Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendime Ciddi Derecede Zarar Veriyorum :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendime Ciddi Derecede Zarar Veriyorum :(

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Ben bipolar ve depresyon hastasıyım.
    Son 1 aydır Ani sinirler geçriyorum ve bu sinirlerin ardından biyerleri indirmeden kırmadan kendime zarar vermeden duramıyorum.
    Son krizimi dün geçirdim kendimi dövdüm vücudumu kestim.
    Kan görünce anca Sakinleşiyorum.
    Ve her krizimde böyle geçiyor yüzüm gözüm şişiyor yumruklamamdan dolayı kollarım göbeğim kesikler içinde.
    ve dayancak gücüm kalmadı artık intihar etmekten korkuyorum.
    Bu krizlerin sebepleri ne olabilir ? herhangi bir şeyede sinirlenmiyorum direk kendi kendine sebepsiz sinirler geliyor.
    Anafranil SR75
    Modiodal 100 mg
    Rileptid 1 mg kullanıyorum
    kıbrısta okuyorum psikiyatrıma gitme olasılığım yok
    acaba başka bir hastalığımmı var lütfen yardım edin ...

Nedeni pişmanlık ve yalnızlık hissidir. Bazı dönemler kriz sayısı azalır bazı dönemlerde artar. Yapacak bir iş bul. Tek bir noktaya odaklan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: warez View Post
      Arkadaşlar öncelikle merhaba.
      Ben bipolar ve depresyon hastasıyım.
      Son 1 aydır Ani sinirler geçriyorum ve bu sinirlerin ardından biyerleri indirmeden kırmadan kendime zarar vermeden duramıyorum.
      Son krizimi dün geçirdim kendimi dövdüm vücudumu kestim.
      Kan görünce anca Sakinleşiyorum.
      Ve her krizimde böyle geçiyor yüzüm gözüm şişiyor yumruklamamdan dolayı kollarım göbeğim kesikler içinde.
      ve dayancak gücüm kalmadı artık intihar etmekten korkuyorum.
      Bu krizlerin sebepleri ne olabilir ? herhangi bir şeyede sinirlenmiyorum direk kendi kendine sebepsiz sinirler geliyor.
      Anafranil SR75
      Modiodal 100 mg
      Rileptid 1 mg kullanıyorum
      kıbrısta okuyorum psikiyatrıma gitme olasılığım yok
      acaba başka bir hastalığımmı var lütfen yardım edin ...
      Kıbrısta hangi okulda okuyorsun?CYPRUS ınternatıonal unıversıty?
      Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
      Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
      Aldatıyor,aldanıyoruz
      Üç öğün de...

Yorum

otokontrol sistemini atıl bırakmamanı yani kullanmanı tavsiye ederim.

Yorum

Başka hastalıklarda eşlik ediyor olabilir.
          hiç normal değil bu kadar şiddet..Dr a gitme durumun yoksa, bile ne bileyim nette falan biraz araştır..nasıl önlemler alabilrisin..
          kan görünce sakinleşiyorum..demişsiniz , dehşet bir cümle bu..
          ciddi bir tedavi olmadan da iyileşecek gibi durmuyor.geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yeşil112 View Post
            Kıbrısta hangi okulda okuyorsun?CYPRUS ınternatıonal unıversıty?
            evet ciu da okuyorum ne oldu ki ? kardeşim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumral Ada View Post
              otokontrol sistemini atıl bırakmamanı yani kullanmanı tavsiye ederim.
              sizin demek istediğinizi anlamadım ne yazıkki

Yorum

bu arada birden hüzün çöküyor şarkılar da tetikleme yapıyr . şarkıyı kapatamıyorum doğal olarak hüzün yoğunlaşıyor...
                etrafa zarar veremiyorum , şiddet dışa yansımıyor . yansımayıncada kendimi dövmeye başlıyorum yumruklar atıyrum yüzüme . eğer etrafta kesici bir alet olursa yada bulursam vücudumu kesiyorum. anca böyle sakinleşiyorum.
                eğer şiddet veya zarar olmassa kriz anında kesinlikle sakinleşemiyorum
                ben aslında şizofreni başlangıcı olarak korkuyorum.
                anafranil sr 75 kesinlikle bana etki vermiyor çnkü küçüklüğümden beri antideprasanlar kullanıyorum bünyem alışmış durumda.
                ne yapsam fayda etmiyor hüzün anında :S
                sanki senaryosu çizilmiş ve oynamaya hazır bir plan gibi
                bana şimdi diyeceksiniz hüzün girince şarkıyı kapa başka birşeye yoğunlaş ... olmuyor şarkıları kapatamıyorum ve gerisi geliyor işte :S

