Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyalleşmek istiyorum..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyalleşmek istiyorum..

Selamun aleyküm arkadaşlar..
    Ben istanbulda oturuyorum. 17 yaşında bir gençim.
    Başlıtaki gibi sosyalleşmek istiyorum.
    Liseyi açıktan okumaya çalışıyorum. Bilgisayar sektöründe çalışıyorum. Mesleğim gereği yine az çok insanlarla konusuyorum. Fakat bu bana yetmiyor bana.
    Arkadaş çevrem var ama sadece telefon olarak görüşüyoruz. Sms ile filan.. Fakat çogunu en az bir kere reel'de görmüşümdür.
    Hatta iş arkadaşlarımla arada bir burger king filan gidip yemekte yediğimiz oluyor.
    Erkek olan kısımla zaten 2 haftada bir takılıyoruz.
    Kız olan kısımlada arada bir erkekler filan geziyoruz.
    Ama dediğim gibi bu bana yetmiyor. Ben daha sosyal daha girişken biri olmak istiyorum. Biraz içime kapanık utangaç biriyim. Samimi olunca bu içine kapanıklk ve utangaçlık haliyle gidiyor. Ama ben diğer arkadaslarım gibi girişken olmak. Mesela bir erkek arkadaşım var. Her hafta 5-6 kızla birlikte geziyor. ve o cocuktan eminim daha yaksıklyım çevrem bunu söylüyor. Tipte sorun yok yani.. Allaha şükür düzgün bir tipe sahibim.
    Çogu cevrem normal lise okumadın die bu haldesin diolar..
    Ben bundan 6 ay önce bir ilski yaşadım fakat reel tabanlı ondan beri hiç bir kızın elini dair tutmadım. Fakat kızlarla muhattapım cok oldu hatta girilmeyecek konulara bile girdiğimiz oldu..

Ama benim isteğim kısacası şu; mesela bir kız gördümm kızdan hoşlanıyorum ona nasıl acılabilirim. Nasıl böyle biri olabilirim ?

Aleykum selam...
    Allaha sükür diyorsun,O'nun selamını veriyorsun,peki biliyor musun Allah ne diyor ?
    Daha 17 yasındasın,sevgilinin olması sosyallik degil.Bir kızın elini tutmak özgürlük degil.
    Hoslandıgı kıza tak diye acılan kisi sosyal degildir utanmazdır.
    O is gözünde prim yaptıkca utanırsın,degeri kalmayınca gözünde utanmada kalkar.Simdiden 5 kızla gezmeye baslarsan bizim yasımıza geldiginde bu isler gözünde degerini tamamen kaybetmis olur,
    Ya da asık olursun,utana sıkıla teklif edersin;kabul ederde kısa zaman sonra ayrılırsanız ki öyle oluyor o yasta al sana bir depresyon...
    Kabul etmezse bir depresyon,güven eksikligi daha kapıda

Ahlak cercevesinde sosyalde ol tabi ama su yasında kendini okuluna ve işine ver.Zamanı gelincede bazı heyecanları olması gerektigi sekilde yasa.Hemde olman gereken konuma gelmis birisi olarak.İnan bana 3-4 sene sonra keske ile degilde iyi ki ile baslayan cümleler kuracaksın...
    Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Yazdıkların sorun olarak görülmediği için , çözüm sunma gereği duyulmadı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
        Aleykum selam...
        Allaha sükür diyorsun,O'nun selamını veriyorsun,peki biliyor musun Allah ne diyor ?
        Daha 17 yasındasın,sevgilinin olması sosyallik degil.Bir kızın elini tutmak özgürlük degil.
        Hoslandıgı kıza tak diye acılan kisi sosyal degildir utanmazdır.
        O is gözünde prim yaptıkca utanırsın,degeri kalmayınca gözünde utanmada kalkar.Simdiden 5 kızla gezmeye baslarsan bizim yasımıza geldiginde bu isler gözünde degerini tamamen kaybetmis olur,
        Ya da asık olursun,utana sıkıla teklif edersin;kabul ederde kısa zaman sonra ayrılırsanız ki öyle oluyor o yasta al sana bir depresyon...
        Kabul etmezse bir depresyon,güven eksikligi daha kapıda

Ahlak cercevesinde sosyalde ol tabi ama su yasında kendini okuluna ve işine ver.Zamanı gelincede bazı heyecanları olması gerektigi sekilde yasa.Hemde olman gereken konuma gelmis birisi olarak.İnan bana 3-4 sene sonra keske ile degilde iyi ki ile baslayan cümleler kuracaksın...
        Haklısınız.
        Birde çok takıntılı bir kişiyim. Yani bir şeyi belkide günlerce düşünürüm.. Gece yatarım düşünmeye başlarım o konuyu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leny151180 View Post
          Haklısınız.
          Birde çok takıntılı bir kişiyim. Yani bir şeyi belkide günlerce düşünürüm.. Gece yatarım düşünmeye başlarım o konuyu.
          İşte bu sorunda o yüzden doguyor zaten.Düsündükce pire deve olur ya da hic olmayan bir sorun varmıs gibi gelmeye baslar.Tıpkı sizin durumunuzdaki gibi...

