Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evlilik öncesi çiftler cinsel ilişkiye girmeli midir,neden?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Evlilik öncesi çiftler cinsel ilişkiye girmeli midir,neden?

Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

son derece göreceli bir konu :!:
    :arrow: ilişkiye girecek kişilerin güveninden tutun,kültür,anlayış,yetişme tarzına kadar,daha bi sürü olgu giriyor devreye.
    yanlış anlamasın gençler ama, bu zamanın gençleri pek umursamıyor genellikle bunu.
    Sonradan ortaya çıkan olumsuz sonuçlarla başa çıkamayanlar ,intihar bile ediyolar. :!: :!:
    :arrow: Çok riskli bi durum bu.
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

şahsen ben eşimi nikahım altına aldıktan sonra bana ait olmasını isterim...... ne bileyim hoşlanmazdım...... evlilik öncesi ilişkiye girmek bana itici geliyor..... evlendikten sonra artık resmen bir bağ var aranızda..... o sana ait sende ona..... kutsal ve güzel bir bağ.....

Yorum

evet bu açıdan bakınca mantıklı gibi :roll: ,işin heycanı ve gizemi kaçıyor.
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

ben bu konudaki düşüncelerimi dile getirdiğimde bana kasabalı mantığına sahipsin diyorlar.. herkesin özel hayatına saygım var, benim sarıyı severken başkasının maviyi sevmesi gibi gelir bu konudaki tercihler.. yorum yapıp yargılayamam ama benim düşüncelerim çok yargılanır genelde.. ben eşlerin bu konuda beraber yol almalarından yanayım ve evlilik öncesi ilişki bana yanlış geliyor.. ama bir tafaf alıp yürümüş tecrübeliyken diğerinin henüz yolun başında olmasından dolayı uyumsuzluklar da yaşanmıyor değil.. dini tarafına girip başlığın kilitlenmesine de neden olmak istemiyorum.. bu konudaki fikirler kalp kırabiliyor, uçurumlar açabiliyor insanlarda, o yüzden çok da detaylı yazamıyorum açıkcası düşündüklerimi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kafein
            ben bu konudaki düşüncelerimi dile getirdiğimde bana kasabalı mantığına sahipsin diyorlar.. herkesin özel hayatına saygım var, benim sarıyı severken başkasının maviyi sevmesi gibi gelir bu konudaki tercihler.. yorum yapıp yargılayamam ama benim düşüncelerim çok yargılanır genelde.. ben eşlerin bu konuda beraber yol almalarından yanayım ve evlilik öncesi ilişki bana yanlış geliyor.. ama bir tafaf alıp yürümüş tecrübeliyken diğerinin henüz yolun başında olmasından dolayı uyumsuzluklar da yaşanmıyor değil.. dini tarafına girip başlığın kilitlenmesine de neden olmak istemiyorum.. bu konudaki fikirler kalp kırabiliyor, uçurumlar açabiliyor insanlarda, o yüzden çok da detaylı yazamıyorum açıkcası düşündüklerimi..
            genel anlamda yazma kendi tercihin olarak yazarsan sorun yaşamazsın...... ben şahsen diye başlıyorum artık yazılarıma..... kendi hayatımda olmasını istediğim şeylerden bahsediyorum..... başkalarının yaşamaına burnumu sokmam derim hep...... herkes ne yaşarsa yaşasın.... benim hayata ve evliliğe bakışım böyle.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: depresifsancı
              genel anlamda yazma kendi tercihin olarak yazarsan sorun yaşamazsın...... ben şahsen diye başlıyorum artık yazılarıma..... kendi hayatımda olmasını istediğim şeylerden bahsediyorum..... başkalarının yaşamaına burnumu sokmam derim hep...... herkes ne yaşarsa yaşasın.... benim hayata ve evliliğe bakışım böyle.....
              evet ben de burnumu sokmam, gerçi ben onları yargılamayıp eleştirmezken, benim düşüncelerim çok eleştirilir..

benim gibi düşünmeyen ama sevdiğim insanlar çok, hatta çoğu benim gibi düşünmez bu konuda.. ama bu onların tercihi, onların özeli.. onların tercihleri asla onlar hakkındaki düşüncelerimi, sevgimi, saygımı değiştirmez benim..

o zaman "şahsen" yanlış buluyorum diyerek cevap verebilirim bu soruya..

Yorum

evet ben de burnumu sokmam, gerçi ben onları yargılamayıp eleştirmezken, benim düşüncelerim çok eleştirilir..

benim gibi düşünmeyen ama sevdiğim insanlar çok, hatta çoğu benim gibi düşünmez bu konuda.. ama bu onların tercihi, onların özeli.. onların tercihleri asla onlar hakkındaki düşüncelerimi, sevgimi, saygımı değiştirmez benim..

o zaman "şahsen" yanlış buluyorum diyerek cevap verebilirim bu soruya..
                ben o yaşantılardan da hoşlanmıyorum.... birisi ile ilişki yaşayacak sonra bana gelecek.....

ama yapacak birşey yok onlar bu şekilde yaşamak istiyorsa bişey diyemem.......

