Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psıkıyatrıste basvurmadan once nelere dıkkat edılmel?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psıkıyatrıste basvurmadan once nelere dıkkat edılmel?

ben tekrar psikiyatriste gitmek zorundayim. zorundayim çunku,;
    sorunlarim var ve psikiyatristlerin içten çalismadiklarina ve yardimci olmadiklarina; deneyimlerimden oturu inanan biriyim. çeliskili bir durum ama
    çozemedigim sorunlarim da var; psikiytrlarin da çok gonulden çalismadiklari asikar!
    tekrar bi psikiyatra gitme arifesinde olan biri olarak;
    bastan tedavisi ve sorunlarimi çozmemde bana yardimci olabilmesi konusunda;
    ilk seansta sizce kendisiylle nasil bir pazarlik yapmaliyim?

YAS: 40
    IS: ISSIZ
    MEDENI DURUM: AYRILMIS(BOSANMA VE çOCUK VELAYETI DAVASI DEVAM ETMEKTE)
    çOCUK: 1 TANE KIZ/4 YASINDA (ANNESININ YANINDA)
    ARKADAS: HIç BI TANE YOK/çOK YALNIZIM
    YER: FRANSA(6 YILDIR BURDAYIM)

sikintim su harbiman diye bir arkadasin açtigi basliktaki gibi; fazla iyi niyetliyim ve kandirilmaya yatkinim. yani bilmiyorum bi zeka sorunum var mi?
    simdiye dek hep aptalca kandim, insanlara, akrabalarima ve hatta aileme. yani salaklik gibi bir sey.
    kurnazlik yapmak istesem de, beceremiyorum kurnazlik yapmayi, diger insanlar gibi. yani "el mi yaman; ben mi yaman"???? maalesef hep el yaman, kaliyo benim karsimda.
    biraz durumuma ilskin içgorum var galiba!!? ama ayni zamanda gittigim psikiytrlardan farkli tanilar ve analizler(yani genelde ben anlatip gidiyodum.dr'larin pek yorumu da olmadi.
    yani sikinti zaten burda. bana gore bir dr maalesef bulamadim. ilaç tedavisi benim sorunlarimi çozmedi, çozmez de! dr'larin analizleri, beni bilinçlendirmesi ve
    çozum yollari sunmasini bekledigim bir dr ya da psikoterapist bulamadim. sanirim psikoterapi yapabilen fazla dr da yok turkiye'de! yani koyun gibi, ruh dr'larina gidip gelmek
    mevcut bu sorunlarimi duzeltmedi. zaten sitelere baktigimda; ruh dr'larindan yarar gorene pek sik rastlamadim. dert ayni: hastalar/danisanlar hep sikayetçi.
    ve baska alternatiflere yonelmek zorunda kaliyolar: hipnoterapi, elektrosok, kisisel gelismiciler, haci-hocalar.........................)

Yorum

psikoterapi ustaları için sana bir kaç link vereyim:
      dr. alp karaosmanoğlu için www.psikonet.com
      dr. saffet murat tura için www.imagopsikoterapi.com
      psikolog yavuz erten için www.icgoru.com

kafana uyan terapist ya da doktor bulabilmek için çok deneme yapman lazım. yani bol sayıda doktor ve psikolog ziyaret edersen sonunda anlaşabileceğin birini bulursun. psikoterapi için sağlık karnesi yetmez özele gidip bol para vermek gerekir. sağlık karnesi ya da resmi bir sosyal güvence ile ancak 5 dakika görüşürsün ve ancak ilaç reçetesi alırsın. ben terapiden fayda görmedim ama ilaçlar bana çok iyi geliyor. artık terapist aramıyorum.
      bir de transandantal meditasyon iyi gelebilir: www.maharishi.org.tr
      düzenli spor da depresyon ve öfke kontrolü için çok etkilidir. ama biz ruh hastaları nedense spor konusunda çok isteksiziz. spor zahmetli mi geliyor nedir?

Yorum

halen Fransa'dayim. ama acaip ruhsal ve moral yorgunluk ve çokuntu içindeyim. evet oturdugum bu kentte yalnizim ve çok sorunlarim var, yalniz ve yabanci
        olan biri olarak: bosanma davam, fr-dil sorunum, maddi sorunlarim(issizlikten oturu), fr-avukatim isini iyi yapmayan ve yabancilari sevmeyen biri,
        burda insaatlarda çalismaktan bikkinlik, simdi insaat isi bile bulamama, çocugumun velayet davasi, ex-kiz arkadasimin bana yasattigi problemler ve ondan ayrilmamiz,
        .....................vb gibi sorunlar, su son aylarda ozguvenimin sarsilmasina yol açti! ayrica 7 aydir tansiyon ve kanli diski yapma gibi ve uyku uyuyamama
        gibi sorunlar da bende çikti. yani su esnalar çok sikintiliyim, anliycaginiz. yardim alabilicegim kimim kimsem de yok buralarda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: breizh View Post
          ben tekrar psikiyatriste gitmek zorundayim. zorundayim çunku,;
          sorunlarim var ve psikiyatristlerin içten çalismadiklarina ve yardimci olmadiklarina; deneyimlerimden oturu inanan biriyim. çeliskili bir durum ama
          çozemedigim sorunlarim da var; psikiytrlarin da çok gonulden çalismadiklari asikar!
          tekrar bi psikiyatra gitme arifesinde olan biri olarak;
          bastan tedavisi ve sorunlarimi çozmemde bana yardimci olabilmesi konusunda;
          ilk seansta sizce kendisiylle nasil bir pazarlik yapmaliyim?
          sabah uyandiginizda biraz bana akil vericeginizi umarak simdi ben de gidip uyuycam. svglr

Yorum

Orjinal yazı sahibi: breizh View Post
            halen Fransa'dayim. ama acaip ruhsal ve moral yorgunluk ve çokuntu içindeyim. evet oturdugum bu kentte yalnizim ve çok sorunlarim var, yalniz ve yabanci
            olan biri olarak: bosanma davam, fr-dil sorunum, maddi sorunlarim(issizlikten oturu), fr-avukatim isini iyi yapmayan ve yabancilari sevmeyen biri,
            burda insaatlarda çalismaktan bikkinlik, simdi insaat isi bile bulamama, çocugumun velayet davasi, ex-kiz arkadasimin bana yasattigi problemler ve ondan ayrilmamiz,
            .....................vb gibi sorunlar, su son aylarda ozguvenimin sarsilmasina yol açti! ayrica 7 aydir tansiyon ve kanli diski yapma gibi ve uyku uyuyamama
            gibi sorunlar da bende çikti. yani su esnalar çok sikintiliyim, anliycaginiz. yardim alabilicegim kimim kimsem de yok buralarda.
            uyumaya gidiyorum, umarim uyuyabilirim, bu kafamdaki çok sorunlarla birlikte. yanit verirseniz, çozum odakli olarak, sevinicem.

Yorum

çevre edinmek belki ise yariyabilir. saga sola bakiyorum. iyi arkadaslar bulmak çok zor, insan burda yalniz olunca. sorunlarim çogalinca, çok zor gunler yasamaya
              basladim burda ve sorunlarimin ustesinden de gelemiyorum maalesef. baska bir kente tasinmak istiyorum ama burdaki çocuk velayeti davam ve baska yere
              'ha' diye gidilmediginden tikanip kaldim. kara kara dusunmekten baska, bir çozum bulamiyorum.
              slmlr

Yorum

İşleniyor...
              X