Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tanrıyla konuşmak [Modlar düşüncelere ihtiyarcım var]

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Sen bence tanrıyı büyütüyorsun fazla. yada evreni... immonun dediği cümle gibi yani, muazzam... Bana ters bu... Normal bir evren, insan doğa yani... Bunu ne büyütmek nede küçültmek anlamsız.. Varolmuş ve yaşıyoz... Ama bunu gizemli, görünmez, soyut anlatmak şüpheli sayılmalı... Böyle anlatım olmaz... Sen bana anlamış bir şekilde varlığını, nasıl varolduğunu anlatabiliyor musun, yok... Böyle şey olmaz.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sizobiponeo View Post
      Görünmez, anlaşılmaz, topraktan yarattı, sudan balçık yaptı, üfledi... Böyle varoluş anlatılmaz.. Böyle gizemli anlatım olmaz... Anlamadım etmedim hiç bişey bundan... Soyut bir düşünce... Soyut bir Dünya... Ruh gibi hayat.... İnsan anlamalı, bilmeli, nasıl varolduğunu saniye saniye bilmeli, anlamalı, görmeli.... Varoluşa inanılmaz, varoluş anlaşılır.....
      Topraktan geldik toprağa gideceğiz hep söyler dururuz. Cansız sandığımız toprak nasıl olurda can vermeye vesile olur? Toprakta eksi değerlerde karbon ve azot molekülleri vardır. DNA’ da da eksi azot ve karbon, fosfor , hidrojen ve oksijenden kurulu bir düzen var. Şimdi diyebilirsiniz ki ne alakası var toprağın DNA molekülleri ile ilgisi.. Toprağı incelediğmizde oksijen , fosfor ve hidrojen, eksi değerli karbon ve azotla birleşerek pekala insan bedenini oluşturabilir. Yeter ki DNA’ daki şifreler ol emrini veren ilahi güç olsun. Allah(c.c) şöyle buyuruyor; ‘’Allah nezdinde İsa’nın durumu Adem’in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı sonra ona ol dedi ve o da oluverdi’’(müminun23-12) ve yine Ayeti Celilede ; ‘’..Biz kendilerini yapışkan cıvık bir çamurdan yarattık’’ (saffat suresi 37 ayet11)
      Ayetlerden de anlaşılacağı üzere Rabbül Alemin Hz. Adem’in yaratılışında eksi değerli azot ve karbonu taşıyan toprakla DNA arasında ki bağı gözler önüne seriyor. Ateistlerin hep canlı canlıdan çıkar tezini çürüten ayetlerdir. Cansız gibi görünen şifreler bir anda ol emri ile canlılık kazanabiliyor. Ateistler Hava annemizin Adem’in eğe kemiğinden yaratıldığını da anlayamazlar. Moleküler biyolojinin ortaya koyduğu genetik bilgilere baktığımızda genetik şifreleri adeta barkoddan geçirerek yazgıya çeviren tek hücre kemik iliği hücresidir.. Genetik laboraturlarda kemikiliği hücreleri alınarak başka ortamda tekrardan üretilebiliyor. Asıl şifreler açılabilse bir insan yazgısı kayda geçilebilir. Eğe kemiği insan kaburga kemiklerini ihtiva eder. Nasıl ki artı değerli iken karbon ve azot ölü (cansız), eksi değerdeyken toprak canlılık kazanıyorsa , genetik şifreleri yazgıya geçirebilen kemik hücreleri ol emri olmaksızın cansızsa, Allah’ın ol emri ile yazgıya geçerek Ademin kaburga kemiğinden hayat bulan Havva neden yaratılmasın. Allah herşeye kadirdir çünkü.. İşte Havva’nın yaratılış sırrı bu derin moleküler biyolojinin ince şifrelerinde gizli...

