Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobi sevgili ilişkisi??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyal fobi sevgili ilişkisi??

sosyal fobi illetini yaşayanlar biliyorlar ve bu rahatsızlıkta arkadaş ilişkilerinde yaşanan problemlerin yanında romantik ilişkilerle ilgili problemlerde çok büyük sıkıntı ve çıkmaz yaratmaktadır.
    sormak istediğim sosyal fobi sahibi olupta düzenli ve mutlu bir romantik ilişki yaşayan arkadaşlarımız var mı?
    yada sosyal fobi sahibi arkadaşlarımız (ki bende bunlardan biriyim) romantik ilişkileriyle ilgili görüş belirtebilirer mi?

haklısın ama sosyal fobi sahibi olupta evlenmiş veya ilişki içinde bir çok insan var. bunlarıda göz ardı etmemek lazım.

Yorum

doktor tarafından tanısı konupta ilaçlı bir tedavi başlaması uygun görülmüş kişilerin ciddi anlamda olduğunu kabul ediyoruz diyelim o zaman.

Yorum

Sosyal fobili olmanın en büyük avantajı bu flört iliskilerinden uzak tutması.Sosyal fobi hafif ve orta boyutta olsa bile genelde flört iliskilere engel oluyor.
        Ancak çok ciddi boyutta olursa aile vasıtasıyla evlenmeye bile engel.Bırakın Sfli birini normal kisiler bile bu cıkma,flört iliskilerinde cok yıpranıyor.
        Sf'liler ne derece utanıyorsa çıkmayı adet haline getirmis kisilerde aynı oranda utanmıyor ve genelde cevresindekilerde benzer kisiler oluyor
        Aslında kimsenin dogasına uygun olmayan bu olaylar zinciri bir Sfliye fazlasıyla ters.

Ama ne denilirse denilsin tecrübe etmeden anlamayan kesim %70 lik bir kesim.%30 luk kesimden olmanız dileğimle...
        Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Sf liler genelde o kadar sıkıntı ıcındedır kı karşısında bi insan var o kadar korkarkı bırak konuşmayı duygusal olarak bişey hissedemezler bile korkularından sankı kötü birşey yapıyorrlarmış gibi
          bi insana konuşmayı geçtik duygusal olarak bi his yapısında değilsen zaten ne kadar konuşursan konuş robottan farkın yoktur...
          Never Back Down

Yorum

Sosyal fobim var. Şöyle ki karşı cins ile sevgili olmak bir yana, bir yere kadar onun olduğu yöne bakamıyor fobik kişi. Gerçekten çok çok sevimsiz bir his. Yani sadece yaşayanın anlayabileceği türden. Ama karşı cinsten çok yakın iyi bir iki arkadaşım var. Hemcinslerimden daha iyi anlaştığımı rahatlıkla söyleyebilirim...
            :113: http://www.youtube.com/watch?v=9WbKBKima4Q

Yorum

Orjinal yazı sahibi: herecomesthesun View Post
              Sosyal fobim var. Şöyle ki karşı cins ile sevgili olmak bir yana, bir yere kadar onun olduğu yöne bakamıyor fobik kişi. Gerçekten çok çok sevimsiz bir his. Yani sadece yaşayanın anlayabileceği türden. Ama karşı cinsten çok yakın iyi bir iki arkadaşım var. Hemcinslerimden daha iyi anlaştığımı rahatlıkla söyleyebilirim...
              Bir sosyal fobik icin fazla sosyal bir durum gibi.Siz sfli oldugunuza emin misiniz

''GALATASARAY''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
                Bir sosyal fobik icin fazla sosyal bir durum gibi.Siz sfli oldugunuza emin misiniz
                Bir iki, daha fazlası değil, dediğim gibi. Zaten arkadaş çevrem o bir iki kişidir. Daha fazlasını istemem, isteyemem, çünkü çok rahatsızlık veriyor. Bana kalsa görünmez gezerim. Kimse ile göz göze gelemiyorum. Göz göze geldiğim an yersiz bir çarpıntı, bulantı başlıyor, konuşma yapmak deseniz? Ölürüm daha iyi.

Yorum

Bir iki, daha fazlası değil, dediğim gibi. Zaten arkadaş çevrem o bir iki kişidir. Daha fazlasını istemem, isteyemem, çünkü çok rahatsızlık veriyor. Bana kalsa görünmez gezerim. Kimse ile göz göze gelemiyorum. Göz göze geldiğim an yersiz bir çarpıntı, bulantı başlıyor, konuşma yapmak deseniz? Ölürüm daha iyi.
                  Anlıyorum dostum.Ergenlik cagındaysan onunda etkisi olabilir ama üstüne git sosyal fobinin.Asılabilir bir sorun.Doktorsuz,ilacsız asan cok kisi gördüm.

