Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Öfkemi kontrol edemiyorum!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Öfkemi kontrol edemiyorum!!!

Merhaba,
    Kendimi tanımam için bana yardımcı olmanızı rica ediyorum..Bir daha yapmayacağım şeyleri inatla yapıyorum ben..Yeni erkek arkadasımdan ayrıldım sebei cok farklı bir konu ancak ilişkimden size örnek vermek istiyorum..Her tartısmamızda öfkemi kontrol edemedim.Sen şöylesin böylesin diyip diyip sinirimi çıkarmaya çalıştım.O cevap vermedikçe yine çıldırdım yine söylendim..Bu durum hayatımın bir parçası oldu..Ani öfkeleniyorum karsımdaki insanın üzerine gidiyorum bunaltıyorum ve sakinleşince yine arayıp dengezis bir tavırla özür dliyorum... Yada o insanı aramıcam diyorum yada ararsa acmıcam diyorum ama hiçbizaman bunu basaramıyorum ...Ofkeendiğimde cıldırma noktasına gelıyorum hatta tabiri caizse psikopatlasıyorum..Sen beni haketmıyosun , bana haksızlık ettin, sen bunu nasıl yaparsın ..gibi isyankar cümleler kuruyorum ve sonrasında karsımdakı insanın beni sevmediğini deger vermediğini düşünüp içimde duygu birikimi yapıyorum..Kafamda paronayak gibi okadar cok sey kuruyorumkı sonrasında buna inanıyorum..Halbuki dün beni ne kadar cok sevdiğini soyleyen insandı bu...Kafamı hergece yastıga koydugumda bu kurmalar devam edıyor..Yada birinin bana cümle içerisinde söylediği en olumsuz kelimeyi alıyorum ve yine kurmaya baslıyorum..Beynim o kadar yorgunki..Bazen kendimi aciz hissediyorum..Erkek arkadasımdan ayrıldım cunku herdefasında sorun cıkartıp bitti bitti bitti dedim..ama bazen o kadar sacmalıyorumkı bu kavgalardan keyıf bıle alıyorum..Yani peşimden gelmesini..beni yüz kere aramasını beklıyorum ama bunları yapmayınca yine cıldırıyorum..Aslında bi kere dahi olsun arayan taraf ben olmak istemıyorum ve bi kere dahi olsa sessiz kalmak istiyorum ama ben nedense hep baskın cıkan, bır daha senı asla aramıcam diyipte arayan taraf oluyorum...Ne yapmam gerekıyor lutfen bu konuda yardımcı olurmusunuz?Bir uzmana gözükmem gerekiyormu, hastalıkmıdır bu?

öncelikle sakin olmalısın arkadaşım..

Ve bu sakinliği kendin sağlayamıyorsan bir psikoloğa görünmende fayda

var derim....

Yorum

sakin olmayı nasıl isterim ah bi bilsen..aniden sinirleniyorum ve akabinde sakinlik ve pişmanlık geliyor...5 dakıka nefes alıyorum sinirlenme sinirini cıkarma diye ama sabır yokki illaki patlıcam..

Yorum

sevgili ecegen anlıyorum sakin olma dürtünü..

bazı durumlarda insan kendine hakim olamayabilir. ..bu durumlarda psikoloklar devreye girer ve beynin sakin olmasına yardımcı yöntemler sunarlar ..ve etkili olur ..

Bu yüzden bu sorunu kafanda büyütme herkesin seni anlamasını bekleme....

Sinir parmak uclarında yayıldığı için bir stres topu öneririm ...
        sinirlerin gerilmemesine bir nebze yardımcı olur..

Yorum

Bu sinirlilik hem seni hem karşındakini yıpratıyor,zarar veriyor olmalı,bir uzmandan yardım almalısın bence, öfkeni kontrol etmene yardımcı olacaktır.
          Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
          Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

bence tam olarak buna hastalık denılemez ama soyle bı durum olmus hanı gıtsende olur gıtmesende olur gıbı :roll:

mesela ben anlattıklarından hasta oldugunu degıl de yapın geregı cabuk sınırlenen,ınatcı bıraz da kaprıslı oldugunu çıkardım.bu sankı senın huyun gıbı geldı.bunlar ıçın gıdılırmı dr a gıdılır ama gıdılmeyedebılır..fakat kızma ama Allah senın sevgılıne sabır versın valla

