Duyuru

Collapse
No announcement yet.

acilen iyi bir ssakinleştirici lazım....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Bu tür ilaçlar kısa zamanda etki sağlamıyor insana düzenli kullanım sonucu ortalama 3-6 ay arası başlıyor etkilerini göstermeye

eğer bu zaman geçmiş ve hala şikayetlerin varsa doktorunu değiştirmende tabiki fayda var

Yorum

ecelin galiba adam yerine koyan beni tek sensin baksana başka cevap gelmedi... :cry:

Yorum

:?: :?:

Yorum

Sakinleştirici ilaçlar Hk.

Merhaba Destiny89,

Herne kadar sitemizde ilaç önerisi yapmak yasaksada, bir üyenin kullanmakta olduğu ilaçları ve tecrübelerini bildirmesinde mahsur olmadığı kanısındayım..

Benim zaman zaman sakinleştirici olarak kullanmakta olduğum ilaç Xanax’a nazaran daha hafifi ve bağımlılık riski daha az olan Nervium’dur, anksiyetemin şiddetine bağlı olarak bazen günde yarım bazende 2 defa yarım tablet kafi gelmektedir..

Şimdi ise antidepressanlara dirençli depresyona antidepressanlarla birlikte kullanılmasında faydalı geldiği tesbit edilmiş olan Rivotril’i kullanmağa başladım. Çünkü Bir süredir antidepressanlara dirençli depresyonum için antidepressan kullanmaya başladım. Rivotril bende Nervium’a nazaran çok daha iyi sakinleştirme yapmaktadır, çünkü daha kuvvetlidir. Şimdilik günde 1 bazen iki defa ½ tablet almaktayım.

Sakinleştirici ilaçlar hakkında bir yorumuma aşağıdaki Link’ten erişmen mümkündür. Ayrıca aynı başlık altındaki diğer yorumlarıda okumanı tavsiye ederim.

Bir kliniğe gidip doktora durumunu anlatmalısın. Her doktor bir olmaz bağımlılık riskinden korkup biri yazmassa diğeri yazar. Hatta durumun ağırsa hemen sakinleştirici iğne dahi yapabilir.

Ancak yaşın çok küçükse bir aile büyüğü ile birlikte gitmende fayda vardır. Atarax yanı sıra sakinleştirici alman etkileşim yapabilir. Doktora Atarax ve Lustral kullanmakta olduğunu söylemelisin. Sakinleştirici ilaçlar alkolle birlikte katiyen alınmamalıdır.
          Sakinleştrici ilaçların çoğu benzo grubuna aittir. Benzo grubu ilaçlar ancak Psikiyatr veya nörolojistlerce yazılabilen yeşil reçete ile satın alınabilirler.

Link:http://www.psikoloji.gen.tr/modules....hlight=#394386

Not: Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
            ya hikaye onlar reçete falan isteyince veriyolar ya
            Yeşil reçete ilaçları doktorlar bile zor yazıyor eğer hastanedeki doktor ise hastanede bir sürü işlem yapıldıktan sonra veriliyor. Şuan eğer dışarısı serin ise biraz yürüyüş yap. Yağmurlu veya serin bir havada temiz havayı içine çekerek yürümek insanı çok rahatlatıyor özelliklede akşamları... Doktor vermediği sürece ilaç kullanma sakın Allah muhafaza yanlış bir ilaç seni çok daha kötü bir hale sokabilir. Adam yerine koyulmadığın için değil ancak ilaç ismi yazmayı uygun bulmadıkları için yazmıyorlardır bence. Ayrıca doktor senin isteğine göre kesinlikle vermez ilaç emin ol... Ben geçen hafta bir antibiyotik bile yazdıramadım diğer ilaçlarla yan etki yapma ihtimali olduğu için yazmadı...
            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

verdiğiniz bilgiler için çokkkk teşekkürler devamını beklerizzzz

Yorum

İşleniyor...
              X