Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsan ilişkisi ihtiyacı...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnsan ilişkisi ihtiyacı...

İnsan doğuştan itibaren dürtülerini tatmin etmenin değil, ilişkinin peşindedir. Diğer bir deyişle, dürtülerin tatmini, insanın ilişki ihtiyacı için bir araçtan ibarettir.
    (Harry Guntrip)

-bir de netten şunu buldum:-
    Bir ilişkinin doyum vericiliğini belirleyen şey, tarafların karşı tarafın ihtiyaçlarını ne oranda giderdikleridir.

(Ne kadar doğru? Sizin fikirleriniz neler?)

evet dostluklar üzerinden gidersek bu dostluğun süresi genelde tarafların konumlarının yakınlıklaryla orantılıdır ... bence
    "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

Bence her insan yalnız doğar, yalnız ölür. Bu yolu tamamlarken de envai çeşit insanla karşılaşır. Aşık olur, kavga eder, küser,sever,döver,öper... Başka birine ne kadar bağlanırsa bağlansın gün geldiğinde o bağ kopmak zorundadır. O yüzden anlık ilişki ihtiyaçlarıyla yaşıyoruz zaten, sadece kendimizi tatmin etmek için. Başkalarını mutlu etmek için ilişki kuran insanlar bile bundan mutlu oldukları için yapıyorlar. Biraz fazla çıkarcıyız bence kim ne derse desin.

Yorum

İnsan yalnız doğar belki yalnızda ölür doğru ama insan yalnız kalmak zorunda olduğu için yalnızdır.kimse istemez aslında yalnız olmayı ama en az zarar alacağı şeyi düşünür...yalnızlığın acıtması bu yüzdendir
        Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

Yorum

her zaman yalnızlığını paylaşabileceği birini arar durur, çeşitli konaklarda kalır ama sonunda fark eder ki yalnızlık paylaşılmaz, tek gerçek kendisidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
            bir şey anladıysam arap olayım
            arap burcu olur adın

Yorum

İşleniyor...
            X