Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zeka ve Bilim soruları : Dünya neden uzaydan aşağı düşmüyor. 2 soru. 1 paradox

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Zeka ve Bilim soruları : Dünya neden uzaydan aşağı düşmüyor. 2 soru. 1 paradox  Soru 1 : Dünyamız uzayda neden aşağı doğru düşmüyor ?

  Soru 2 : Dünya uzayda kendi etrafında dönerken , aynı zamanda güneş etrafından dönüyor , güneş sistemindeki gezegenlerde samanyolu galaksisinde dönüyor. Samanyolu galaksiside diğer merkez etrafından dönüyor. Sorumuz ise insanlar dünya üzerinde yaşarken üst tarafta bulunanlar , yan tarafta bulunanlar , alt tarafta bulunanlar var. Neden denizlerin suları aşağı düşmüyor veya insanlar neden bulundukları yere göre ters konumda iken kendilerini dikey düz gibi hissediyorlar.
  Paradox soru 1 : SONSUZLUK NEREYE KADAR ? :  Elinizde bir uzayan demir olduğunu düşünün.
  Bu demir git gide uzuyor dünyanın dışına çıktı. Daha sonra dikey olarak çıkmaya devam ediyor.

  Göktaşlarına denk geldi diyelim onlarıda deldi ve geçti. Daha sonra uzayın dış kabuğuna vardık diyelim onuda deldi ve geçti , Uzayın dış kabuğundan sonra bir beyazlık var diyelim ( varsayıyoruz ) bu beyazlığıda geçti , demir git gide uzuyor, Kalın bir duvara vardı diyelim. Bu duvarıda geçtik. Demir dikey uzamaya devam ediyor. Sizce bu demiri ne durdurabilir , nereye kadar gidebilir , Önüne çıkan her engeli aşabildiğini varsayıyoruz. Nerde durucak ?

  Sonsuzluk sizce nedir ?


  Sorular öğrenme amaçlı değil , eğlence ve düşünme amaçlıdır.

  Mantıklı ve izahlı yorum yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

  Last edited by GOD_father; 09-03-2011, 01:03 AM.

 • #2
  Cevap 1 : kütleler birbirini çektiği için düşmüyor. Gecegenlerin çekim kanunlarını kepler bulmuştur. Gezegenlerin kütleleriyle dogru orantılı uzaklığın karesi ile ters orantılı olarak çeker. Kepler bu kanunu bulmadan önce de bu kanuna göre hareket etmekteydiler. Gezegenler neden bu kanuna göre hareket ederler, bu kanun niye var bilim cevap veremez. Allah kainatta kanunları yaratmıştır, her zerre bu kanunlara göre hareket eder.

  Cisimler neden birbirini çeker ? Cevap yokkkkk. Allah teala hazretleri çekmesini istemiş ve çekiyor.

  Dünyanın etrafındaki hava (atmosfer) da uzaya dagilip gitmiyor.

  Yorum


  • #3
   ;Açıklamalar ve konuya katılım için teşekkürler. Diğer arkadaşlarında görüşlerini bekliyoruz. Paintte bir çizim yapıp anlatım olursa daha çok seviniriz.

   Örnek paradox soru için ben çizim örneği vereyim sizde kendinize göre açıklayıp sizde çizim örneği verebilirsiniz.

   Bu sonsuzluk nereye kadar gidiyor. Devamlı uzayabilen demir çubuk neden geri dönsün ? Demir çubuğun döneceği yeride delip geçtiğini varsayalım ve o sarmaldan sonra nereye kadar gidebilir.

   Sonsuzluk size göre nedir. Diğer arkadaşlarında ciddi analizli ve izahlı yorumlarını bekliyoruz.


   Yorum

   İşleniyor...
   X