Duyuru

Collapse
No announcement yet.

neden çocuk kalamıyoruz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• neden çocuk kalamıyoruz

bugün iki küçük çocuğun mobese den çekilen görüntülerini izledim ve gözlerim doldu. onlar hiçbir şeye aldırış etmeden küçük dünyalarında mutlu mesut yaşıyorlar. peki neden büyüyünce değişiyoruz? neden çocuk ruhlu kalamıyoruz?

sürekli bir mücadele içerisindeyiz tabiri caizse havucu kovalayan eşek gibi (teşbihte hata olmaz) bir şeylerin arkasından koşuyoruz, fakat bu çocuklar gibi asla yaşadığımız anın tadına varamıyoruz. bunun için mutsuzuz bunun için umutsuzuz.

http://video.ntvmsnbc.com/kavsakta-d...e-takildi.html

Ama sadece insanlar değil tüm canlılar böyle.Küçükken tüm canlılar annesinin sıcak kollarında oluyor.Bir dönem sonra avlamaya yada av olmamaya çalışıyorlar.Hayat bu yapacak birşey yok.OYUNU OYNUYORSAK KURALLARINA GÖRE OYNAMAMIZ GEREKİYOR...
    Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
    Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
    Aldatıyor,aldanıyoruz
    Üç öğün de...

Yorum

biz büyüdük ve kirlendi dünya, beraberinde biz de malesef.

Yorum

elbette hayatın geçim derdinin zor olduğunu kabul ediyorum fakat bu zorlukları kıvançla göğüsleyen insanlar var onlar yaşamdan tat alıyorlar bunun yanında tabiri caizse bir eli yağda bir eli balda fakat memnuniyetsiz mutsuz insanlarda var. eğer yaşamdan tat almıyorsak yaşam savaşımız hamallıktan öteye gitmez.işte bundan bahsediyorum ana amacımız yaşamdan tat almak olmalı.

Yorum

Canım babam her zaman söyler"hayatta amacın adını dörtbir cihana duyuran büyük biri olmak değil,amacın mutlu biri olmak olmalı ve bunu nasıl yapacağını bilecek kadar akıllısın"
          Her geçen gün ne demek istediğini daha iyi anlıyorum.
          Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
          Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
          Aldatıyor,aldanıyoruz
          Üç öğün de...

Yorum

çocuklar da birbilerine buyuklerin yaptıklarını yaparlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kırık View Post
              Canım babam her zaman söyler"hayatta amacın adını dörtbir cihana duyuran büyük biri olmak değil,amacın mutlu biri olmak olmalı ve bunu nasıl yapacağını bilecek kadar akıllısın"
              Her geçen gün ne demek istediğini daha iyi anlıyorum.
              +1 baban çok güzel söylemiş ağzına sağlık.
              Last edited by albatross; 30-03-2011, 09:33 PM.

Yorum

çocuk işte karnı doysun yeter.
                çocuktur bilmez deriz ya..
                intikam nedir bilmez, maddiyat nedir bilmez, şehvet nedir bilmez..
                evet karnı doysun yeter..
                nükleerden ona ne , petrolden ona ne..
                *π=3 alınacaktır!

Yorum

çocukluk masumluktur çünkü onlar daha kirlenmemişlerdir çünkü onların yanına henüz şeytan gelmemiştir o yüzden bu kadar masum ve bu kadar sevimlidirler tabiri caiz ise melektirler:RpS_wub:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antropolog
                    ya boş boş konuşuyorsun be kardeşim. kimin eli yağda kimin eli balda.
                    neyden bahsediyorsun sen. ülkede 24 milyon kişi çalışıyor
                    6 milyon kadın 18 milyon erkek.
                    o yüzden herkes sabahın köründe otobüse minübüse binip işe gidip geliyor.
                    o yüzden bazıları tarlada çapa sallıyor , bazıları o yüzden hamallık yapıyor , bazıları o yüzden inşaatlarda kumları taşıyor , çakıl taşıyor. yollarda çalışıyor. şoförlerde zevkten araba kullanıyorlar değilmi.
                    öğretmenlerde zevkten sabahın köründe okula gelip eğitim verip gidiyorlar değilmi.
                    polisler zevkten evde gece vakti bile nöbet zamanı gelince karakola gidiyorlar.
                    hocalar bile zevkten üniversiteye gelip eğitim veriyorlar değilmi.
                    dişçiler zevkten milletin ağız kokusunu çekip ağzını tedavi ediyorlar değilmi.
                    bütün millet zevkten çalışıyor sorma be.

hele o o zenginler öncelerden de çok zenginlermiş. hiç çalışmamışlar. değilmi.
                    herkes havadan para kazanıyor değilmi.
                    ben senin gibilere açık söylüyüm götünüze rahat batıyor bu kadar basit kardeşim.

si si çalışacaksınız. çalışmıyorsanız aha körpü altı orda. şarapçılarda orda.
                    suç işlemeye kalkan olursa aha cezaevide orda.
                    bu kadar basit. yazdırmayın bana şimdi 100 sayfa neden dünyaya geliyorsanız çalışmak zorundasınız diye.

sonrada mutlu olucaksın . bu kadar basit.
                    ya demagoji yapma lütfen bunları bende biliyorum ben kimse çalışmasın demedim benim anlatmak istediğimi anlayanlar anladı zaten.

Yorum

İşleniyor...
                    X