Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar bu şarkı beni çok iyi anlatıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Arkadaşlar bu şarkı beni çok iyi anlatıyor

Uzaktan görenler mesut sanıyor,
    Bilmezler gözlerim hergün ağlıyor,
    İçimde dinmeyen yaram kanıyor,
    Bir meçhule döndü benim hayatım
    Bir meçhule döndü benim hayatım...

Geceyi yaşarım, doğmaz güneşim,
    Zamansız küllendi yanan ateşim,
    Geceyi yaşarım, doğmaz güneşim,
    Zamansız küllendi yanan ateşim
    Yarına çıkar mı bilmem gidişim,
    Mevsimsiz sarardı benim hayatım,
    Zamansız sarardı benim hayatım...

Işıklar altında sönmüş gibiyim,
    Dostların içinde yalnız biriyim,
    Bilinmez yollara girmiş gibiyim,
    Nerede bitecek benim hayatım
    Nerede bitecek benim hayatım...

Yorgunum, dertliyim, yürekten dayanmaz,
    Mutsuzum desem de kimse inanmaz,
    Yorgunum, dertliyim, yürekten dayanmaz,
    Mutsuzum desem de kimse inanmaz,
    Maziyi ararım, böyle yaşanmaz,
    Çekilmez çiledir benim hayatım,
    Çekilmez çiledir benim hayatım...

Arabeskten uzak durun arkadaşım. Arabesk, insan ruhunu bunaltan ve hiç bir sanatsal değeri olmayan, alt kültür grubu işlerdir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abalı View Post
      Arabeskten uzak durun arkadaşım. Arabesk, insan ruhunu bunaltan ve hiç bir sanatsal değeri olmayan, alt kültür grubu işlerdir...
      sanatsal değeri olmayan

şu kısma katılmıyorum arabestte her türlü ensturmenatl kullanılır ney,keman,darbuka,saz,bas gitar ,vb

asıl sanatsal değeri olmayan tür rock ve metaldir müzik duygu işidir hayvanlaşmanın anlamı yok

ayrıyaten beni bunaltmıyo ruh halimi anlattığı için hoşuma gidiyor hatta bir nevze beni dinlendiriyor

Yorum

Arabesk, alt kültür grubu bir müziktir...

"Ben sevdim eller aldı" tarzında, hiç bir özelliği olmayan bir müzik türüdür. Rock, belli bir sistemle yapılır ve rock müzik yapmak için bir bilgi birikimine ihtiyaç vardır. Oysa arabesk böyle değildir... Acıların çocuğu modunda olmayı alışkanlık hâline getirenler dinliyor arabesk müziği.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abalı View Post
          Arabesk, alt kültür grubu bir müziktir...

"Ben sevdim eller aldı" tarzında, hiç bir özelliği olmayan bir müzik türüdür. Rock, belli bir sistemle yapılır ve rock müzik yapmak için bir bilgi birikimine ihtiyaç vardır. Oysa arabesk böyle değildir... Acıların çocuğu modunda olmayı alışkanlık hâline getirenler dinliyor arabesk müziği.
          ben her arabesk müzikten bahsetmiyorum sen galiba bu şarkının sözlerinin okumadın

rock metal ne ya müzik mi sadece bas gitar başka birde davul var

önce git bu şarkının adını ekşi sözlüğe yaz bak neler çıkıyor

ayrıyeten zor bişey olsa türkiyede yapamazlar güzel olan tek tarz rockta anadolu rock ve soft rock barış manço,keana, evermore gibi zor müzik trance ,house electronik müziktir bunları yapanlar asıl yok türkiyede bir paul van djk,david guetta,armin van buuren,paul oakenfold,vb benzeri djler türkiyede yok eline bas gitar alan rock müzik yapayor basit müzik

Yorum

Sözümden meclisten dısarı;depresyondayken ya da psikolojik sıkıntılar icindeyken arabesk müzik türü insanı kötü etkileyebiliyor.Gecmisimden biliyorum

Ama mesela suanda bende dinliyorum arabesk.Bir sıkıntım yok,sadece biraz duygusallastırıyor,moral bozmuyor.
            Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

İşleniyor...
            X