Yorum

neyse boşver uzun iş.. Tartışmak istemiyorum.......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tesla91 View Post
          Topraktan geldik toprağa gideceğiz hep söyler dururuz. Cansız sandığımız toprak nasıl olurda can vermeye vesile olur? Toprakta eksi değerlerde karbon ve azot molekülleri vardır. DNA’ da da eksi azot ve karbon, fosfor , hidrojen ve oksijenden kurulu bir düzen var. Şimdi diyebilirsiniz ki ne alakası var toprağın DNA molekülleri ile ilgisi.. Toprağı incelediğmizde oksijen , fosfor ve hidrojen, eksi değerli karbon ve azotla birleşerek pekala insan bedenini oluşturabilir. Yeter ki DNA’ daki şifreler ol emrini veren ilahi güç olsun. Allah(c.c) şöyle buyuruyor; ‘’Allah nezdinde İsa’nın durumu Adem’in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı sonra ona ol dedi ve o da oluverdi’’(müminun23-12) ve yine Ayeti Celilede ; ‘’..Biz kendilerini yapışkan cıvık bir çamurdan yarattık’’ (saffat suresi 37 ayet11)
          Ayetlerden de anlaşılacağı üzere Rabbül Alemin Hz. Adem’in yaratılışında eksi değerli azot ve karbonu taşıyan toprakla DNA arasında ki bağı gözler önüne seriyor. Ateistlerin hep canlı canlıdan çıkar tezini çürüten ayetlerdir. Cansız gibi görünen şifreler bir anda ol emri ile canlılık kazanabiliyor. Ateistler Hava annemizin Adem’in eğe kemiğinden yaratıldığını da anlayamazlar. Moleküler biyolojinin ortaya koyduğu genetik bilgilere baktığımızda genetik şifreleri adeta barkoddan geçirerek yazgıya çeviren tek hücre kemik iliği hücresidir.. Genetik laboraturlarda kemikiliği hücreleri alınarak başka ortamda tekrardan üretilebiliyor. Asıl şifreler açılabilse bir insan yazgısı kayda geçilebilir. Eğe kemiği insan kaburga kemiklerini ihtiva eder. Nasıl ki artı değerli iken karbon ve azot ölü (cansız), eksi değerdeyken toprak canlılık kazanıyorsa , genetik şifreleri yazgıya geçirebilen kemik hücreleri ol emri olmaksızın cansızsa, Allah’ın ol emri ile yazgıya geçerek Ademin kaburga kemiğinden hayat bulan Havva neden yaratılmasın. Allah herşeye kadirdir çünkü.. İşte Havva’nın yaratılış sırrı bu derin moleküler biyolojinin ince şifrelerinde gizli...
          yeni bilgilere göre 1 gram insan dns ında 1 trilyon diskete sıgacak kadar bilgi var...
          ve bu bilgiler ne maddeler nede bir enerji tarafından açıklana biliyor anlamlandırılabılıyor
          ayrıca bu maddelerın bir araya gelip bir dna oluşturması matamatik hesaplarına göre imkansız şey bu kadar tesaduf olamaz

olduda oldu hadi rast gele meydana geldik peki tanrı bızım bunu böyle bilmemizi istemiş olamazmı yaratırken bunları öngöremicegini bilemeyiz ? değilmi

yani bu nedir biliyormusun bunu hiçbir zaman insan oğlu bilemicek üstünde benim gibi düşünenlerde büyük ihtimalle kafasında kendi tanrısını yaratacak onla konuştugunu iddaa edecek ...
          ama ben allahtan tanrıyla konuştup deyip bi kenara atacak kadar aptal degilmişim ...
          ve bunun benim karşıt 2 düşüncemin kendi içimde bir düellosu oldugunu anlayabıldım ...
          Never Back Down

Yorum

obamanın civciv olduğuna inanırım ama Allahın olmadığına inanmam.tamam Allah yok diyelim(haşa) eee o zaman herşey tesadüf eseri mi oldu?bu düzen nasıl ortaya çıktı?21 yy 2011 dünyasında akıl ve mantığın herşeyin başı olduğunu iddia eden 21 yüzyıl insanı kendisiyle ters düşmez mi?nasıl olur da herşeyin tesadüf,raslantı,gelişi güzel olduğunu iddia eder?

