Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ne yapmalı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ne yapmalı?

bugun ailemin tanıdığı biriyle görüştüm istemeye iistemeye. ama ne bilem pek bir şey hissetmedim. hani kötü biri değil ama bazı gafları oldu benimde hoşuma gitmedi. yaşımda geçio gibi düşünüyorumda galiba artık evlenmiş olmak için biriyle evlencem. kalbimi aşka kilitledim zaten. tek mantıklada olur mu ki? görüşmeye devam etmek istiyor karşı taraf ailemde görüüş diiye beynimi yiyo ama ısınamadım yani. ilk görüşmede ne bileyim ya gafları gıcığıma gitti işte. ne yapmalı nasıl etmeli? :7:

biraz zaman tanı derim, kişinin nasıl biri olduğunu anlamak için... mutlu olacaksan neden olmasın derim. Ama bunu farkedebilmen önemli...
    Güzel düşünen; güzel görür. Güzel gören hayatından lezzet alır.

Yorum

Aşk dediğin nedir ya, 3 gün 5 gün...

Yorum

gafları neydi gafları merak ettim

Yorum

Yani hoslanma dahi hissedersen evlenmen icin yeterli.Cünkü filmlerdeki askı bulmayı beklersen 300 yılda sürebilir
          Ancak tek görüsmede degilde;3-5 görüsmenin sonundada hicbir sey hissetmezseniz sadece aileniz istiyor diye görüsmenizi tavsiye etmem.
          Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Aşık olmanız gerekmiyor ama ısınmanız yani biraz sevmeniz gerekir. Eğer ısınamazsanız sevemezsiniz de, zamanla evlilik de işkenceye dönüşür... Hem evlenmek için evlenme mantığının yanlış olduğunun farkındasınız heralde. Ya da evliliği basite alıyorsunuz sanırım. Hadi bunlar bir yana çevrenizdeki insanlara hiç bakmıyor musunuz? Kötü evliliklerle nasıl ruhsal ve bedensel problemlere battıklarını. Eğer niyetiniz bu olursa kendinize yazık ederseniz.

Ayrıca biraz önyargıyla gitmişsiniz sanki. Belki daha rahat ve kabullenmiş istekli halde gitseydiniz bu kadar gözünüze batmazdı söyledikleri..
            bişnev...

Yorum

ya bir şey olacağını sanmıyorum . ne bileyim sanırım bir kere daha görüşürüm bizimkiler sussun diye. insanlara guvenemiyorum ben artık yani hele bu şehirde ne olduklarını bilemiyorsun. böyle görüşüncede evine hizmetçi alıo gibi .ne bileyim ya doğru dürüst biri beni bulmaz o kadar şanslı değilim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camomiles View Post
                ya bir şey olacağını sanmıyorum . ne bileyim sanırım bir kere daha görüşürüm bizimkiler sussun diye. insanlara guvenemiyorum ben artık yani hele bu şehirde ne olduklarını bilemiyorsun. böyle görüşüncede evine hizmetçi alıo gibi .ne bileyim ya doğru dürüst biri beni bulmaz o kadar şanslı değilim.
                nasıl yani ?

görüsmeden mi almak lazım ya da yalnıs kullanıma daha acık bir sekilde görüsmek mi lazım ? ailenizden habersiz filan ...

''GALATASARAY''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anka_ View Post
                  Aşık olmanız gerekmiyor ama ısınmanız yani biraz sevmeniz gerekir. Eğer ısınamazsanız sevemezsiniz de, zamanla evlilik de işkenceye dönüşür... Hem evlenmek için evlenme mantığının yanlış olduğunun farkındasınız heralde. Ya da evliliği basite alıyorsunuz sanırım. Hadi bunlar bir yana çevrenizdeki insanlara hiç bakmıyor musunuz? Kötü evliliklerle nasıl ruhsal ve bedensel problemlere battıklarını. Eğer niyetiniz bu olursa kendinize yazık ederseniz.

Ayrıca biraz önyargıyla gitmişsiniz sanki. Belki daha rahat ve kabullenmiş istekli halde gitseydiniz bu kadar gözünüze batmazdı söyledikleri..
                  evliliği gayet ciddiye alıyorum. bu zamana kadar karar verememe sebebim de bu. ön yargım evet vardı ne yalan söyleyim. çevrem olumsuz evlilik ve ilişkilerle dolu zaten. bu nedenle korkuyorum. ama etraf susmuyor sıkıldım biraz.

