Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşık olmak neden bu kadar zor?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: _sahin_ View Post
    Platonik seni çok iyi anlıyorum.Oluşan ruhsal ve duygusal boşluğu güzel bir şekilde tam senin istediğin şekilde doldurabilmeni temenni ederim.İnşallah gönlünce olur herşey.
    çok teşekkür ederim şahin. umarım senin için de öyle olur..
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

platonik bahsettiğin durum bendede var..çevremde okadar insan olmasına rağmen o boşluğu dolduramamak çok garip geliyor bana..sen bunun için neler yapıosun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceydaa View Post
        platonik bahsettiğin durum bendede var..çevremde okadar insan olmasına rağmen o boşluğu dolduramamak çok garip geliyor bana..sen bunun için neler yapıosun?
        kendimi oyalıyorum ceydaa ama çoğu zaman işe yaramıyor. işte klasik avuntular... dostlarım vaarr, ailem vaarr, sağlıklıyıım, gencim, güzelim, elbet olur vs vs...
        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platonik View Post
          kendimi oyalıyorum ceydaa ama çoğu zaman işe yaramıyor. Işte klasik avuntular... Dostlarım vaarr, ailem vaarr, sağlıklıyıım, gencim, güzelim, elbet olur vs vs...
          :d

Yorum

Mükemmeli aramak nedir ?..

Her zaman daha iyisi olacaktır. Dünyanın en güzel kızı dünyanın en güzel erkeği her sene değişiyor değil mi ? <= Bu sadece işin görünüş itibari ile..
            Daha bir çok örnekte verilebilir..

Mükemmelin kelime anlamı değil de size hitap eden anlamı nedir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platonik View Post
              kendimi oyalıyorum ceydaa ama çoğu zaman işe yaramıyor. işte klasik avuntular... dostlarım vaarr, ailem vaarr, sağlıklıyıım, gencim, güzelim, elbet olur vs vs...
              Çok guzel özetlemişsin platonik "sağlıklıyıım, gencim, güzelim, elbet olur ",bunlar kendinizi avutmaktan oteye gitmiyor ,zaman oyle çabuk ilerliyorki bir bakmışsınız o guzelim yıllarınız geride kalmış .

Hayatınızın en guzel yıllarını böylesine basit nedenlerden dolayı harcamaya degermi ,ilişkiler emek ister özveri ister hayatta hiçbir aşkın bedeli odenmeden elde edilememiştir ,edilemeyecktir .

İnsan böylesine guzel bir duyguyu yaşayabilme şansına çok nadir kavuşuyor ve onun içinde hatırı sayılır bir bedel öduyor ,belkide sizlerin temel sorunu bu bedeli odemekten kaçınmanız .

Karşınızdakinin ufak tefek kusurlarını gormezden gelmeye çalışın ,sizinde kusurlarınız vardır mutlaka bunuda asla unutmayın karşınızdaki sizi nasıl oldugunuz gibi kabul ediyorsa sizde onu kabul etmeye çalışın .

Bir insana ait oldugunuzu ona mutluluk verdiginizi bilmek dunyanın en guzel duygusu ,boş yere bu duyguyu tatmaktan kendinizi mahrum etmeyin .
              ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

İşleniyor...
              X