Duyuru

Collapse
No announcement yet.

GEÇİM sıkıntısı için çözümleriniz??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• GEÇİM sıkıntısı için çözümleriniz??

benim prensibim şöyle;mesela bir ayakkabı alıcaksam dayanıklı ve otopedik olanını seçiyorum. yıllarca kullanıyorum.
    ucuz olandan alıp ,kısa sürede eskidikçe yenilemiyorum.
    sizlerinde farklı çözümleri varsa yazın.
    birbirimize yardımcı olalım..
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

kaliteli malların ,indirim zamanını kollamak.ozaman isteğin pahallı bir eşyayı çok ucuza alabiliyorsun.birde kışın yazlık ,yazında kışlık almak.çünkü mevsiminde herşey daha pahallı!cep telefonu arıza yapmadığı sürece değişmemek.taksi yerine toplu taşıma aracı kullanmak.yiyecek alışverişini tokken yapmak.ihtiyacımız kadaR ALMAK.
    KULLANMADIĞIM EŞYALARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİYORUM.evimde tasarruflu ampul kullanıyorum.bulaşık ve çamaşır makinesini dolmadan açmıyorum.bo yere tv ve pcyi açık tutmuyorum.böylece herkesden daha az elektrik faturası ve su faturası ödüyoruz.

Yorum

Su ve elektriği gereksiz harcamamak lazım diye düşünüyorum

Alışverişe kafandakileri tasarlamadan çıktığın taktirde fuzuli bir çok şey almak zorunda kalıyorsun

eve dönüp geldiğinde aldıklarınızın bazılarının hala evde mevcut olduğunu görüyorsunuz

Bu durumda napmalı ya liste hazırlanmalı alışverişin dışına çıkmamak ve gereksiz şeyler almamak adına,yada bu listeyi kafamızda oluşturmalıyız..

Ben genelde klasik renkleri kullanıyorum..bazen çok farklı renkte kıyafetler çıkabiliyor ama moda rüzgarı gelip geçici olduğundan dolayı kısa bir süre sonra o renginde yerinde yeller estiğini görüyorsunuz..Sezon içi alışveriş yapma taraftarı değilim sezon sonları büyük markalarda gerçekten çok güzel indirimler oluyor o günleri kolluyorum kaliteyi ucuza alarak

o yüzden uzun bir süre asla modası geçmicek tarzda renk seçimlerinden oluyor kararım

Yoksa o rüzgara bir kapılırsanız zaten iki yakanızı bir araya getiremezsiniz

bayan olarak birde kozmetik altarnatiflerine el atayım

Mesala ben saç rengimde sarı tonları kullanırım ve geneldede röfle yaptırırımki en azından ayda bir boyatacağıma bu süre daha uzun zamana çıkarabiliyorum

hem saçlar çok fazla yıpranmıyor hemde kuaför parasından kısabiliyorsunuz

cilt bakım ürünlerine paralar yağdırmıyorum

her aktarcıda bulabileceğimiz çok ucuz ve doğal yollarla cilt bakımımı gideriyorum

Yorum

ne güzel .ama neden gereken tasarrufu hep bayanlar düşünüyo,yada bana mı öyle geliyor?
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Alışveriş olayında ben sorunu kendimce şu şekilde cevaplıcam gothica

Erkekleğin büyük bir çoğunluğu alışveriş lafından bile hoşlanmaz.

Bir an önce alacağını alıp mağazadan çıkmak ister...

Ben yine kendimden alışveriş mağazasına gittiğimizde bir örnek verecem..

basit bir örnek olacak ama..
          mesela aldığınız bir ürünün üzerinde bir promosyon yerleştirilmiş eşime baktığımda onun promosyonsuz olanını almıştır.. :lol:

Hemen onu alıp aynı ürünün promosyonlusunu alıyorum sonuçta aynı ürün aynı para neden o promosyondan faydalanmayayım kii :roll:

Bayanlar bu konuda daha dikkatli ve seçiçi oluyor.Dediğim gibi erkeklerin büyük bir çoğunluğu ürünü alıp hemen ordan çıkmaktan başka birşey düşünmüyorlar :lol:

Yorum

dar gelirli vatandaşlar için :arrow: şimdilerde sinekten yağ çıkarma zamanı :!:
            benim önerim elektrik konusunda olucak.
            kullandığımız her elektrikli cıhaz :arrow: stand by :arrow: konumundayken bile enerji harcıyo.
            bunu ancak fişlerini çekerek önleyebiliriz.
            mesela bir uydu alıcısı :arrow: kumandadan kapalı durumdayken 25-30W cıvarında elektrik tüketiyor.

birde ısınma tasarrufu var.
            :arrow: evimizin pencereleri çifti değilse şöyle yapabiliriz,kornişleri söküp ,pencereye daha yakın takabilir ve daha kalın perdeler takabiliriz.
            yakacaktan tasarruf için de mümkün olduğu kadar akşama yakın soba yakabiliriz.(soba yakanlar için)
            :idea: aklıma geldi,bursa cıvarında oturanlar da lodoslu günlerde muhakkak sobaları uyumdan evvel söndürmeli :!:

Yorum

Ekonomik olmak lazım. Hesap yapmak lazım. Hesap derken kafadan hesap değil. Kağıdı kalemi eline alıp "o ay ne kadar doğalgaz/kömür yakmışsın? ne kadar yaksan ne kadar gelir fatura ?" şeklinde bir hesaptan bahsediyorum.

Kullandığımız cep telefonu operatörünün sizi kimlerle ne kadar ücrete konuşturduğuna da bir bakın. Ben geçen gün yıllardır kullandığım operatörün bana çok afedersiniz "geçirdiğini" görünce, hemen gidip hattımı yarı fiyatına konuşturan operatöre çevirdim. İnternet bağlantı ücretlerini de gözden geçirmekte fayda var. Reklam olmasın diye yazmıyorum fakat gerçekten biraz araştırırsanız internete çok daha ucuza bağlanabileceğinizi görüyorsunuz.

E tabi onun dışında kaliteli ve ucuz mal almak lazım. Sadece ucuz diye birşeyi almayalım. Arkadaşımın dediği gibi kaliteli markaların ucuzluklarını kollayalım.

Sigara içiyorsak bırakalım. Hem bedenimize hem cebimize ciddi zararları var.

Ve en son çare olarak, (fakat bunu ciddi oalrak düşünüyorum) küçük bir kasabaya taşınmalı. Böyle yerlerde hayat büyük şehirlere kıyasla çok daha ucuz ve stressiz.

Yorum

İşleniyor...
              X