Duyuru

Collapse
No announcement yet.

en yakın arkadaşım en kötü zamanlarımda hep sevgilisini tercih edio ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• en yakın arkadaşım en kötü zamanlarımda hep sevgilisini tercih edio ?

arkadaşlar dertlerinizi paylaşın bölümünde canımı en çok acıtan konuyu anlattım sosyal çevremdeki tüm arkadaşlarımın sıkıldığı gibi sizlere de sıkıcı geldi acım
    en yakın arkadaşım dediğim insan ben aşk acısını çekerken sevgilisiyle çok mutlu ve ben üzgün üzgün otururken gelip bana şöle mutluyum bana bunu dedi vs gibi şeyler söylüo yakın arkadaşımın benimle mutluluğunu paylaşması güzelde ben bu ruh halindeyken bana iyi gelmio
    ayrıca arkadaşım için 2 aylık sevgilisi daha önemli oldu en kötü zamanlarım da benimle olmuo sevgilisine gidio günde iki kere sevgilisinin yanında ve her gün ne desem off poff aynı dertler diyip duruo sıkılıo benden
    bugün öğlen aradım moralim kötü die akşam ararım seni başka bi arkımla alışverişteyim dio beni çağırmıo bile yanlız kalıorum hep mesaj attım arada cevap vermedi arıorum meşgul az öncede aradım ben seni sonra ararım dedi arama dedim kapadım artık

ben mi çok ilgi bekliorum yoksa arkadaşım benden sıkıldı mı arkadaşlığımı bitirmek istemiorum çünki zamanında bana çok destek olmuşluğu var ama çok canımı sıkmaya başladı mutlu olmasını istediğim halde sevgilisinden ayrılsında hep sevgiliyi tercih etmenin hatasını anlasın istiorum çok sinirliyim çok

Orjinal yazı sahibi: melodika View Post
    zamanında bana çok destek olmuşluğu var
    ama çok canımı sıkmaya başladı mutlu olmasını istediğim halde sevgilisinden ayrılsında hep sevgiliyi tercih etmenin hatasını anlasın istiorum çok sinirliyim çok
    Şu son yazdığın 2 cümle bile arkadaşlarının ne kadar doğru şey yaptığını gösteriyor..

Yorum

o zaman yakın arkadaşın değilmiş başka arkadaş bul canım

Yorum

melodika,

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali bana kızabilirsin ama bana kızsan da doğru düşündüklerimi yazacağım...

Eğer bir kişiyi arayıp "sana ihtiyacım var" türünden şeyler söylersen, bu karşındaki kişi tarafından senin aciz, zayıf, güçsüz ve zavallı olduğun imajını uyandırır. Hiç kimse de böyle bir kişiyle bir saatini bile geçirmek istemez. Ayrıca anladığım kadarıyla sürekli hüzzam hâlindesin ve insanların seninle ilgilenmesini istiyorsun. Bunu, bu siteye yazdıklarına dayanarak söylüyorum. Böyle bir tavır içinde olmak, insanları senden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Çünkü hiç kimse zayıf ve sürekli ağlayıp sızlayan birisiyle takılmaz.

Bu tür insanlar, yani güçsüz ve sürekli ağlayıp sızlanan insanlar, devamlı olarak çevresindekilere negatif enerji saçarlar. Moreli düzgün ve sevinçli bir insan bile, böyle bir kişiyle bir kaç saat aynı ortamda bulundu mu, içi sebepsiz yere sıkılmaya başlar. Çünkü bu karamsar ve derbeder kişinin yaydığı negatif enerji muhakkak yanındaki kişileri de etkiler.

Sanırım sözünü ettiğiniz arkadaşınız da böyle düşündüğü için sizinle buluşmak istemiyor. Üstüne gidip adamı iyice kendinizden bıktırmamanız sizin hayrınıza olacaktır.

Yorum

yorumlar için teşekkür ederim ...
          Orjinal yazı sahibi: Abalı View Post
          melodika,

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali bana kızabilirsin ama bana kızsan da doğru düşündüklerimi yazacağım...

Eğer bir kişiyi arayıp "sana ihtiyacım var" türünden şeyler söylersen, bu karşındaki kişi tarafından senin aciz, zayıf, güçsüz ve zavallı olduğun imajını uyandırır. Hiç kimse de böyle bir kişiyle bir saatini bile geçirmek istemez. Ayrıca anladığım kadarıyla sürekli hüzzam hâlindesin ve insanların seninle ilgilenmesini istiyorsun. Bunu, bu siteye yazdıklarına dayanarak söylüyorum. Böyle bir tavır içinde olmak, insanları senden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Çünkü hiç kimse zayıf ve sürekli ağlayıp sızlayan birisiyle takılmaz.

