Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yurt dışında okumak ve taşınmak istiyorumm

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yurt dışında okumak ve taşınmak istiyorumm

bu konu hakkında fikirleriniz yurt dışında yaşayanlar lütfen

valla hiç deneyimim yok ama çok para gerekir. zenginsen olur. zengin arkadaşlarına danış. burada zengin eleman pek yok.

Yorum

Valla bende istiyorum,şu an son sınıftayım,master amaçlı gidip temelli kalmak amacındayım,vatandaşlık vermesi diğerlerine nazaran(gelişmiş ülkelerden bahsediyorum) daha kolay olduğundan Avustralya ve Kanada ilk tercihim olacak.

Yorum

Yurtdışında derken, hangi ülkeyi istediğini söylersen yardımcı olabilirdim...

Mesela ABD'de okumak çok zordur. Ya çok fazla paran olacak, ya da olağanüstü bir başarı sahibi olacaksın. Başka türlü okuyamazsın orada. Ancak mesela Bulgaristan gibi geri kalmış ülkeler, üniversitelerinde Türklere kontenjan açıyorlar. Başvurursan girebilirsin...

Yorum

Ben ingilterede bir süre okudum.
          Vizesiydi, okuluydu, yurduydu, eviydi gibi şeyleri sorarsan yardımcı olabilirim ama bana kalırsa Türkiye gibisi yok..

Yorum

Bende şı an Kiev'de mühendislik öğrencisiyim.Ukrayna diye demiyorum Türkiyede harcadığım paranın haddi hesabı yok..Yurtdışında yaşam kısa süre için gerçekten mükemmel bir deneyim.Lakin uzun süre kalmayı tavsiye etmiyorum.En pozitif insanı bile bunalıma sokmakta.İlk süreçler heyecanlı gelmekte.Farklı dil farklı insanlar.Kısacası her anlamıyla farklı ama uzun süre yaşamı bizim gibi iç içe yaşayan millet için önermiyorum.Kültürel,ahlaki yozlaşmalar çok fazla.İnanamadığınız bir insana bürünebiliyorsunuz.

Yorum

İşleniyor...
            X