Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kardeşsizlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kardeşsizlik

İnsanın kardeşi olmaması çok kötü birşey. Bunu yaş ilerledikçe daha iyi anlıyor insan. Birde anne baba yaşlıysa, ileride diyorsunuz yapayalnız kalıcam. Kimsem olmıcak. İnsanın ailesi gibi yok, başınıza birşey gelse sizinle en çok ilgilenen kardeşiniz olur. Karşdeşlerinizin kıymetini bilin. Yok efendim mirastı, anne baba onunla daha çok ilgileniyor, kavga ediyoruz falan demeyin. Onların kıymetini bilin bence.
    &quot;Gah cikarim gokyuzune,seyrederim alemi;<br />Gah inerim yeryuzune,sereder alem BENİ!&quot;<br />

10 yaşına kadar kardeşim yoktu..Anneme ,anne sen allaha naptın da sana çocuk vermiyor dermişim..neyse ısrarlarım sonucu oldu bir tane.kız sipariş vermiştim,erkek geldi..teslimde hata oldu..

evet çok sorun yaşadım onunla son birkaç yıl içinde.inanılmaz üzdü beni .yıprattı..Onunda elinde değildi belki olanlar,sınırlara gelmişti artık belki..affettim ..abla olmak zor bazen..
    her ne olursa olsun iyiki var.allah acısını göstermesin..saçımın teline zarar gelse ,o koşar..ona birşey olsa benim canım yanar..

Ama kader buda işte.elimizde değilki turkucu bazı şeyler.seçim şansımız yok .Allah sanada kardeş arkadaşlar dostlar versin.

Yorum

Dostlarım arkadaşlarım var, ama benim kaderim değişik bir kader. Çok iyi hatırlarım lisede çok iyi bir arkadaşım senin yazın çok değişik Allah kolaylık versin demişti. Yaşıtlarıma göre çok değişik bir hayatım var gerçektende. Mesela okuduğum şehirde tonla dostum var ama bu dönem son, ondan sonra çoğuyla kaç yılda bir görüşebilicem. 4 yıldır şehir dışında olduğum için buradaki insanlardan koptum, şehir ve üniversite farkından da artık kafalarımızda değişti, onlarlada eskisi gibi olmuyor. Ama bi kardeşim olsaydı, 3-4 çocuklu bir ailem olsun isterdim
      &quot;Gah cikarim gokyuzune,seyrederim alemi;<br />Gah inerim yeryuzune,sereder alem BENİ!&quot;<br />

Yorum

3-4 kardeş olmayı bende çok isterdim bak..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turkucu View Post
          Dostlarım arkadaşlarım var, ama benim kaderim değişik bir kader. Çok iyi hatırlarım lisede çok iyi bir arkadaşım senin yazın çok değişik Allah kolaylık versin demişti. Yaşıtlarıma göre çok değişik bir hayatım var gerçektende. Mesela okuduğum şehirde tonla dostum var ama bu dönem son, ondan sonra çoğuyla kaç yılda bir görüşebilicem. 4 yıldır şehir dışında olduğum için buradaki insanlardan koptum, şehir ve üniversite farkından da artık kafalarımızda değişti, onlarlada eskisi gibi olmuyor. Ama bi kardeşim olsaydı, 3-4 çocuklu bir ailem olsun isterdim
          Değişik kader dediğin sen daha çocukken depremin bıçak gibi kestiği bi hayat demektir. Hayatında ilk kez kalbini çarptıran kıza haber bile veremeden ayrılmaktır. 3 okul, 5 ilkokul öğretmeni, yüzlerce arkadaş değiştirmeye ben değişik kader derim. Sırt sırta verebileceğin bir dostun bile yoksa yakınında işte o zaman yüzleşirsin kaderle. İnsanlarla iletişim kuramazsan tuzlu su yutmuş bi yüz kadar ekşirsin. Nihayetinde dostum dediğin insanlardan ayrı düşmek zorunda kalırsın, son darbeyi gittiğin yerde yiyeceksindir. Kim bilebilir ki zamanın ne getireceğini. Zamanı kim okşayabilir ki...

Yorum

doğru diyorsun, iki farklı deprem iki kere değiştirdi benim hayatımı, onlarında etkisi çok hayatımda. tam bi yere alışmışken başka bir yere gitmek, belki buda beni insanlara karşı mesafeli yaptı.

Yorum

düşünsene, o depremler kaç kişiye ailesini kardeşlerini kaybettirdi..tek başına bıraktı,koca dünyada..onlarınki de kader.
              benim eski mahallemizden ve ortaokul lise yıllarından bir arkadaşım ,bugün dünyada tek başına hayat mücadelesi veriyor.kimse yok.herkes öldü.

sen yine de şanslısın bu durumda.

ya,kaç gün sonra buraya mesaj yazmak nerden aklıma geldiyse.gözüme takılıverdi işte.

Yorum

haklısınız ama kimi arkadaş da kardeş gibi oluyor. nasip işte. allah ailenize uzun ömürler versin.

Yorum

İşleniyor...
                X