Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evlenmeye karar vermek

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ben bu heyecan olayını anlamadım... anlattıkların benim yasadıklarıma cok benziyo genel olrak herseyinden memnunum iama ilk basta mesela pek bi şey hissetmiyodum zamanla bi sevgi olustu bizim aramızda...
    her gordugumde kalbim agzımdan cıkıcak gibi falan olmuyo.. ama onla gorusecegim gunun gelmesini iple cekiyorum mesela, birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum... ayrılma dusuncesi onsuz hayat fikri bile gözlerimi doldurmaya yetiyo...

ne yani şimdi adamı gorunce kalbim agzımdan cıkmıyo diye heyecanım eksik mi? aşık degilmiyim? herkes liseli cocuk gibi asık oldugu insanı gorunce turp gibi kızarcak diye bişey yok " Her kalbin askı yasayıs sekli farklıdır"... klişeleşmeye hiç gerek yok , bununiçin vazgeciceksen evlenmekten komik olur gibi geldi bana
    I'm "CrAZy" but you like it....! :RpS_cool:

Yorum

ilk baslardan beri hiç olmadı o carpıntı ama

Yorum

ben öyle dusunmuyorum... bitik falan degil ben gayet asıgım, deger veriyorum ve onsuz bir hayat istemiyorum.. bunu kalbimin hızlı carpması atması durmasıyla olcecek de degilim .. herkesin askı yasayası farklıdır...

Yorum

çok tesekkur ederim canım herkese nasip etsin Allah

Yorum

bende caydım, zaten ailem evlensem beni keser, köyden bakıcam bende

Yorum

Orjinal yazı sahibi: janedoe
              hiç eskilerden kalma okul arkadaşı, mahalleden arkadaşı, falan yok mu senin de içinde olacağın sosyal bir ortamının olması önemli
              forte donna nın dediği gibi aşk ve heyecan geçici şeyler
              çok sevdiğim bir sözü vardır Oruç Aruoba'nın
              "birliktelik iki insanın birbirine bakması değil aynı yöne bakmasıdır"
              Benim yaşadığım yere işi için gelmiş birisi. Yani buralı değil çevremdede kimse onu tanımıyo. Arkadaş ortamı da hep erkek benim girmem imkansız. Birde bende çekiniyorum onun arkadaşı ortamına girmeye. O yüzden o konu da pek bilgim yok anlattığı kadarıyla biliyorum.

Yorum

hep 2 kişi olarak mı görüştünüz? sosyal çevresinde nasıl biri olduğu çok önemli bence de. evlilik bir evin içinde ailece yaşayıp gitmek değil sadece. toplumda ikinizin ayrı ayrı olduğu kadar çift olarak da bir yeriniz olacak. bu açıdan seni aşağı mı çekecek yukarı mı taşıyacak bilmelisin. insanların arasındayken hali hareketi konuşması vs. her şeyi ile gurur duymalısın, en azından utanmamalısın komik gelebilir ama böyle ilişkiler de var emin ol. "ikimizken bir sorunumuz yok çok eğleniyoruz hatta ama insanlarla tanıştırmaya utanıyorum yerli yersiz konuşmalar çocuk gibi davranışlar vs." diye şikayetleri olan arkadaşlarım var.

Yorum

ORtak noktalar olması şart, mesela insanların vazgeçemeyecekleri hobileri , aktiviteleri olabilir. Mesela ben Bir grup arkadaşımla güzel havalarda bisiklet turları yapıyorum ama öyle 10-20 km değil , 100-120 km yani bu tüm günü kapsayan bir tur oluyor. Ondan kolay kolay vazgeçmem, kamplı turlarımı azaltabilirim yada onlardan fedakarlık edebilirim, Bilgisayar ve internetten kolay kolay vazgeçmem günde enaz 2 -3 saate düşürebilirim , Ama onun dışında hayatı paylaşabilirim yemekte yaparım , bulaşıkta yıkarım işte önemli olan insanların seçeceği kişiyi iyi tanıması ve onunla birlikte yaşayabilmesi ve maddi dengeleri sağlayabilmesi. evlilikte çiftler arkadaşlık yapabiliyorsa ilişki yürür. Ama kavga , gürültü , maddi denge bozukluğu varsa zor biraz. Önce iyi tanımak ve maddi dengeye güvenmek şart bence.

Yorum

İşleniyor...
                  X