Yorum

evlilik öncesi cinsel ilişki....
                  çok farklı bir konu oyle değil mi ?ve bir o kadar da göreceli bir kavram...toplumların değer yargıları ile ilgili...sonunda katlanacak bedeller olmasa sorun yok..ama kadın ve erkeğin konumları farklı..yitirdikleri farklı...bakış açıları farklı..bu nedenle ben kadın olsam düşünmezdim...ama erkeğim...ve olur diyorum...
                  şuda var; cinsel cahillik ayrı..cinsel ilişki ayrı..
                  Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

çok göreceli gerçekten.. aslında gerçekten çok özel olmalı bu sanki.. ilişki yaşayan eşler, şuanki duruma bakmalı aslında bu konuda, eski ilişkileri var ya da yok diye artı- eksi vermemeli, kişinin kendini ilgilendiren bir konu bu :roll:

Yorum

Bir bayan olarak evlilik öncesi cinsel ilişkiye karşıyım ,evlendikten sonra bu konu gündeme gelebilir ve ilişki için yıpratıcı olabilir ,çünki insanlar evliliği bir mecburiyet olarak algılayabilirler,erkekler eşine hatasını temizlemek için benimle evlendi yada bayanlarda böyle düşünebilir evlilik kararı baskı altında kalmadan tamamen hür iradeyle ve sakin kafayla verilmesi gereken önemli bir karar özellikle bizim toplumuzda evliliğin bozulması insanların hayatını önemli derecede etkiliyor bence.....

Yorum

bence girmemelidir.Erkekler için çok sığ çok yüzeyel bir şey olsa da bizler için o kadar da kolay olmaz.İşin içine duygular daha çok giryor bizde.Bir kişiye sadık kalmakla bozulmayacak kural değil diye düşünmeyin.Evli olan insanlar bile ayrılırken sadece sevgiliyken ayrılmak daha da kolay artık.Erkek kadın ayrımı yapmak istemem ama erkekler beraber olduklarını sadece et mantığı ile görmekte.Olan ise geride kalana oluyor.Çoğu zaman intiharlar,sinir krizleri vs vs.Hepsini düşünmek gerekiyor.En kötüsü kimseye değil de kendi vicdanınıza hesap verememek.Karşınızdaki insana ne kadar güvenirseniz güvenin bir gün pişman olduğunuzda olan size olur emin olun o devam eder siz ise kalırsınız aynı yerde.Tıp ne kadar gelişsede içinizde hep kocaman bir yara olarak duygusal olarak kalacaktır.
                        <div>yoklukmuş en zor olan,yok ben yok hayat yok</div><br />

Yorum

...girmeli ya da girmemeli diye cevap vermiycem..sadece bişeyin altını çizmek istiyorum;....evlenmeden önce ilişkiye girilmemesi gerekiyorsa buna saygı duyalım..ok... gerçekten hiçbir şekilde cinsel temas olmasın....... bu gruba,evlendiği güne kadar bakire kalıp ama cinselliği,teması farklı şekilde yaşıyanları katmıyalım,unutmayalım(daha açık yazamıyorum!) bu nasıl ispat edilir.?..tamam..tıbben bakire ..ama tıbben...ahlaken değil dimi...?
                          yarın çok geç olabilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
                            ...girmeli ya da girmemeli diye cevap vermiycem..sadece bişeyin altını çizmek istiyorum;....evlenmeden önce ilişkiye girilmemesi gerekiyorsa buna saygı duyalım..ok... gerçekten hiçbir şekilde cinsel temas olmasın....... bu gruba,evlendiği güne kadar bakire kalıp ama cinselliği,teması farklı şekilde yaşıyanları katmıyalım,unutmayalım(daha açık yazamıyorum!) bu nasıl ispat edilir.?..tamam..tıbben bakire ..ama tıbben...ahlaken değil dimi...?
                            kesinlikle çok doğru

Yorum

bu geleneksel düşünce biçimine diyceğim birşey yok bunu hala sormak yada düşünmek gibi komik gelse de bana sadece şunu söleyebilirim.
                              bir insanın cinsellik yaşamadan evlenmesi bir evi gezmeden satın alması kadar sakıncılı. bir ömür yaşayacağın eve grmeden sahip olabilirmisin.
                              bunun kokeni kadınlara cinselliğin ysaklanmasıdır. şayet erkekler zaten bunu yapmakta hatta erkekelrin cinsel ilişkie girmeden evlenmesi komik durumdur.

Yorum

İşleniyor...
                              X