Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SONBAHAR?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SONBAHAR?

Neden ayrılık getirir bu mevsim...?
    Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

ayrılık mı yaşadınız?
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Sonbahar hüzün mevsimidir,tabiatı gereği bu şekilde düşündürür...Biz sonbaharı şairlerin şiirlerinden etiketledik hüzün mevsimi diye.......
      <div>Sen gıt ben gelemem bu yurekle,ya da kal eylul yagmurlarını bekle.</div>

Yorum

Genelde ayrılıklar bu mevsimde yaşanıyor..Bu yüzden sordum..Psikolojik midir nedir Evet ben de ayrılık yaşadım..Sonbahardı..Ama enteresan bir mevsim..Hem iç de karartıyor...

insanların yaprakları dökülüyor...Bu güzeldi sgsa...

Yorum

Hüzün mevsimidir Sonbahar ama ben yine de severim sonbaharı... sonbahar ayrılık getirir fikrine katılmıyorum, ayrılığın mevsimimi olurmuş :roll:

Yorum

hiç dikkat emedim ayrılığın mevsimine :roll:
            yazın ortasında ayrılanlar için ne demeli?güneş çarpıyor herhalde :P

belki de sonbaharda kapalı mekanlara kapanma zorunluluğu insanları pozitif düşünmekten uzaklaştırdığı için kopma noktası oluyor..
            ama sonbaharın bir suçu yok.belki de mutluluklar mevsimidir kim bilir??
            yine biz yapıyoruz,suçu mevsime atıyoruz...
            Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
            Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
            Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

İnsanlar birbirini gerçekten seviyorsa son baharı bırak,kara kışlar bile
              ayıramaz o sevenleri.

Yani,mevsimlerin suçu yok :!:
              Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
              Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

sonbahar mevsımlerden en güzel en amlamlısıdır benım için sonbaharda hüzün ve asillik vardır sonbahar iyidir

Yorum

Hiç bir şeyin suçu yok ki zaten..Herşeyi biz yaparız suçu hayata, mevsimelre atarız doğru..Ancak sonbaherın psikoloji üzerine etkileri kaçınılmazdır..Şarkılar bile ayrılığı sonbaharla özdeşleştiriyor..

Yok öyle güz gibi soğuk olma güz ayrılık taşır..

Yaşar da yaprağın kaderi düşmektir der ve yaprak hep sonbaharda düşer...

Yorum

Re: SONBAHAR?

Sonbaharı ben de sevmiyorum. Her an öleceğimi sanıyorum

Hazan mevsimi böyledir işte. Kişiyi alıp götürür yalnızlığın ta dibine...

Yorum

ben severım sonbaharı.ayrılık getırdıgıne de ınanmıyorum ınsanlar her an ayrılıyolar bunu mevsımlere baglamak sacma..
                      o yaz aylarının bunaltıcı sıcakları yavas yavas kendını serın yagmurlu havaya bırakırken evde fılm ızlemek ya da nefıs bı kahveyle kıtap okumak cok huzur verıcı bence..

Yorum

:arrow: her mevsimin güzellikleri var. malesef bunları istediğimiz gibi yaşıyamıyoruz.bi arkadaş foto koymuş :!: böyle manzaraları şehirlerde göremeyiz. :!:
                        görmek için kiminin parası yok,kiminin zamanı. :arrow: psikoloji açısından bakıldığında ,bence kırsal kesimde yaşıyanlar doğayla iç içe olduğu için bizlerden daha olumlu etkileniyor mevsimlerden. :!:
                        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

İşleniyor...
                        X