''GALATASARAY''

Yorum

Ne guzel ya butun erkek SFliler duygusal mı oluyo? demek onlarla sevgılı olmak lazım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
                      Anlıyorum dostum.Ergenlik cagındaysan onunda etkisi olabilir ama üstüne git sosyal fobinin.Asılabilir bir sorun.Doktorsuz,ilacsız asan cok kisi gördüm.
                      16 yaşındayım. 8 yaşımdan beri böyleyim, en azından o zamana kadar olan zaman dilimini hatırlıyorum. Ama en büyük stratejim bu. Üstüne yürümek. Yoksa düşünerek, kendini dinleyerek atlatılacak bir şey değil.

Yorum

16 yaşındayım. 8 yaşımdan beri böyleyim, en azından o zamana kadar olan zaman dilimini hatırlıyorum. Ama en büyük stratejim bu. Üstüne yürümek. Yoksa düşünerek, kendini dinleyerek atlatılacak bir şey değil.
                        Sen yine üstüne git,sosyal gruplara katıl bence ama 18 yasını devirince kendılıgındende gecebilir...Ergenlik cagında bir miktar cekingenlik iyidir cok fazla olmadıkca...

Üstteki arkadasım duygusal kisilerden pek sevgili olmaz.
                        Sevgili genelde capkın,hayata o gözle bakan kisilerden oluyor:RpS_laugh:

''GALATASARAY''

Yorum

bu konuyu açmamdaki amaç bende bir sf liyim çok kısa zaman önce bunu öğrendim nerdeyse 1-2 ay kadarönce.
                          sf li olmama rağmen hayatıma sayısını vermek istemediğim kadar insan girdi (sevgili). evet o zamanlarda sevgilim olması gerekliliğini hissediyodum ama olması için uğraşmanın beni çok yorucağını düşünüyodum. 1 sefer dışında girişimler karşı taraftan geldi ve ilişkilerim hep bu şekilde başladı ve çok uzun sürmelerine izin vermeden çetim kendimi.
                          evet hayatımda bi kız olması bana büyük bi haz sağlıyodu ama çok kısa süre sonra sıkılmaya başlıyodum ve hatta sevildiğimi hissettiğimde rahatsız oluyordum. bu olanlarıda kız arkadaşıma çok fazla değer vermem gerektiğini düşünüp bu değeri verecek ne azim ne de isteğimin olmamasına bağlıyodum.
                          önceden sevgilim olması haz vermesine rağmen beni mutlu etmiyodu ama yinede varlardı.
                          gelgelelim sf li olduğumu öğrenenince işler değişti. artık bir sf li olduğum gerçeği larşımda duruyo ve sf nin kendisi değilde bunu öğrenmem beni inanılmaz derecede ketledi.
                          yani eskiden sıkılsamda bir çok sosyal girişimde bulunurken şimdi tam böyle bi girişimim olucakken kendi kendime diyorum ki " yapamam bunu bende sf var". bu çok saçma ama galiba sf li olduğumu öğrenmeseydim asla sf li gibi davranmıyacaktım.

Yorum

Hic sfli gibi degil tavırlarınız nasıl ögrendiniz sfli oldugunuzu ?

Eskiden bircok sosyal girisimde bulunuyorsunuz,Sfli oldugunuzu ögrenince kendinizi cekiyorsunuz ?! Bir Sfli böyle hareket etmez ki,sosyal girisimde bulunamadıgı icin sfli zaten

''GALATASARAY''

Yorum

evet çok fazla girişimde bulunuyodum fakat ilk başlarda bu benim için kabus gibiydi mesela bi kızla veya tanımadığım biriyle konuşmak. ama bunun üzerine o kadar çok gidiyordumki resmen titremeyi kızarmayı yerlerin dibine girmeyi ölürcesine heyecanı göze alarak bu girişimlerde bulunuyodum. ilk zamanlara göre biraz daha rahat olsamda yine her girişimde canımdan can gitmesine rağmen bunu zorla, ruhumu çekiştire çekiştire yaptırıyodum kendime.
                              yani anlattığım kadar kolay değildi benim için. meğer sosyal fobi önümüzdeki sanal duvarı gömemize yarayan bi gözlükmüş. onu takmadan önce o duvarı görmediğim için ona çarpa çarpa da olsa, her tarafım kanasada üzereine gidiyordum. çünkü öyle bi duvarddan haberim yoktu.
                              ama artık var ve gözüm kapalı koşamıyorum o duvara.

Yorum

İşleniyor...
                              X