Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kurdun Ensesi Kalınmış!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kurdun Ensesi Kalınmış!

Bu yeni yıla gözümü hastanede açtım. Olayın kötülüğünü bir düşünsenize; ne olduğunu, nerde olduğunuzu bilmeksizin gözünüzü açıyorsunuz ve hastanedesiniz (Allah kimsenin başına vermesin).

Nasıl kaza geçirdiğimi bilememek, alnımdaki yarıkla oluşan yeni yüzümü hastanedeki aynada görmek, kırılmış burnumdan sürekli ağrı gelmesi, pantalonumun ve ceketimin kan içinde olması ve bunların etkisi ile şoka girdim direk o anda... Kazadan sonra uzun süre kendime gelemedim arkadaşlar.. Şükür şu anda iyiyim hem fiziksel hem psikolojik olarak.

Ve şimdiye kadar; yerler o zamanlar çok buzlu olduğu için kayıp düştüğümü, birisinin beni yerde görüp ambulansı aradığını ve hastaneye o şekilde vardığımı düşünüyordum.

Aradan bir ay geçtikten sonra psikolojimin kendisine gelmesi ile hastaneyi aradım: sorunun ne olduğunu sordum. Esasen ambulansın beni nereden aldığını sordum. Hastanedeki görevli hastaneye kendi başıma geldiğimi ve burnumda ağrı şikayetimle giriş yaptığımı söyledi.

Şoktayım yine bugünlerde bu haber sonrası.. Olayı hep; "Helal olsun sana; yine kendi başına yapmışsın herşeyi" şeklinde yorumluyorum beynimde istemsizce (yani beynimde bu sürekli dönüp dolanıyor).

Öncelikle bu olaydan çıkardığım şunlar: arkadaşlarım iyi gün arkadaşlarıymış, hayattaki en önemli şey sağlıkmış, Kurdun ensesi kalınmış çünkü her işini kendisi görüyormuş, içmek sağlıksız birşeymiş!

Son olarak; yaşadıklarım bunlar ve şu anda kendimi !iyi! hissediyorum hadi.. Ama hala olayın etkisi üstümde ister istemez. Sizce psikoloğa gitmem doğru mudur? Ek bilgi; yüzümdeki yara izlerinden dolayı bazen insanların benden uzak durmaya çalıştığı fikrine kapılabiliyorum (ne yalan ne doğru bilemiyorum)..

Her türlü yorumunuz ve öneriniz için şimdiden teşekkürler...

geçmiş olsun..
    insanın yaşadıklarından ders çıkarabilmesi ve kendiyle yüzleşebilmesi bir erdemdir bence.
    tebrik ederim.. umarım bir an önce tam anlamıyla sağlığınıza kavuşursunuz..
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Sağolun arkadaşlar yorumunuz için: burun kırılınca bi de alnım yarılınca yüz değişmiş. Zaten yüzdeki belli bir organda bir değişiklik olsa yüz farklı gelir. Kaldıki bir de yüzümü kanla boyanmış bir şekilde gördüydüm.

Umarım sağlığıma kavuşacam: peki ne dersiniz psikolojik yardım gerek mi?

Yorum

bu kendini nasıl hissettiğinle ilgili bir şey.. ben tedavilik bir psikoloji görmedim sende, sağlıklı düşünebiliyorsun gibi geldi ama bunu sen daha iyi bilirsin..
        sence gerekli mi?
        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Hani büyük birşey değil belki ama belki açılmam gerek uzman birisine.. Kaldı ki yabancı memlekette insan tam içini dökebileceği birisini bulamıyor veya bu düşüncelere geldim kaza sonrası.. Bilemiyorum. Sanki ihtiyacım var gibi ama bir yanıma göre de güçlüyüm gibi: olayları aşmışım kendi başıma, hatırlayamayacak kadar kötü bir halimde hastanenin yolunu bulabilmişim, dediğin gibi sağlıklı düşünebiliyorum.. Ama bilemiyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheEnemyInsideMe View Post
            Hani büyük birşey değil belki ama belki açılmam gerek uzman birisine.. Kaldı ki yabancı memlekette insan tam içini dökebileceği birisini bulamıyor veya bu düşüncelere geldim kaza sonrası.. Bilemiyorum. Sanki ihtiyacım var gibi ama bir yanıma göre de güçlüyüm gibi: olayları aşmışım kendi başıma, hatırlayamayacak kadar kötü bir halimde hastanenin yolunu bulabilmişim, dediğin gibi sağlıklı düşünebiliyorum.. Ama bilemiyorum..
            kendini o şekilde daha iyi hissedeceksen neden olmasın. git bir psikoloğa, dök içini rahatla

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheEnemyInsideMe View Post
              Öncelikle bu olaydan çıkardığım şunlar: arkadaşlarım iyi gün arkadaşlarıymış, hayattaki en önemli şey sağlıkmış, Kurdun ensesi kalınmış çünkü her işini kendisi görüyormuş, içmek sağlıksız birşeymiş!
              Bu olayı yaşarken arkadaşlarınız yanınızdamıydı?
              Sonradan olayın tam olarak nasıl geliştiğini öğrenebildinizmi arkadaşlarınızdan?

Geçmiş olsun daha kötüsüde olabilirdi.
              Alkol maalesef sınırı bilmeyince insana ertesi gün mahcup durumlara düşürebiliyor,en iyisi içmeyerek eğlenmek.

Psikolojik yardım gerekmi yazmışsınız?
              Bence sizin daha çok içinizi dökebileceğiniz arkadaşlara ihtiyacınız var.

Yorum

Ne yılbaşını beraber eğlenerek geçirdiğim arkadaşım ne de daha sonra kendimce yanımda olması gereken arkadaşlar yanımdaydı. Beraber eğlendiğim arkadaşım mekandan erken çıktığımı söyledi (ki bu kafamı çarpıp o anları sildiğimi düşündürüyor. Lakin o arkadaşla hatırladığım anlar kafamın güzel olmadığı anlardı.

Çok doğru söylüyorsun vesna arkadaş gerek ama yurt dışına gelmem sonrası ne eski TR'den arkadaşlarım var oldu ne de buradan yeni arkadaşlar edinebildim. Yok öyle birşey anlayacağın yeni anladığım dünya düzenime göre..

Yorum

İşleniyor...
                X