Normal olarak sosyallesebilirsiniz.Sectiginiz arkadaslara dikkat ederek tabiiki.Hobileriniz dogrultusunda kurslara yazılabilirsiniz resim,müzik,fotoğraf gibi
          Liseyi acıktan bitirmeden acık ogretım dershanesine gidebilirsin,bitirdikten sonra üniversiteye hazırlanabilir ve normal bir üniversiteyi kazanabilirsin.
          Bu sürecte bircok farklı sosyal ortamda bulunmus olursun.
          *Unutma önemli olan sosyallesmekten cok iyi bir cevrede sosyallesmek,arkadas kurbanı cok genc var...
          *Aynı sekilde özellikle ergenlik yaslarında(ortalama 20 yasına kadar) bu flört iliskilerin bitimi;ergenleri hayat boyu sürebilecek güvensizlige,depresyonlara,intihara sürükleyebiliyor.Ben bu yüzden icinde bulunan en fazla sey yalan/dolan olan flört ilişkilere karsıyım.Ancak direk sonuc üstünden kurulan,evlenmeden önce hicbir beklenti icinde olunmayan ve 20 yasını devirmis kisilerin birbirlerini tanıma sürecleri kabul edilebilir ve daha zararsız.

''GALATASARAY''

Yorum

Haklısınız. Hepiniz saolun.
            Ben dediğim şu son yaşadıgım iliskiden sonra baya yıprandım. Çok ağladım hatta her 2 hafta boyunca her gece diyebilirim. Bayıldığım bile olmuştu.
            Hele onun başkasıyla cıkıp, o cocugun elini tutup, öpmesini öğrenince cıldırmıstım.
            Şuan o kız hala bana mesajlar atıyor ama cevap vermiyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leny151180 View Post
              Haklısınız. Hepiniz saolun.
              Ben dediğim şu son yaşadıgım iliskiden sonra baya yıprandım. Çok ağladım hatta her 2 hafta boyunca her gece diyebilirim. Bayıldığım bile olmuştu.
              Hele onun başkasıyla cıkıp, o cocugun elini tutup, öpmesini öğrenince cıldırmıstım.
              Şuan o kız hala bana mesajlar atıyor ama cevap vermiyorum..
              Böyle bir kıza deger vermeye degmez dostum.
              Bu yasında erkeklerle öpüsüp,koklasan kızdan insana eş olmaz...
              Hatadır yapılmıstır ama sende bu saatten sonra bulasma bu işlere,bak sonuclarını tahmin etmek icin kahin olmaya gerek yok.
              Benim bir arkadasım intihar etti,kendisi icin intihar ettigi kız her ay bir sevgili degistirirdi.Geldi oda 25 yasına şimdi;iyi bir eş,mutlu bir aşık gözüyle degilde ucuz bir bayan gözüyle bakılıyor...
              Yalnısta anlasılmasın erkekte olsa bayanda olsa bu isleri yapan benim gözümde bir.Erkek yapınca kocum benim deyipte;bayan yapınca vay terb.yesiz diyenlerede cok kızarım cünkü...
              Ama temiz kalırsan ileride mutlulugu sonuna kadar hakediceksin ve senin piskolojinede en uygunu bu emin ol.

''GALATASARAY''

Yorum

sosyalleşmek istiyorsan sosyoloji oku
                biliyorum artık çok zor çok
                kuracak yeni bir hikayem yok.
                yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle

alt üst olmuş coğrafyanda
                cebinde bozuk paralarınla
                kendi mezarına selam durup
                boşver mi diyorsun kanasın.

Yorum

Anladım.
                  Fakat çevremdeki bazı insanlar özellikle iş yerindeki insanlar.
                  Arkadaş çevrem yok olarak görüyorlar.
                  Hep telefonla, bilgisayarla görüşüyorsun dedikleri için. Bende şuan hala sizle konusma ihtiyacı duyuyorum.

Yorum

napalım sana arkadasmı bulalım, ipini koparan depresyona giriyo

Yorum

İşleniyor...
                    X