Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Site sakinlerine sorular

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Site sakinlerine sorular

*** Bu siteye ilk ne zaman üye oldunuz ve şimdiye kadar kaç kere nickname
    değiştirerek girdiniz ?

** Siteden üyelik sildirdiğiniz halde veya banlandığınız halde veya bırakıp gittikten sonra farklı
    bir nickname alıp yenilenip gelme isteği duydunuz mu ve bunu yaptınız mı ?

** Şimdiye kadar kaç nickname değiştirdiniz ?

** Bu siteye giren insanlara aslında bildiğiniz bir konu olduğu halde
    sırf eğlenme ve oyun amaçlı diğer insanları küçük düşürme amaçlı soru sorduğunuz oldu mu ?

** Bu sitenin size ne gibi faydası oldu ?

** Siteyi dışarıdan izlediğiniz halde üye olup bir şeyler yazmak istediğiniz halde yazamadığınız oldu mu ?

** Şu an itibari ile kaç tane sitede farklı rumuzlarla bulunmaktasınız. Bunu itiraf edecek kadar dürüstmüsünüz ?

** Bu site sizin için bir amaç halinemi geldi yoksa geçici bir dönemi atlatmak için araç olarak mı düşünüyorsunuz ?

** Bu siteye giren insanların hepsinin ilaç kullanan ve değersiz birileri olduğunumu düşünüyorsunuz
    yoksa değerli insanlar olduğunumu düşünüyorsunuz.

Sizi bu iki seçenekten birisine iten sebebler nedir ?

** Neden buradaki insanlara cevap yazma gereği duyuyorsunuz ?

** Siz birisinin sorusuna cevap verdikten ve yardımcı olduktan sonra o kişi foruma devam ederse
    ve o da kendi bildikleri hakkında başkasına yardımcı olursa o kişiyi hep yardım edilmesi gereken birisi olarak mı
    görüyorsunuz yoksa kendinizle eşit veya kendinizden üstün görüyormusunuz.

** Bir sorusuna veya sorununa yardımcı olduğunuz için o kişinin sizden her zaman daha aşağıda ve her zaman sizin tavsiyelerinize ihtiyacı olan
    birisi olarak mı görüyorsunuz veya öylemi görmek istiyorsunuz ?

** Bu site hakkında ve diğer site sakinleri hakkında ulaştığınız fikir olarak sonuç nedir ?

** İnsanlar sizin kendi yaşınızı , işinizi , aylık kazancınızı , resminizi , dini inancınızı , aile yaşantınızı , yaşadığınız yeri
    bilmeden sorunları olan insanlar bunları bilmeden , görmeden , duymadan sizin yazdıklarınızı okuyorlar ve belkide
    sizden etkilenerek bir sonuca ulaşacaklar ve davranış modeli uygulayacaklar.

Sorunları olanlara çözüm yazısı yazdığınız halde sizin önerilerinize kulak asmayan veya sizi ciddiye almayan kişiler olunca öfkelendiğiniz
    , kızdığınız , karşınızdaki için - " nasıl olsa benim önerimi dinlemiyor ne halin varsa gör o zaman " gibi duygulara kapıldığınız oluyormu ?

** Karşınızdaki kişinin sizi tam olarak tanıyabilmesi için çocukluğunuzdan bu yana geçen sürede neler yaptığınızı , aile yaşantınızı
    diğer sorunlarınızı ve bilgilerinizi bilmediği ve sizde açıklamadığınız için
    Soru sorduğunuz zaman veya sorulana cevap verdiğiniz zaman kendinizi tam ifade edemediğinizi düşünüyormusunuz ,
    bunun sebebi sizce ne olabilir ?

** Facebookta insanlar çarşaf çarşaf kendi resimlerini , aile resimlerini yüklerken ve kişisel bilgilerini herkes ile ulu orta paylaşırken ,
    Şahsınız hakkında internet ortamında "bu sitede" detaylı bilgilerinizi açıklamanız sizde bir çekinme duygusu oluşturuyormu ?

Bu yazılanları okuduğunuz halde cevap vermek istemeyebilirsiniz.

Şayet bu soruları merak edenlere cevap vermek istemiyorsanız bunun sebebi nedir , bizleri bilgilendirebilirmisiniz.

Teşekkürler

GOD_father,

Soruların arasında şu ilk bir-iki sorun çok dikkatimi çekti. Diğer başlıklarda da sormuşsun. Siteye başka nickle üye olmak vs diyorsun. Ya acaba sen 'yasamanaliz' misin? Bana öyle gibi geldi de. Tarzınız çok benziyor çünkü.
    Last edited by unver; 09-03-2011, 11:43 PM.