Bu tür insanlar, yani güçsüz ve sürekli ağlayıp sızlanan insanlar, devamlı olarak çevresindekilere negatif enerji saçarlar. Moreli düzgün ve sevinçli bir insan bile, böyle bir kişiyle bir kaç saat aynı ortamda bulundu mu, içi sebepsiz yere sıkılmaya başlar. Çünkü bu karamsar ve derbeder kişinin yaydığı negatif enerji muhakkak yanındaki kişileri de etkiler.

Sanırım sözünü ettiğiniz arkadaşınız da böyle düşündüğü için sizinle buluşmak istemiyor. Üstüne gidip adamı iyice kendinizden bıktırmamanız sizin hayrınıza olacaktır.
          hayır size kızmadım haklısınız sanırım sürekli üzgün dertli birini çekmek istemez kimse iyi niyetli olsada kimse kimse için kendini üzmez ben hariç

ismael doğru yaptıklarını sana düşündüren ne benim kötü niyetli olduğumu mu düşünüp yazdın bunu doğru yapmıyorlar kesinlikle insanı zor zamanında yanlız bırakmak ne zamandan beri doğru kabul edildi yalan söylemek ne zaman doğru oldu bu kadar bencilleşti mi insanlar

sanırım artık kendime yetmem lazım güçlü olmam lazım ağlayarak kaybettiğim her an benden gidio

Yorum

Arkadaşının hayatında biri var ama bu onunla görüşmesine engel değilki canım. Tamam seninde sıkıntıların var, seni dinleyebilir ama bu onun mutlu olduğunu gölgelemezki.

Dün iş yerime yakın bir arkadaşım geldi, yanımda erkek arkadaşına ayrılık mesajı yazdı, ben elimden geldiğimce konuştum destek oldum, o sırada erkek arkadaşımla konuşuyordum, bana arkadaşım ''benle ilgilensen ya dedi '' benim o an için onunla konuşmam rahatsız etmişti. Onu da anlıyorum aslında, mesaja ne yazsam diye benden yardım istiyordu. Bir diğer konuda, birden laf arasında gelinlik modellerine bakalım dedim, bana ''tam havamdayım, gelinlik bakacak dedi'' ben unutmuştum bi anda, onun mutsuzluğunu..
            Muhtemelen arkadaşında unutuyor, yada konu dağıtmak için farklı şeylerden bahsediyor olabilir..
            Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

melodika,

Şunu hiç unutma; hayattan varsan sadece kendi başına varsın. Hiç kimse sana, sende olmayan bir şeyi katamaz. Yani eğer güçsüzsen, hiç kimse yanında olarak seni güçlü yapamaz. Bu yüzden öcne kendinle barış, özgüven sahibi ol ve ayakların yere bassın.

Bütün canlılar için ortak bir düşünce tarzı vardır: Her zaman güçlünün yanında olurlar. Zayıf, çaresiz, kendine hayrı olmayan bir insanın hiç arkadaşı olmaz çünkü hiç kimse o kişiyle bir şeyler yapmaktan hoşlanmaz. Oysa kaya gibi duran, kendine güvenen, güçlü ve başarılı bir insan ile herkes arkadaş olmak ister. Üzgün ve aciz insanlar, diğer insanların uzak durduğu insanlar olur sadece. Aşkta "kaçan kovalanır" sözü de buradan gelir.

Ve size bir tüyo daha; bir arkadaşınızı buluşmak için bir kere arayıp olumsuz yanıt aldıysanız, bir daha aramayın. Bırakın o sizi arasın. Böyle şeyler önemsiz görünebilir ama psikolojik savaş bakımından oldukça önemlidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abalı View Post
                melodika,

Şunu hiç unutma; hayattan varsan sadece kendi başına varsın. Hiç kimse sana, sende olmayan bir şeyi katamaz. Yani eğer güçsüzsen, hiç kimse yanında olarak seni güçlü yapamaz. Bu yüzden öcne kendinle barış, özgüven sahibi ol ve ayakların yere bassın.

