammı?
            olmazmı yanlız sen yaşamıyorsun bu dünyada dimi?
            uyuyarak sorundan kaçmak..mantıklı ))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
              ceydaa, sana bir şey söyleyeyim mi? Ne yazık ki bunlar başladı mı bitmiyor. Beyin bir kere rahatsızlanmış... Kanımca ömür boyu devam edecek bu.
              ömür boyu süreceğini sanmıyorum..3 yılda çok yol katettim,belkide 2 yıl sonra hiçbişeyim kalmıcak,,ben buna çok inanıyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rabiaa View Post
                sertain bence çok karamsar konuşuyorsun herşey insanın kendinde biter.. acı ççekiyorsan sebebi sensindir. mutluysan sebebi sensindir... amalarına bağlı kalmak yine insanın kendi seçimidir... bunun farkında olmak yenmek istemek ilk ve en büyük adımdır. ceyda başaracağına inanmalısın gerçekten de insanı hep amalar yoruyor bir ara bende amalarla doluydum hiçbirşeyden tad alamıyordum ama ben başardım bence sizde başarabilirsiniz... ama diyeceğin zaman düşün sonunu düşünürsen o anı göremezsin sanırım biraz da korku bu güçsüz olduğuna inanma var sen güçsüz müsün? buna inanma.. Allah herkese kaldıracağı büyüklükte yük verir zaten hem uzun dert yağmurundan sonra gökkuşağı çıkarmış sen yağmuru yaşamışsın şimdi gökkuşagını görüyorsun onu kaybetme YAŞA...
                teşekkür ederim rabiaa..haklısın,güçsüz değilim..tedavisi imkansız gibi görünen bir rahatsızlığım vardı,onu yendim..şimdi yaşadığım bu ufak tefek sorunlarıda elbette yenicem,bu amalardan kurtulucam..tekrar teşekkür ederim..

Yorum

Sevgili ceyda bilmem beni hatırladın mı?
                  Geçmişteki sıkıntılarını biliyorum .o günlerdeki durumunu düşün şimdi mutlu ol...
                  Kuş kadar hafif olmaya çalış ,iyleştim de kendine tadını çıkar, mutsuzluğu çağırma kendine boşyere problem yaratma...
                  Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                  Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iris View Post
                    Sevgili ceyda bilmem beni hatırladın mı?
                    Geçmişteki sıkıntılarını biliyorum .o günlerdeki durumunu düşün şimdi mutlu ol...
                    Kuş kadar hafif olmaya çalış ,iyleştim de kendine tadını çıkar, mutsuzluğu çağırma kendine boşyere problem yaratma...
                    iris merhaba..seni tabiiki hatırladım..en zor günlerimde destekçim olmuştun,unutmak mümkün mü..çok teşekkür ederim..haklısın şimdi tadını çıkarma vakti,,boşu boşuna kafamı karıştırıyorum,durup dururken ve herşey yolundayken ben hala mutsuzluğu getiriyorum gündemime..
                    iyi olmanında normal bişey olduğunu kabul etmeliyim

Yorum

kendinden emin olmana sevindim bu amaların kısa sürede geçecek gibi bir his var içimde

Yorum

eskiye dönmekten korkuyorsan eskiyi unutmalı ya da bir şekilde üzerine perde çekmelisin. geriye dönüp bakmak seni hiçbir yere getirmez, aksine arkada bırakır. bir de şunu dene, sürekli olumsuz şeyleri düşünürsen onları çağırmış olursun. düşünme ki oldukları yerde kalsınlar
                        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rabiaa View Post
                          kendinden emin olmana sevindim bu amaların kısa sürede geçecek gibi bir his var içimde
                          teşekkür ederim rabiaa inşşşşş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platonik View Post
                            eskiye dönmekten korkuyorsan eskiyi unutmalı ya da bir şekilde üzerine perde çekmelisin. geriye dönüp bakmak seni hiçbir yere getirmez, aksine arkada bırakır. bir de şunu dene, sürekli olumsuz şeyleri düşünürsen onları çağırmış olursun. düşünme ki oldukları yerde kalsınlar
                            evet haklısın..geçmişi düşünmek sadece acı veriyor ve olduğum yerde saymama neden oluyor,,yaşadığım güselliklerden tat alamıyorum bu sefer..sadece bugünü yaşayabilmeliyim..teşekkür ederim platonik..

Yorum

var...

Orjinal yazı sahibi: ceydaa View Post
                              galiba benimle benzer sorun yaşayan başka kimse yok..
                              aynı hissiyata bazen bende kapılıyorum, kendimi dinliyorum biliyorum hiçbir şeyim yok ama... )

Yorum

İşleniyor...
                              X