Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kararsızım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Bekâret Nasıl Algılanmalı?
    Bekâret, evlilikte güveni sağlayan önemli bir bağdır. Cinsellik, özel bir ilişkidir ve özel olanla paylaşılmalıdır.

Her iki cins için de cinsellik yaşanacak kişi, eşidir. İnsan, anne babasıyla dahi paylaşamadığı bu istisnaî münasebeti ancak eşiyle paylaşmalı ve ona sadık kalarak devam ettirmelidir. İdeal olanın bu olduğunu ve cinselliği bu hassasiyete uyarak yaşamak isteyen insanlara saygı duymayı bilmek gerekiyor.

Cinsellik konusunda herkes ideal ölçüyü tutturamayabilir; ama insandan beklenen, genel kurallara uymak konusunda çaba harcamasıdır.

Bu tıpkı idam cezası verilen mahkûmun durumuna benzer. Mahkûma idam cezası verilir ya da müebbet hapis verilir, ama mahkemeye çıktığı zaman ceza hafifletilir. O ceza onun caydırıcılığıdır.

Bekâret aynı zamanda cinselliğin sosyal yönüyle alâkalı bir durumdur. Son yıllarda bilhassa halk arasında şöyle bir söylenti dolaşmaktadır:
    "Artık erkekler, evlenecekleri kızda bekâret şartı aramıyorlar."

Ancak bu konudaki çalışmalar bu söylentiyi doğrular nitelikte değildir.

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırmalar da, genç erkeklerin, evlenmeden önce karşı cinsle istedikleri gibi yaşadıkları, fakat evlenecekleri zaman, kimsenin elinin dahi değmediği bekâr bir karşı cins istedikleri ortaya çıkmıştır.

Evlilik Dışı İlişkiler
    Evrimsel psikoloji, erkeğin genetik olarak poligamik, kadının ise monogamik olduğunu söyler.

Bu farklılığın sebebi, kadının doğurganlığı ile erkeğin doğurtabilme özelliğinin ayrı olmasıdır.

Erkek bir ilişkide milyonlarca sperm bırakabilirken, kadının hayatı boyunca 400 tane yumurtası vardır. Bu anlamda kadının üretkenliği sınırlıdır.

Erkeğin daha çok çocuk sahibi olmakla ilgili genetik yatkınlığı vardır.

İnsanlık tarihinin ilk dönemlerinde çok çocuk sahibi olmak, önemli ve gerekliydi.

Ama bugüne gelindikçe çok eşlilik, yerini tek eşliliğe bıraktı

İnsan, tekdüzelik ve monotonluktan hoşlanmayan bir yapıya sahiptir.

Organizma geliştikçe çoğulculuk ve çeşitliliğe yönelir. Bu sebeple de durağanlık hissedilen şeyde usanç meydana gelir.

Bu konuda sıkça söylenen bir söz vardır: "Değişmeyen tek şey, değişimdir." Bilhassa erkekte baskın olan çoğulculuk arayışı eşi tarafından karşılanmazsa, aldatmalar yaşanabilir.

İnsanların fantezilerini süsleyen, gençlerin duvarlarını renklendiren, "dünyanın en güzel kadını" diyebileceğiniz kadın tipleri vardır.

Fakat onunla evli olan erkek, karısını aldatır ve başka bir arayışa girer... Bu da göstermektedir ki, aldatılmanın sebebi, güzellik ya da çirkinlik değildir. Monotonlaşan ilişkiyi tamir edemeyen, hareketliliği sağlayamayan erkek ya da kadın, ilkel bir davranış sergileyerek başka insanlarla beraber olmaya başlar.

Ancak çiftler karşılıklı çabayla sıkıcılığa son vererek, evlilikteki cinsel yaşamı heyecanlı hâle getirebilirler.

Yüksek nitelikli evliliklerde çok ilişkiye gerek kalmaz ve eşiyle kaliteli birliktelik yaşayan erkek, başka insanlara yönelmez.

Bu noktada kadının estetik, süs ve sanata olan düşkünlüğü ile bu husustaki gayretleri, erkeğin bıkkınlığını da önlemiş olur.

Bir erkeğin veya kadının eşinden başka biriyle cinsel ilişki yaşaması, nitelik düşüklüğüdür.

Böyle durumlarda insan ya kendini doyumsuz hisseder ya da beklentisi çok yüksek olduğu için gerçekçi değildir.

Gayrimeşru ilişkiler, ihtiyaçların tatmin edilememesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. İlişkilerin en kuvvetlisi olan evliliğin temel problemi, cinsel aldatmalar yani aile sadakatine uymayan ilişkilerdir.

