Duyuru

Collapse
No announcement yet.

geçmeyen bulantıııı :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• geçmeyen bulantıııı :(

1 ay önce doktor sınava bağlı kaygı bozukluğu teşhisi koydu ve ozamanlardan beri geçmeyen bir bulantım var..acaba anksiyete bulantı yapıormu? bilgilendirebilirseniz çok sevinicem..bi türlü geçmediii,,off

yanlış anlamayın lutfen, hamile olabilir misiniz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psikolojikuye View Post
      yanlış anlamayın lutfen, hamile olabilir misiniz?
      öyle bi ihtimal yok ama sebebinide bilmiyorum..zor durumdayım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
        stres yaşıyorsan miden de bulanır ,karnın da ağrır bu stres insana her şeyi yapar ben sana söylim.insanın en büyük düşmanlarından birisidir.çok hasssassınız galiba stres yapınca direk mideye vuruyor demekki?
        evet bol stresli bi dönemdeyim..peki nasıl geçicek bu durum ,bi öneriniz var mı?en az 1 ay daha bu stres dewam edicek ama bulantıya dayanamıyorum artık

Yorum

Bendede aynı sorun var.Yaklaşık 2 senedir bulantılarım devam ediyor.Doktor psikotik bozukluk teşhisi koydu.2 3 aydır rexapin+xetanor kullanıyorum.Ama halen bulantılarım devam ediyor.Hayatımdan bezdirdi bu illet beni

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kesikparmak View Post
            Bendede aynı sorun var.Yaklaşık 2 senedir bulantılarım devam ediyor.Doktor psikotik bozukluk teşhisi koydu.2 3 aydır rexapin+xetanor kullanıyorum.Ama halen bulantılarım devam ediyor.Hayatımdan bezdirdi bu illet beni
            bulantıyla yaşamak çok zor gerçekten..bi çözümü olmalııııı,,deliricem yoksa 1 ay sonra sınava giricem ogünde böyle bulantım tavan yaparsa mahvolduum andır..

Yorum

sınav geçtikten sonra muhtemelen bulantı da geçecektir.ama ondan önce kendinizi rahatlatmak için yürüyüş ya da sevdiğiniz bir şeylerle meşgul olabilirsiniz..sınav için de rehberlikçinizden yardım alabilirsin..eksik konuların varsa bir plan yaparsınız..ayrıca midebulantısi için- ben kendimde de denedim- limonu kabuğuyla beraber yemek iyi geliyor.(limon kalın kabuklu olmalı) mide rahatsızlığın yoksa tabi.
              sınav geçtikten sonra geçmesi demek,iş işten geçer demek limonu deniycem,,teşekkür ederim...

Yorum

stres yaşıyorsan miden de bulanır ,karnın da ağrır bu stres insana her şeyi yapar ben sana söylim.insanın en büyük düşmanlarından birisidir.çok hasssassınız galiba stres yapınca direk mideye vuruyor demekki?
                Evet stres çoğu hastalığın başlangıcı olabiliyor ve stres beyinde kalıcı hasarlara yol açabiliyormuş, çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Diğer üyeler de mide bulantısından şikayetçiler ama Allah' a şükür o yönden ne stresten ne de ilaçlardan ötürü mide bulantısı çekmedim, çekenlere Allah acil şifalar versin. : )
                Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: güç528 View Post
                  Evet stres çoğu hastalığın başlangıcı olabiliyor ve stres beyinde kalıcı hasarlara yol açabiliyormuş, çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Diğer üyeler de mide bulantısından şikayetçiler ama Allah' a şükür o yönden ne stresten ne de ilaçlardan ötürü mide bulantısı çekmedim, çekenlere Allah acil şifalar versin. : )
                  teşekkürler..umarım geçer..

Yorum

sınav günü de midem bulanırsa diye şartlandırma kendini yoksa korktuğun gerçekten başına gelebilir.konuların yetişmiyor mu sınava kadar? neden bu kadar stres yapıyorsun?geleceğini ilgilendiren bir süreç ama bunu ölüm kalım meselesi haline getirme.sen elinden geleni yap,konu eksiklerin varsa tamamla,denemelerini çöz gerisini Allah a bırak.dersaneye gidiyor musun bu arada?hangi bölümü istiyorsun
                    hala konu çalışıyorum,eksik kapatmaya çalışıyorum..millet deneme çözmeye başladı...
                    evet dersaneye gidiyorum,dersanedede daha konular bitmedi,son güne kadar konu anlatçaklar heralde ilk sınavla hemşirelik,2.sınavda psikoloji,,ikisinide yazıcam tercihlere..

Yorum

''millet deneme çözmeye başladı'' bence mide bulantılarının arkasında bu düşünceler yatıyor..yakınımdan bir örnek vermek istiyorum arkadaşları 80 net yaparken dediğim şahıs 40 net yapıyordu ama son zamanlarını çok iyi değerlendirdi kendine bir plan hazırladı ve o planı hiç aksatmadan sınava girdi sınavdan 76 neti çıktı.o 80 net yapanlar da 71 de 72 de kaldılar.sen de ileriye bak geçmişe boşver geçti gitti artık.şu kalan bir ayı iyi bir şekilde değerlendir.bu anlattıklarım 2004 sınavındaoldu.diyebilrsin ki şimdi sınavsistemi değişti o zamanlar sadece 1.bölümden sorumluydular..ama siz de bilinçli olarak bu sisteme hazırlandınız..sen istedikten sonra başarı elinden kaçamaz.umudunu kaybetme yola devam ok mi??
                      örnek için çok teşekkür ederim,desteğin içinde..tamam umudu kaybetmek yok

Yorum

İşleniyor...
                      X