Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikologla konuşmalarımız

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikologla konuşmalarımız

Bugün bi Üniversite hastanesinin pskologuyla randovum vardı...
    girdim odasına derdimi anlattım ya şizofreni başlangıcı olabılırmı acaba dedim
    bana balkondan aşagıya işiyormusun dedi bende hayır ama yapılmıcak birşeyde değil dedim yapan tanıdıklarım var gerçektende var (:
    şizofrenlermi yoksa dedim...
    yerden sığara izmarıtı topluyormusun falan dedi yok dedim
    doçent olacak şizofreni hastalarını bildigin deli sanıyor sankı şizofreni hastalıgı olanlar hep böyle aykırı salakça şeyler yapiyorlarmış gibi
    anlamıyorum nasıl bi doçent böyle bi yanılgı içinde olabılır :S

şunu anladım pskolojiyi sadece para kazanıp geçinebilmek için bir meslegi olsun diye okumuş insanlar mesleginin hakkını veremıyorlar ...
    benim aklımdaki pskolog ögrendigi şeyleri hazmetmış ve üzerinde düşünüp kafa yormuş ve amacı beni iğleştirmek değil beni iğleştirmeye çalışarak
    kendi kafasındakı soru işaretlerine cevap bulan bir pskolog
    ama nerde abi..
    Never Back Down

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
    Psikologa değil psikiyatra git bak nasıl biliyorlar şizofreniyi, psikozu...
    bundan sonra bilader ilaçda kullanmicam sadece gidecem psikiyatra konuşup gelcem sırf muhabbet için
    Never Back Down

Yorum

Banada b,ir kaç yıl önce bir psikiyatr çok yüksek dozda bir i,laç verdi, ben demekki baya kötüymüşüm dedim içtim ilacı, meğer o doz şizofrenlerin kullandığı dozmuş, resmen üç gün aralıksız uyumuştum ve üç gün sonunda bile hala uykum vardı... Ben güvenmiyorum açıkçası bir çok doktora...
      Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_ View Post
        Banada b,ir kaç yıl önce bir psikiyatr çok yüksek dozda bir i,laç verdi, ben demekki baya kötüymüşüm dedim içtim ilacı, meğer o doz şizofrenlerin kullandığı dozmuş, resmen üç gün aralıksız uyumuştum ve üç gün sonunda bile hala uykum vardı... Ben güvenmiyorum açıkçası bir çok doktora...
        iyi dinlenmişsindir.
        Never Back Down

Yorum

Hayır annemler korktu başka doktora gittik o doktor bıraktırdı ilacı hemen, yanlış ilaçmış... Bana ilaçlar pek yaramıyor içince çok kötü yapıyor, devamlı konuşmama alışmışlar, uyuyunca olmuyor...
          Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_ View Post
            Hayır annemler korktu başka doktora gittik o doktor bıraktırdı ilacı hemen, yanlış ilaçmış... Bana ilaçlar pek yaramıyor içince çok kötü yapıyor, devamlı konuşmama alışmışlar, uyuyunca olmuyor...
            Üç gün uyuyan birine alışmak zor olur gerçekten (:
            Never Back Down

Yorum

Psikoterapi yapabilen bir psikiyatriste gitmek gerekiyor ( Gerekli durumlarda ilaç + terapi şart olabilir)

Yorum

psikologlar bişi bilmiyor mu yani? bu bir istisna... öyle psikiyatristler de war ki herkes arkasından bela okuyor... bunu genellememek lazım... ha psikoloji bölümü okuyup da hakkaten hakkını veremeyen insanlar war orası doğru...

Yorum

ben yazilanlari soyle bi okudum. psikiyatr'a git diyen arkadaslar olmus.
                  zaten konuyu açan arkadas, universitede doçent'e gittigini yazmis.
                  doçent unvani olanlara yanilmiyosam psikiyatrist denir. bu konuyu
                  açan arkadas yanlislikla psikolog yazmis olabilir.
                  psikolog ve psikiyatris: evet farkli egitim aliyolar; biri tipta psikiyatri;
                  digeri ise psikoloji egitimi aliyolar. ama isini layikiyla yapan
                  psikiyatrist ve psikologlar maalesef az sayida ve bunlara ulasmak da
                  çok zor. yani sirf para ve kariyerine odaklanmis bu adlarini yazdigim
                  uzmanlar. konuyu baslatan arkadasin da belirttigi uzre, çok alakasiz,saçma sorular sorabiliyolar. psikoterapi becerisi olan bir uzman bulamadim ben!

Yorum

İşleniyor...
                  X