Yorum

Orjinal yazı sahibi: warez View Post
                  bu arada birden hüzün çöküyor şarkılar da tetikleme yapıyr . şarkıyı kapatamıyorum doğal olarak hüzün yoğunlaşıyor...
                  etrafa zarar veremiyorum , şiddet dışa yansımıyor . yansımayıncada kendimi dövmeye başlıyorum yumruklar atıyrum yüzüme . eğer etrafta kesici bir alet olursa yada bulursam vücudumu kesiyorum. anca böyle sakinleşiyorum.
                  eğer şiddet veya zarar olmassa kriz anında kesinlikle sakinleşemiyorum
                  ben aslında şizofreni başlangıcı olarak korkuyorum.
                  anafranil sr 75 kesinlikle bana etki vermiyor çnkü küçüklüğümden beri antideprasanlar kullanıyorum bünyem alışmış durumda.
                  ne yapsam fayda etmiyor hüzün anında :S
                  sanki senaryosu çizilmiş ve oynamaya hazır bir plan gibi
                  bana şimdi diyeceksiniz hüzün girince şarkıyı kapa başka birşeye yoğunlaş ... olmuyor şarkıları kapatamıyorum ve gerisi geliyor işte :S
                  Neye baglı olan bir hüzün ?
                  Yalnızlık mı ?
                  Gecmite yasanmıs bir travma mı ?
                  Güvensizlik mi ?
                  Birkacı birlilte mi ?
                  Baska birseyden dolayı mı ?

Önce bunu tespit etmek gerekiyor
                  Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Warez neye kızıyorsun genelde seni kızdıran unsurlar neler biraz bize senin kızmana sebeb olan kişi - olay vb şeylerden bahsedirmisin.

Bu arada hangi takımı tutuyorsun ?
                    Üniversitede hangi bölümü okuyorsun ?

Yorum

dostlarım herhangi bişeye kızdığım yok hüzün birden geliyor sebepsiz anlamsız.
                      sevgilime kızsam yapsam anlarım arkadaşıma kızsam yapsam anlarım
                      ama bilmiyorum işte durduk yere geliyor.
                      hüzünün neye benzediğini ben bile bilmiyorum. sanki bütün acılardan karışık bişey gibi hpsi hepsiii
                      bipolar rahatsızlığımdan dolayı depresif atak geliyor durduk yere ve acısı dayanılmaz oluyor. ve sonucuda açık
                      takım olarak galatasaray
                      üniversitemde rehberlik ve psikolojik danışmanlık okuyorum ...
                      Last edited by warez; 28-03-2011, 03:02 PM.

Yorum

warez geçmiş olsun öncelikle.zor bir durum.şunu bilmelisin ki senin kadar olmasa da yakın bir derece sinirliydim bende.kendime zarar vermesi anlık idi.duvar yumruklar,boyunca buzlu cama vurur indirirdim.dim dim dim.yani artık en aza indirdim.nasıl biliyormusun.herşey ama herşey sende bitiyor kardeşim.seni ilaca da ihtiyacın olmayabilir belkide bilemiyorum.en büyük kozun kararlılığın olmalı.ben şunu öğrettim kendime ruhumu döve döve.beni sinir eden şeylere anlık sinir yerine geniş düşünce ortamı bulmak.bunu öğrenmek zordu ama başardım.herşeyde geniş düşündüm ve neden kendime zarar vereyim ki dedim.eğer bir kalem masa üstünde duruyor ise ve bu beni sinir ediyorsa bıraktım orda kalsın.canı cehenneme.sinir de olmadım.o kalemin masa üstünde durması bana ne zarar verir ki.kendime değişik uğraşlar buldum.beni yaralayan şarkılar yerine metal dinledim.ve sonuç.uzun uğraşlar sonunda baktuım ki artık herşeye sinir olmuyorum.kendimi karşı nesne yarine koydum.kolat değil kardeşim ama yap bunu.göreceksin sonuç alacaksın.sana senden başkası lazım değil.bunu unutma.....iyi günler..

Yorum

İlaçlarımı bıraktım durduk yere.
                          ve önceki günlerimden eser yok sebepsiz yere mutluluk var haftalardır üzerimde kızma sinirlen öfke duyguları kayboldu sanki birden...
                          herşey çok güzel gidiyor.
                          ama mani döneme girmekten korkuyorum baharda geldi zaten =(

Yorum

benimde kollarımda jilet izleri war ve pişmanım
                            ama elde değil yapacak birşeyim yok.
                            keşke olmasaydı diyorum

Yorum

Kola niye jilet atarsınız anlamıyorumki.Benim karnımda var bir sürü jilet izi ve kimse olduğunu bilmiyor.Rahat rahat geziyorum.En çok görünen yer olan kola atmayla büyük hata yapmışsınız

Yorum

İşleniyor...
                              X