Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kibarlık Kadınların Genlerinde Var!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kibarlık Kadınların Genlerinde Var!

Kibarlık Kadınların Genlerinde Var!

İSKOÇ bilim insanlarının araştırmasına göre kadınlar için kibarlık sonradan öğrenilen bir şey olmaktan çok genetik yapılarında olan bir özellik.

İSKOÇ bilim insanlarının araştırmasına göre kadınlar için kibarlık sonradan öğrenilen bir şey olmaktan çok genetik yapılarında olan bir özellik. Edinburgh Üniversitesi’nde görevli araştırma ekibi tek ve ayrı yumurta ikizlerinden oluşan 1000 ikize toplum içindeki davranışlarıyla ilgili sorular yöneltti ve davranış biçimlerinde çevre unsurlarının mı yoksa genlerin mi etkili olduğunu araştırdı.

Psikolog Gary Lewis araştırma sonuçlarını şöyle yorumladı: “Özellikle kadınlarda sosyal yaşamdaki zorunluluk ve davranış biçimleri konusunda genlerin bir hayli etkili olduğunu saptadık.

Genler kadınların davranışlarında yüzde 48 oranında etkin. Erkeklerin ise genleri için aynı şey geçerli değil. Onların davranışlarında genlerin etkisi çok düşük. Erkeklerin toplumsal davranışlarında çevre unsurları daha etkili ve erkeğe davranışlarını çevre öğretiyor

GAZETE HABERTURK

Bilmiyorum kaba olan bir sürü kadında var.
    Birde şunu keşfettim bu kibarlık anlayışı ülkeden ülkeye görede farkediyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vesna View Post
      Bilmiyorum kaba olan bir sürü kadında var.
      Birde şunu keşfettim bu kibarlık anlayışı ülkeden ülkeye görede farkediyor.
      :RpS_thumbup: aynen öyle

Yorum

Yaa bir kibarlar ki sorma gitsin.

Yorum

nezaketli doğulmaz nezaket öğrenilir.

Yorum

kadın cinsi erkek cinsine göre daha duygusal,daha duyarlı,detaycı olabilir..bunun bile tamamının genlere kazınmış olduğunu sanmıyorum,daha detaycıdır zira öyle olmak zorunda kalır;kadının hesaplaması,dikkat etmesi gereken durumlar daha fazla,toplum tarafından ayıplanma,olumsuz etiketlenme şeysi daha yüksek..en azından bizim toplumumuzda bu böyle..

ama kadınların özellikle kibar olduğunu hiç de düşünmüyorum,ne kaba modeller var..şu kadar milyar insanı bin kişiyi baz alıp etiketleyerek eğleniyo bunlar da işte..=)
            ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun..

Yorum

İşleniyor...
            X