Aldatan kişi, ihanetini örtmek için devamlı yalan söyler.

O yalanı düzeltmek için bir başka yalan söylenir ve zincirleme şekilde giden yalanları aldatılan taraf fark ettiğinde güven zayıflar.

Kaçınılmaz bir gerçektir ki, çok ilişkili evlilikler genellikle boşanmayla sonuçlanır.

Kişisel Not : Hayat senin . Doğruları ve yanlışları ile istediğini yapmakta serbestsin. Karar senin. Bize ne . Evleneceğin kız düşünsün ...

Yorum

Moderatörlere ve site yönetimine özel not : Böylelerinide atın siteden. Bu kadarda duygu sömürüsü ve deneme yapılmaz buradaki bayanlara karşı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antropolog View Post
        Moderatörlere ve site yönetimine özel not : Böylelerinide atın siteden. Bu kadarda duygu sömürüsü ve deneme yapılmaz buradaki bayanlara karşı.
        çok ta tın senin gibiler olduğu için ben bu hayatı sevmiyorum yobaz
        Last edited by kadim; 22-03-2011, 12:18 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kadim View Post
          çok ta tın senin gibiler olduğu için ben bu hayatı sevmiyorum yobaz
          Güzel kardeşim ; dürüst ve ahlaklı olmak yobazlık ise biz her zaman yobaz kalıcaz.

Diğer isteyenler istediği gibi olmakta serbesttir.

Yorum

Maxim Dergisi’nin ‘Yaşayan Seks Efsaneleri’ listesinde ise ünlü erkekler ve birlikte oldukları kadınların sayısı şöyle:

1. Wilt Chamberlain (Basketbolcu) 20 bin

2. Umberto Billo (İtalyan otel görevlisi) 8 bin

3. Charlie Sheen (Aktör) 5 bin

4. Gene Simmons (Kiss’in solisti) 4 bin 600

5. Julio Iglesias (Şarkıcı) 3 bin

6. Engelbert Humperdinck (Şarkıcı) 3 bin

7. Ilie Nastase (Tenisçi) 2 bin 500

8. Jack Nicholson (Aktör) 2 bin

9. Lemmy Kilmister (Motorhead grubunun solisti) 1200

10. Magic Johnson (Basketbolcu) 1000
            :RpS_sad::RpS_sad::20::20:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antropolog View Post
              Güzel kardeşim ; dürüst ve ahlaklı olmak yobazlık ise biz her zaman yobaz kalıcaz.

Diğer isteyenler istediği gibi olmakta serbesttir.
              ben burda sorunumu anlatıyorum sen alay ediyosun ayıp

Yorum

ya arkadaşlar bu konu kapansın sonucu biliyordum bişey çıkmayacak konu nerelere geldi yine bir açıyım demiştim sonuçta pek aydınlanamdım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
                  Bize ne gibi cümleler kurarsak sitenin anlamı kalmaz . Bu yardım değil saldırı gibi duruyor . Hiç şık değil hoşta değil . Ayrıca benim arkadaşlarım var bakire olmadan evlenen . Gayette mutlular . Evlilik 2 kişini mutlu olacağına inanması ile ilgili birşeydir . Kendi bakış açınızı empoze etmek için sizden farklı düşünen ve yaşayan insanları dışlanımızın anlamı yok .
                  alan memnun satan memnunsa sorun yoktur

Yorum

kadim

Niyetiniz kötü olmayabilir belki ama konuyu ele alış şekliniz hoş değil ayrıca bunlar problemin çözümüne dair yaklaşımlar değil.(Özellikle son göndermiş olduğunuz listeye istinaden)
                    Kimsenin seni üzemeyeceği kadar güçlü olduğunda ve sen kimseyi üzmeyecek kadar iyi olduğunda; mutlusun demektir .

Yorum

Ben yapıcı eleşitirler yapmaktan yanayım .
                      Ne kadar aykırı olursa olsun sorununu yazmış birine alay eder ya da hakaret eder tarzda yazı yazmak bana çok çocukça geliyor ve anlamsız
                      Yardımcı olmaktan ziyade ego tatmini gibi birşey
                      Empati yapamayan biri zaten bir başkasına asla yardım edemez
                      Etmeye de çalışmamalı
                      Hiçbirşey yazmasın kafidir ..
                      çok güzel yazmışsın

bu robot ülke hayellerimi çaldı
                      Last edited by kadim; 22-03-2011, 12:36 AM.

