Duyuru

Collapse
No announcement yet.

neden çiğnemediğimizde doymuyuruz..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• neden çiğnemediğimizde doymuyuruz..

ewet merakettim.. bir şeyi çiğnemediğimizde migdemize direk indiğinde neden doyma hissi olmuyor?

ben cignemeden yemek yesem kilo alabılırım yanı demı
    bu aralar hıc iştahım yok hemen doyuyorum
    Never Back Down

Yorum

valla ben çiğnemeden yuttuğumda çabuk doyuyorum ve şişiyorum çiğnediğinde öğütüyorsun aslında o daha sağlıklı ama öyle de ben doymuyorum bezen açlıktan gözüm dönüyor çiğnemeden yutuyorum etrafımdakiler dehşet içinde bana bakıyorlar

Yorum

Midenin sindirim sistemi vardır çiğnediğimiz de daha iyi sindirim yapar ve bu da bize tok hissini verir.
        Ama çiğnemeden yutulduğu taktirde rahat sindirim yapamaz , sindirim yapmak için uğraşa girer ve sindirimi gerçekleştirebilmesi için kendi
        kanalından da efor sarf eder bu da bize açlık hissi verir.
        Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

şu sebeple sordum dişimi çektirdim biliyorsunuz ağzımı ne acabiliyorum ne çiğneyebiliyorum yumusak sulu seyleri yuyutorumhiç çiğnemeden.. ama doymuyorum nurknylı baya mantıklı geldi..

Yorum

dil dogru durust tad alamıyo, ki dil aldıgı tatları beyne gondererek beynin tok olma hissi saglamasını saglıyo, (bilimsel konustum)

Yorum

çiğnemeden daha hızlı ve daha çok besin alırsın. beyne doydum sinyali gidene kadar haddinden fazla yemiş olursun, buda extra kilo olarak döner.mideyede yüklenmiş olursun daha fazla asit salgılar daha da yorarsın.şiştim ,patladım durumları olur
              sulu yane sıvı gıdaların tokluk zamanı en fazla 2 saattir.bu arada geçmiş olsun bu gün çektirdiysen diğer tarafla yiyebiliyorsan öle dene, oda olmuyorsa çorba içene ekmek ufala onu sevmem dersen muzu ez ye tok tutar. bu günü atlatta sonrası normale dönersin.

Yorum

umarımağzımı açamıyorum ki..5 dkiş atıldı... corba içip duruyom akşama kadar..cılık cılık ses geliyor miğdemden çorba su çorba su
                Orjinal yazı sahibi: labirent View Post
                çiğnemeden daha hızlı ve daha çok besin alırsın. beyne doydum sinyali gidene kadar haddinden fazla yemiş olursun, buda extra kilo olarak döner.mideyede yüklenmiş olursun daha fazla asit salgılar daha da yorarsın.şiştim ,patladım durumları olur
                sulu yane sıvı gıdaların tokluk zamanı en fazla 2 saattir.bu arada geçmiş olsun bu gün çektirdiysen diğer tarafla yiyebiliyorsan öle dene, oda olmuyorsa çorba içene ekmek ufala onu sevmem dersen muzu ez ye tok tutar. bu günü atlatta sonrası normale dönersin.

Yorum

sanırım yirmilik diş operasyonu.ağrı kesici falan vermedi mi doktorun? pipetle içmeye çalış ,belndrdan geçir katı gıdalarını içine biraz su koy ki pipetten geçsin,evet sıkıntılı olucak ama atlatıcaksın,benzer aşamalardan geçtim anlıyorum seni. moralini bozma. tekrardan çok geçmiş olsun.

Yorum

ewet 20lik dişoperasyonu 5 dikişle bitti.. ağrı kesici antibiyotik verdi ama yok günde 4 tane apronax550 ml içiyorum hafifliyo gene başlıyor çorba pipetle içemiyorum sigara bile içemiyorum içime cekemiyorum düşün..

Orjinal yazı sahibi: labirent View Post
                    sanırım yirmilik diş operasyonu.ağrı kesici falan vermedi mi doktorun? pipetle içmeye çalış ,belndrdan geçir katı gıdalarını içine biraz su koy ki pipetten geçsin,evet sıkıntılı olucak ama atlatıcaksın,benzer aşamalardan geçtim anlıyorum seni. moralini bozma. tekrardan çok geçmiş olsun.

Yorum

çorba, bol sulu minicik makarna süt muhallebi vs nasıl çiğneyim..
                      Orjinal yazı sahibi: ayseglk
                      çiğnemeden boğazdan geçiyo mu yha

Yorum

İşleniyor...
                      X