Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ne Kadar Yaşıyorsunuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ne Kadar Yaşıyorsunuz?

:RpS_huh: Ne Kadar Yaşıyorsunuz? :RpS_huh:

Böyle bir soruyu daha önce kendinize hiç sordunuz mu? Hayatın ne kadarı olur mu demeyin. Olur.

Hangimiz geçmişimize dönüp baktığımızda arkamızda kötü anılar bırakmış oılmaktan mutluluk duyarız? Hangimiz en berbat anlarımızı görüntülemek için fotoğraf makinesi ararız? Yaşamak dediğimizde en güzel anların, gülünen dakikaların toplamını sayarız. Sizce bugün kaç dakika gülmüşsünüzdür? 30-60. Çok mu fazla söyledim?..

Şuanda birileri çılgınlar gibi eğleniyor, birileri sinemada el ele diz dize, birileri de yatak odasında sevişmekte... Öyle şaşkın şaşkın bakmayın. Hayatın gerçeği bunlar. Herkes yaşamdan farklı bir şekilde keyif alır, sizin de sevdiğiniz ne çok şey vardır? Kaçını yapabiliyorsunuz?

Belki gitarı çok seviyorsunuz ama çalmayı bilmiyorsunuz. Öğrenmek isterdiniz ama paranız yok.
    Tatile çıkmak istiyorsunuz, çok yorgunsunuz ama bir sürü sınav, iş, güç vs. var.

İstediğiniz pek çok şeyden mahrumsunuz değil mi ve bu size büyük bir acı veriyor. O kadar çok şeyi içinize attınız ki artık siz bile ne isttediğinizi bilmiyorsunuz. Tüm bu koşullar altında hala yaşamakta olduğunuzu söyleyebiliyor musunuz? Ya da şöyle sorayım:
    "Ne kadar yaşıyorsunuz ya da ne kadar yaşamaya çalışıyorsunuz?"

İnsanlar iki türlüdür: Yaşayanlar ve yaşamaya çalışanlar.

"HAYATI YAŞAYANLAR" DAN OLMANIZ DİLEKLERİMLE...

Saygılarımla,
    bypiso

çook güzel gerçekten...çok güzel bir bakış açısı...ewet ben yaşamaya çalışanlardanım sanırım...ama yaşamak istiyorum

Yorum

bana haz verecek bisi yok. her zaman canım sıkılıyo, ne yapsam canım sıkılıyo. en iyisi mi ben bi aglıyım da rahatlarım belkim hıı ne dersiniz evet evet iyi dusundum ben hep iyi dusunurum zaten bi de unutmadan ıngeeeeeeeeeeee:SSSSSSSSS

Yorum

Çok ama çok içten bir yazı olmuş, teşekkürlerimle. Ben yaşayamaya çalışanlardanım ama umut var.
        Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

İşleniyor...
        X