Yorum

bakalım..=)

üye olduğum 1 ay kadar oldu galiba, geri dönüp profilden bakmaya üşendim şimdi..üye olduğum nik halen geçerli..

bikaç siteden banlandığım oldu..2 veya 3 galiba..banlandıktan sonra, hele ki farklı bi rumuzla girmeyi olağanüstü şartlar dışında tenezzül meselesi yaparım, girmem..'olağanüstü şartlar' diyebileceğim bişey de olmadı şimdiye kadar, admin psikopatlığı :RpS_tongue: veya adminle aynı görüşte olmamak gibi şeyler..ziyaretçi olarak bi süre bakındığım oldu, asla tekrar girmedim..girmek için pek bi istek de duymadım..bir sitede bulunmamak/bulunamamak sorun değil benim için, ancak muhabbetini sevdiğim bikaç kişi varsa o muhabbete yazıklanırım biraz..bazen bi şekilde görüşme devam edebilir, o zaman ona da yazıklanmam..

nickname değiştirmişimdir evet, farklı sitelere farklı niklerle girmişimdir..

küçük düşürme amaçlı soru sormam, ancak çok kışkırtılıcam falan da..o da çok nadir olur, insan bu tarz iletişimlerin ilk zamanlarında kolay gaza gelebiliyor ama sonra bunu durdurabiliyorsun..öğreniyosun; gibi bişey..=)

belli bi zaman diliminde ancak 1-2 sitede bulunurum..bu sıralar bunun dışında bi siteye girdiğim yok, bundan önce üye olduğum siteye arada bir bakınırım o kadar..girebilirim de oraya, ama bi süredir girmedim..

bir sitenin faydası..? benim için, bu site de dahil, forum muhabbeti hoş vakit geçirmeye dönüktür daha çok galiba..hoş vakit geçirmekten kasıt hep eğlenceli şeyler konuşmak değil, insanın okuyacak konular, ve yorumları izlenesi hiç değilse bikaç kişiye denk gelebilmesiyle ilgili..bu yorumların bazen benim düşüncelerime muhalif olması falan çok da önemli değil, iyi ifade edilebilen karşıt görüşleri dinlemek, okumak da zevklidir..yine kendin gibi bakarsın, ama başkalarının nasıl baktığını bilmek de eğlenceli, hatta bazen öğretici bile..

bu site benim için ne bir amaç, ne de geçici bi dönemi atlatmak için araç..sıkılmadığım sürece bulunacağım sanal bir sohbet platformu o kadar..

hayır, herkesin ilaç kullandığını düşünmüyorum, ben kullanmıyorum şu anda mesela..herkesin değersiz olduğunu düşünmek zaten sözkonusu olamaz, hangi mantıkla..?

buradaki insanlara 'ille de' cevap yazma gereği duymuyorum..konuyla ilgili edecek bi lafım olduğunu düşündüğüm zaman..sohbete katılmak istediğim zaman..böyle yani..=)

verdiğim cevapların, soran kişinin sorusuna veya sorununa yardımcı olup olmadığını bilemem..kendimi sorun çözme konusunda bi otorite olarak görüyor da değilim..sorunu olan bir kişi hakkında bildiğim tek şey, onun bir sorunu olduğudur, bu sebeple mi aşağı görücem..? hayır..

site herhangi bi siteden çok farklı değil..sadece açılan konuların, daha çok kişisel sorunlarla falan ilgili olması..bu da sitenin temel amacıyla ilgili bişey, adının çağrıştırdığı bişey falan herhalde, olması gereken şekil herhalde..site sakinlerine gelince, içlerinde hoşlandıklarım da var, hoşlanmadıklarım da, kendisine karşı nötr olduklarım da..normali de budur..burası psikolojik sorunları ve/veya hastalıkları olan insanlardan ibaret değil..olması da gerekmez..normal şartlar altında, ergenlik sorunları, ilişki sorunları, evlilik problemleri falan hastalık değildir ki, hayatın cansıkıcı bi..bişeyleridir işte, rahatsız eder ama ille de hasta etmez, ille de doktor, ille de ilaç gerektirmez..=)

kimse önerilerimi beğenmek zorunda değil, beğenmez-beğenmez, bu yüzden küsecek halim yok..benim bakış açım, benim mantığım hitap etmiyo belki..e, olabilir..

yaşım, cinsiyetim, nerede yaşadığım gibi temel bilgilerim doğrudur, bunları açık etmekle ilgili bi rahatsızlığım da yok..

ayh..şiştim..:RpS_tongue:
      ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun..

Yorum

vay emeğe bak. cevaplıyayım bende.
        ben 2005 ten beri bu sitedeyim.3-4 kez yeni nick aldım değişiklik olsun diye ama bir seferde sadece tek bir nicki kullandım.
        buraya yazan insanların değerli insanlar olduğunu düşünüyorum ama
        bazen içgüdülerine hakim olamayanlar çıkıyor.
        bende hoşça vakit geçirmek amaçlı giriyorum.
        kimsenin kimseye yardım edebileceğini sanmıyorum.
        dediğin gibi daha detaylı bilgi ve inceleme olmadan doğru anlayamayız ve doğru yönlendirmelerde bulunamayız.

Yorum

tek tek ayrı başlıklarda sorsaydın keşke hengi birine cevapo yazyım şimdi
          "KADERE İnanan KEDER'den Emin Olur" H.Ş.

YAVAŞLA!!!
          BU HAYATTAN BİR DEFA GEÇECEKSİN...

[/CENTER][/SIZE]

Yorum

anladığım kadarıyla özetle cevap vereyim.
            ilk siteyi panik atak olduğumda kullandığım antidepresanın ismiyle buldum.ve benimle aynı sıkıntıyı yaşayan insanları bulunca derdim yarı yarıya azaldı.

Yorum

neden foruma cevap yazıyorum hepsine değil gerekli gördüklerime çünkü dertleri paylaşmalısın ki yeri gelince derdini anlaatcak birini bulabilesin.

Yorum

facebook ta da burda da bilgilerim sağlıklı değil.evli 33 yaşında 2 çocuk annesi panik atak rahatsızlığı olan bir kadınım.
                burada vakit geçirme olaslığım vaktime göre değişiyor.

Yorum

İşleniyor...
                X