Bütün canlılar için ortak bir düşünce tarzı vardır: Her zaman güçlünün yanında olurlar. Zayıf, çaresiz, kendine hayrı olmayan bir insanın hiç arkadaşı olmaz çünkü hiç kimse o kişiyle bir şeyler yapmaktan hoşlanmaz. Oysa kaya gibi duran, kendine güvenen, güçlü ve başarılı bir insan ile herkes arkadaş olmak ister. Üzgün ve aciz insanlar, diğer insanların uzak durduğu insanlar olur sadece. Aşkta "kaçan kovalanır" sözü de buradan gelir.

Ve size bir tüyo daha; bir arkadaşınızı buluşmak için bir kere arayıp olumsuz yanıt aldıysanız, bir daha aramayın. Bırakın o sizi arasın. Böyle şeyler önemsiz görünebilir ama psikolojik savaş bakımından oldukça önemlidir.

kesinlikle sonuna kadar katılıyorum...bazen benim arkadaşlarım da war sürekli kız arkadaşıyla neler yaptıklarını anlatırlar...hele bir tanesi war bilmem kaç kızla yatmış kaç tanesiyle sevişmiş böyle kaydetmiş isimlerini rehbere

ben böyle durumlarda ya dinleyip 'he he' deyip geçerim... ya da çaktırmadan konuyu değiştiririm..siz mutlu olmayınca başkalarının sizin yanınızda mutlu olduklarını söylemeleri çok tuhaf değil mi? alışmalısın...

Yorum

melodika en yakın arkadaşının sevgilisiyle zaman geçirmek istemesinden daha doğal ne olabilir ki ? Ne örneklere şahit oldum; hemcinsim erkek üyeler de bunu doğrulayacaktır Mesela 3-4-5 kişilik bir erkek grubu vardır Buradan 1 kişinin kız arkadaşı olur ve grupla eskisi kadar sık görüşmemeye başlar Çünkü doğal olarak sevgilisiyle zaman geçirmek istemektedir. Kız arkadaşıyla sürekli eski arkadaş grubuna gidemez Öyle yapsa bile hem kız arkadaşı bir sürü sap(yalnız) adamın arasında sıkılır Hem de erkek grubundakilerde kıskançlık vs. durumlar oluşabilir Hatta şöyle derler; olm kızı bulunca unuttun&satışa getirdin bizi gibisinden Bu artık hemen herkesin bildiği klişeleşmiş bir olgudur&durumdur. O yüzden melodika en yakın arkadaşına boşuna sitem etmemeni öneririm Dozunu kaçırırsan ipleri tamamen koparabilirsin İlla ki derdini dökmen lazımsa psikolga vs gidebilirsin veya çevrende sana en yakın kimler varsa Dünyanın sonu değildir Üzülme...

Yorum

arkadaşımla konuştum ve bana ''seni önemsemediğimi düşünme ama ewet senden önce sevgilim geliyor senin derdini dinlemek varken onu tercihediyorum ben böyleyim benden çok beklentin olmasın benim için kendini üzme sen ağlamayı sevdiğin için ağlıyosun ''
                    dedi biraz kırılsam da sözlerine düsürt davranıyo en azından...

Yorum

birilerine fazla değer yüklemekten kaynaklı bu. nasılsa elimin altında diye düşünüyor bence. hep aradığın için. bir süre arama bakalım nolcak.

Yorum

insan dostuyla ilgili de hesap-kitap mı yapacak?
                        bazı insanlar hayatlarına biri girdiği anda arkadaşlarını ve dostlarını 3. 5. plana atarlar, bu bir tecih meselesidir.
                        sıradan arkadaşlar için bir şey diyemeyeceğim ama dostumun, hele ki zor gününde yanında değilsem ben yeterince iyi bir dost değilim demektir. zamanının tamamını istemiyorsun ki ondan, sadece biraz destek ve yardım. bu kadarını yapmayacaksa ...
                        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

arkadaşımla konuştum ve bana ''seni önemsemediğimi düşünme ama ewet senden önce sevgilim geliyor senin derdini dinlemek varken onu tercihediyorum ben böyleyim benden çok beklentin olmasın benim için kendini üzme sen ağlamayı sevdiğin için ağlıyosun ''
                          dedi biraz kırılsam da sözlerine düsürt davranıyo en azından...

dürüst ve fazla umursamaz seni kaybetmekten korkan biri konuşmamış

arkadaşınsa tamam ama dostun kankansa böle yapılmaz

eğer yapıyosa değil demektir
                          "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

İşleniyor...
                          X