Yorum

ya o şşekilde demek istemedim bugun sitede ya da ben de bir hal var her söylediğimle ya dalga geçiliyor ya da anlaşılmıyor. yani üniversite yıllarında severek ciddi evliliğe giiden bir ilişki en ideali ama tren kaçtı. bu şekilde aşk olmuyor. tek benim açımdan değilki her iki açıdan da olay böyle.

Yorum

ya o şşekilde demek istemedim bugun sitede ya da ben de bir hal var her söylediğimle ya dalga geçiliyor ya da anlaşılmıyor. yani üniversite yıllarında severek ciddi evliliğe giiden bir ilişki en ideali ama tren kaçtı. bu şekilde aşk olmuyor. tek benim açımdan değilki her iki açıdan da olay böyle.
                      O iliskilerin bircok sakıncası var.Toplumsal bazda incelersek.Sizin söylediginiz sekilde ask oluyor mu olmuyor mu tartısılır.Ama su sekilde isliyor.Hoslandıgınız biriyle evlenirseniz arada kuvvetli ve ask gibi cekip gitmeyen bir sevgi olusuyor...

''GALATASARAY''

Yorum

.Hoslandıgınız biriyle evlenirseniz arada kuvvetli ve ask gibi cekip gitmeyen bir sevgi olusuyor... kesinlikle katılıyorum. her iki tarafta mükkemmel değil sonuçta. herkesin hataları var ve bu hatalar gerçekten sevdiğiniz biriyse gözardı edilebiliyor ama sevmiyorsanız gözünüze batıyor.

Yorum

.Hoslandıgınız biriyle evlenirseniz arada kuvvetli ve ask gibi cekip gitmeyen bir sevgi olusuyor... kesinlikle katılıyorum. her iki tarafta mükkemmel değil sonuçta. herkesin hataları var ve bu hatalar gerçekten sevdiğiniz biriyse gözardı edilebiliyor ama sevmiyorsanız gözünüze batıyor.
                          Aynen.Hem evlilik psikolojisi biraz farklı bende evlenene kadar hep bekar halimle degerlendirmeye calısıyordum ve haliyle yanılıyordum
                          Ama dedigim gibi hoslanma hissederseniz bu yolda yürüyebilirsiniz;aksi durumda ise aileniz ya da cevre baskısıyla böyle hayati bir karar almayın derim.

''GALATASARAY''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
                            Aynen.Hem evlilik psikolojisi biraz farklı bende evlenene kadar hep bekar halimle degerlendirmeye calısıyordum ve haliyle yanılıyordum
                            Ama dedigim gibi hoslanma hissederseniz bu yolda yürüyebilirsiniz;aksi durumda ise aileniz ya da cevre baskısıyla böyle hayati bir karar almayın derim.
                            haklısınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tilki
                              niye illa evlenmek zorundasın ki?

ailen istiyor diye mi? aile bağımlılığın mı var?

yalnız yaşayamıyor musun? korkuların mı var? birine mi bağımlı olmak istiyorsun?

insan birini sevmiyor, ya da biriyle ilişki yaşamıyorken, kel alaka biriyle neden evlenmeyi sorgular yav? tuhaf. sorun var yani burada. düşün biriyle sokakta karşılaşıyorsun
                              ve durup düşünüyorsun, ya evlensem mi zamanla severim!? ve bu başlığın altında olduğu gibi, etraftaki insanlar da zaman ver, tanı, belki seversin gibi abuk yorumlarda bulunuyor sanki evlilik çocuk oyuncağıymış gibi.

arkadaşlar evlenince evcilik oynamıyorsunuz. o kişinin normalde gözükmeyen bütün kusurlarıyla hergün berabersiniz(tanımadığınız birinin on kat bilinmeyen) ben zamanla severim mantığıyla buna katlanacaksınız. (insanlar sevdiği için fedakarlık gösterip kaldırıyor bazı şeyleri, hatır var arada) o esnada herkesin gönlü hoş-aile, etraf bilmem ne- eee sizin yaşamınız nerede? yaşamınızı ve kendinizi bırakmış oluyorsunuz.

bağımlılık-türk ailesindeki en büyük sorun. öyle büyük ki sevmediğiniz birini, aileniz sevdi diye sevmeye zorluyorsunuz kendinizi. uyanın artık!
                              Ne tavsiye ediyorsun sen ?
                              Ve bakıs acımız sadece sorumluluktan kac;özgürlük diye yutturulmaya calısılan zokayı yutup milli,manevi ne deger varsa cöpe at mı olmalı ?

''GALATASARAY''

Yorum

İşleniyor...
                              X