Yorum

DURUMA göre doktorluk bi olyın yok..sinirlerine istersen hakim olabilirsin yani bu konuda ! her sinirlilik için san garanti veremiyorum ama..seni seven ,sana değer veren insanları kırıcı biçimde eleştirmek yada suçlamak sonra özürlerle ona geri dönmeye ya da kendini affettirmeye çalışmak önce seni sonra karşındakini yıpratır..biraz mantıklı düşünerek kendi iplerini ellerinden hiç bırakmayarak tepkilerini kontrol edebilirsin..özür dilemek bir erdemdir ama fazlası insanı sıkar ve yerer..bu yüzden kontrol tam gaz elde..yapabilirsin buna inanıorum :roll:
              <div><strong>tarihimin tekerr&uuml;r&uuml;nden korkmuyorum !</strong></div><br />

Yorum

...kendinizi güzel buluyormusunuz?...yerinizin şu anki yer olmadığını...daha fazlasını hakkettiğinizi...aranılmayı,özlenilmeyi,istenilmey i bekliyormusunuz?

karşınızdakini bir nevi tehtid ediyorsunuz...şunu yapmazsan ben yokum diyorsunuz..o yapsın istiyorsunuz aslında...leb demeden leblebiyi anlasın istiyorsunuz ama yapmıyor anlamıyor...deliriyorsunuz....yanlız da yaşıyamıyorsunuz...

bana biraz narsist geldiniz...

Narsizm ise, kişinin sahip olduğu değer ve gücünün abartılmış bir yansımasını dile getiren bir karakter özelliğidir. Bu özelliği taşıyan insanlar, kendilerinin en ünlü, yetenekli ve başarılı olduklarını düşündükleri birer hayal dünyası içinde yaşarlar. Narsistler kibirli ve egoisttirler, kendilerinin en mükemmel insan olarak görürler. Onlar diğer insanlardan özel bir muamele ve ayrı bir ilgi umarlar. Paradoksal olarak bu kişiler güvensizlik hissederler ve bu kişilerin özgüvenleri düşüktür. Onlar daima diğerlerinin kendilerinin beğenmesini beklerler ve eleştirilmeye tahammül edemezler. Herhangi bir güçlük veya sıkıntıda narsistik kişi ya sinir hali içinde karşı saldırıya geçer ya da geri çekilir. Çünkü narsistik kişiler başarısızlık ve yenilgi ile baş edemeyebilirler. Onlar mağlup olma ihtimallerinin olduğu durumlarda, sık sık işi ve riski almaktan kaçarlar. (Spencer, 2001)

Narsist kişilerin diğer bir karakter özellikleri ise kıskanç olmalarıdır. Ayrıca narsist kişiler diğerlerinin de oldukça kıskanç olduklarını düşünürler. Narsistik kişiler sadece kendi iyilikleri için bir şeyler yaparlar. Bunun sonucu olarak da diğer insanlara ilgi duymazlar ve empati kurmazlar. Narsistik kişilerin diğer kişilerin hislerini tanımalarının olanağı yoktur. Diğer kişinin kendisi için bir şeyler yapmasını isterler ama karşılık olarak herhangi bir şey yapma isteği duymazlar. Narsistik insanlar sık sık diğer kişileri kendi menfaatine kullanmak için insanlarla ilişki kurarlar. (Spencer, 2001)

Ergenlik çağı süresince kişi çocukluktan yetişkinliğe dogru bir geçiş yaparken, narsizmin pek çok yönü kendisini gösterir. Bu özellikler onun sahip olduğu benlik hissinin gelişmesi için gereklidir. (Spencer,2001)

Narsistik kişilik bozuklukları güçlü bir beğenilme ihtiyacı ile kendisini gösterir. Bu hastalıktan ötürü kişiler, kendi başarılarını aşırı önemseyerek ve kendilerini gereğinden fazla önemli görerek çok az empati kurabilirler yada hiç empati kuramazlar. Narsist kişiler diğer kişinin ihtiyaçlarını anlamakta ve tanımakta zorlanırlar. Onlar diğerlerini kıskanırlar ve diğerlerinin kendilerini kıskandıklarını düşünürler. Narsistik kişilik hastalığına sahip olan kişiler diğerlerine karşı sabır gösteremezler. Narsistik kişi diğeri ile iletişim kurarken dikkatini karşısındaki insana vermez. (Spencer, 2001)

Ayrıca narsistik kişilik bozuklukları olan ana babalar çocuklarına empati ile yaklaşamayan insanlardır. (Brizendine, 1999) Dolayısı ile olaylara ve durumlara çocuklarının bakış açısından yaklaşamazlar. Bu ise çocuklarda terk edilmişlik ve yalnızlık fikirlerinin oluşmasına yol açabilir.

yarın çok geç olabilir...

Yorum

ecegen öfkeni boks yaparak boşaltabilirsin bir kum torbasına öfkeni boşaltmak belki seni rahatlatır ....

Yorum

İşleniyor...
                  X