Yorum

Bize ne gibi cümleler kurarsak sitenin anlamı kalmaz . Bu yardım değil saldırı gibi duruyor . Hiç şık değil hoşta değil . Ayrıca benim arkadaşlarım var bakire olmadan evlenen . Gayette mutlular . Evlilik 2 kişini mutlu olacağına inanması ile ilgili birşeydir . Kendi bakış açınızı empoze etmek için sizden farklı düşünen ve yaşayan insanları dışlanımızın anlamı yok .
                        Hale hanım böyle ilişkilerde erkekde - kadında geçmişlerini biliyor ve birbirlerini kabulleniyorlarsa bizede dut yemek düşer.
                        Buna bir şey dediğimiz yok zaten. Fakat bu örneklerin 1 tane uyumlu olması demek bütün hepsine uygun olacağı demek değildir.

Bir ara siteye kitlelerin yönetimi , propaganda gibi kitaplarda eklerim.

İş döner dolaşır gene dine gider bu konular.
                        Kişi rahat yaşamak istediği için bu sefer dini , peygamberi , yaratıcıyı reddeder.
                        Olay gene toplumsal baskıya toplumun genel isteklerinin , kişisel istekler ile çatışmasına kadar gider.
                        Kişinin vicdan azabıda toplumla alakalıdır.
                        Doğru ve yanlış kavramlarıda toplumlarla alakalıdır.

Yani sonuç itibari ile insanlar bir şey yaptıklarında , düşündüklerinde üstlerinde ki baskı doğrumu yapıyorum , yanlışmı yapıyorum kaygısından kaynaklanır.

Doğru yaptığına inanan herkes hiç çekinmeden söyler.
                        Yanlış yaptığına inanan kişiler söyleyemez rahatsız olur.
                        Döngüdür bu.

Dediğimiz gibi konu döner dolaşır gene dine gider.
                        Konu hakkında detaylı yazarımda , site yöneticisi arkadaşlar sanırım din ile ilgili konuların yazılmasını istemiyorlar.
                        O yüzen şahsım adına konuyu kapatıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kadim View Post
                          Maxim Dergisi�nin �Yaşayan Seks Efsaneleri� listesinde ise ünlü erkekler ve birlikte oldukları kadınların sayısı şöyle:

1. Wilt Chamberlain (Basketbolcu) 20 bin

2. Umberto Billo (İtalyan otel görevlisi) 8 bin

3. Charlie Sheen (Aktör) 5 bin

4. Gene Simmons (Kiss�in solisti) 4 bin 600

5. Julio Iglesias (Şarkıcı) 3 bin

6. Engelbert Humperdinck (Şarkıcı) 3 bin

7. Ilie Nastase (Tenisçi) 2 bin 500

8. Jack Nicholson (Aktör) 2 bin

9. Lemmy Kilmister (Motorhead grubunun solisti) 1200

10. Magic Johnson (Basketbolcu) 1000
                          :RpS_sad::RpS_sad::20::20:

Bu tür sayılar bizim için bir anlam ifade etmiyor. O kişiler ve bunlarla beraber olan kadınlar hayatlarından memnunsa onları ilgilendirir. o tür kadınlarıda kendi değerlerini düşüren kişiler olarak görüyoruz.

Başkaları nasıl görür bilemeyiz.

Kişisel olarak bir anlam , kıskanma vb ifade etmiyor.

Yorum

Antropolog yasamanaliz sen misin ?

Yorum

konuya gelecek olursak.
                              Bütün amacın sanki bu olay gibi olmuş.
                              Bu kadar kafana takma. Kendi içinde büyütmüşsün olayı.

Yorum

Konuya yardım etmek amacıyla girdim ama sitedeki diger arkadaslara yobaz vb. yakıstırmalar yapmandan dolayı vazgectim.
                                Ama yinede:
                                Önce bırak kadını-kızı bazı kavramları arastır.Mesela cinsellik nedir ? Sınırları nelerdir ?
                                İnsan cinselligi ve hayvan cinselligini ayıran seyler nelerdir ?
                                Yobazlık nedir ? Yobazlıkla ahlaklılıgı,özgürlükle ahlaksızlıgı karıstıranlar kimlerdir ?
                                Bu soruların cevaplarını ögrenmeden cinsellikte dahil hicbir konuda adım atma...

Yinede tüm iyi niyetimle sana bir tavsiye daha,insan dogasına en uygun cinsellik evlilikte yaşanan ve tek eşe baglı kalınan cinselliktir.İzlerken öyle görünmüyor belki ama diger carpık iliskilerin psikolojiyede ciddi zararları oluyor.Hele hele bacak arasından fazla olan bir kişiysen...
                                Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

İşleniyor...
                                X