Yorum

Bu konuya en mantıklı ve herkezi inandıracagına emin oldugum bir yazı umarım okursunuz
              Los Angeles, ABD'deki Güney California Üniversitesi'nden Led Adleman, yaptığı hesaplamalara göre, sadece 1 gram DNA molekülünün, 1 trilyon CD'ye (compact disc) eş değerde bilgiyi saklayabilme kapasitesi olduğunu ifade etmiştir (5). İnsan Genomu Projesi'nde görevli bilim adamı Gene Myers ise şahit olduğu mucizevi düzenlemeler karşısında şunları söylemiştir:

"Beni esas hayretler içerisinde bırakan yaşam mimarisidir... sistem son derece kompleks. Sanki dizayn edilmiş gibi... Orada büyük bir akıl var." (6)

DNA ile ilgili en çarpıcı gerçek, kodlanmış genetik bilginin varlığının madde ve enerjiyle ya da doğa kanunları ile kesinlikle açıklanamaz oluşudur. Alman Federal Fizik ve Teknoloji Enstitüsü'nün yöneticisi Prof. Dr. Werner Gitt, bu konuda şunları söylemiştir:

Bir kodlama sistemi, her zaman için zihinsel bir sürecin ürünüdür. Bir noktaya dikkat edilmelidir; madde bir bilgi kodu üretemez. Bütün deneyimler, bilginin ortaya çıkması için, özgür iradesini, yargısını ve yaratıcılığını kullanan bir aklın var olduğunu göstermektedir... Maddenin bilgi ortaya çıkarabilmesini sağlayacak hiçbir bilinen doğa kanunu, fiziksel süreç ya da maddesel olay yoktur... Bilginin madde içinde kendi kendine ortaya çıkmasını sağlayacak hiçbir doğa kanunu ve fiziksel süreç yoktur (7)

bunun üstüne şöylicek bi lafim bile yok tüm fıkrım bir anda çürüdü yok oldu diyebilirim
              Last edited by Phonema; 30-04-2011, 05:04 AM.
              Never Back Down

Yorum

şunu da eklemek istiyorum.hayatınızda ki problemlerden,olumsuzluklardan dolayı Allahı sorumlu tutmayın çünkü bunu zamanında(3 yıl önce)bende yapıyordum ama şu an anlıyorum ki çok bencilmişim kendi isteklerim,arzularım yüzünden Allahı yargılıyordum siz bu hataya düşmeyin.insan bıçak gibidir insanda öldürmeye da yarar meyve soymaya da(yani iyilik yapmaya da)yarar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KuantumFrekans
                  Bu da güzel. 1 gr et parçasına 1 trilyon CD'ye (compact disc) eş değerde bilgiyi saklayabilme kapasitesi var demekki.
                  Sonuçta beynimizde en fazla 1 kilo 300 gram et parçası ama düşünebilme , anlam verme , vb vb bir çok özelliği var. Ama basite indirgersek alt tarafı et parçası . ama görüntü , bilgi , koku , ses gibi bilgileri depolayabiliyoruz.

1 kilo 300 gr et parçası sayesinde bir insanın sesini diğerinden , bir insanın görüntüsünü diğerinden ayırabilme yeteneğine sahibiz.
                  beni asıl inandıran bu can alıcı acıklama

Bir kodlama sistemi, her zaman için zihinsel bir sürecin ürünüdür. Bir noktaya dikkat edilmelidir; madde bir bilgi kodu üretemez. Bütün deneyimler, bilginin ortaya çıkması için, özgür iradesini, yargısını ve yaratıcılığını kullanan bir aklın var olduğunu göstermektedir... Maddenin bilgi ortaya çıkarabilmesini sağlayacak hiçbir bilinen doğa kanunu, fiziksel süreç ya da maddesel olay yoktur... Bilginin madde içinde kendi kendine ortaya çıkmasını sağlayacak hiçbir doğa kanunu ve fiziksel süreç yoktur (7) bir maddenin bilgi üretebilecegi diye birşey yok gerçektende ve bilgi üretmek özgür irade ve bir zihin süreci burda biter benim için
                  konuyu bile silebilirim silebilirsem ^^
                  Never Back Down

Yorum

kendimden yola çıkarak diyorum ki; inanç konusundaki kafanda çözülemeyen soruları tasavvuf yoluyla yeniden anlamlandırmayı deneyebilirsin...

Yorum

İşleniyor...
                    X