Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Olumlu Düşünme Üzerine Kitaplar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Bir bölüm var ki bunu özellikle sona sakladım ve şimdi aktarıyorum:

Allah'ın 99 ismi (Esmaül Hüsna) ve Bu 99 isimle yapılan çeşitli zikirlerin (zikir derken tekrar etme manasında kullanıyorum bu sözcüğü) insan psikolojisine çakralara ve auraya etkisi

Ender Saraç'ın 4. kitabu bu. ve ilk 3 kitabını da okumuş biri olarak Gerçekten Ender Saraç'tan böyle bir kitap beklemezdim. Yıllardır ayurveda, meditasyon, budizm vs. ile ilgilenen bir insan sanki 180 derece değişmiş ve bir şeylerin fakına varmış

Çok ilginç..
    GüzelBakanGüzlGörürGüzlGörenGüzl Düşünür

Yorum

Orjinal yazı sahibi: optimist08
      Ricalar ritanil beyy...bende çok faydalandm bu başlıktan
      şu EFT ile ilgili Mürüvved Hanımın yazdığı kitaptan bahsedebilir misin biraz optimist

Yorum

Orjinal yazı sahibi: optimist08
        Kitaplar için çok teşekkür ederim de sizce bu benim 6.işim ve çıkarılırsam korkum var öyle bişey olurmu takıntı yüzünden:
        'korktugun sey basına gelır'buna ınanıyorum.sende bunu kafaya takmıssın bu boyle devam eder yanı sureklı ısten cıkarsın.bu dusuncenı degıstır bence..

Yorum

Etkili insanların 7 Alışkanlığı....

Çok kısa bir özetle bu kitap şunu anlatıyor....

Akıllı insan

etki edemediği hiçbirşeyi ilgi alanına almamalı....

İlgi alanı etki edebildiği şeyler olmalı......

Algının değişme gücüne inanmalı....

Bunun örneklemesi

sabah ..Kalabalık bir otobüs yada metro.....Bir adam biniyor yanında iki çocuk..Adam biner binmez gözlerini kapıyor...

2 Çocok otobüs veya metronun altına üstüne getiriyor..herkes durumdan rahatsız adamda hiç bir tepki yok....

Adamı uyarıyorlar cocuklarını zaptetsin diye....

Adam ..Pardon şimdi eşimi kaybettik hastaneden geliyoruz..Dalmışım diyor .....

Ortamdaki herkes çocukların verdiği rahatsızlığı unutup çocuklara şefkatle bakmaya başlıyor

Gibi gibi....

Algılar sabit tutulmamalı....Gördüğünüz olay veya nesne gerçek gördüğünüz olmamalı....

Yaşam için 7 adet ilke veriyor...Bu ilkeler denenmiş test edilmiş ve hiçbirzaman insanı hata yapmasına müsade etmeyen ilkeler...

Duygu ve mantık karşı karşıya geldiğinde Bu ilkelere başvuruluyor...

Yapılacak bir iş olduğunda

Hiç birşekilde vazgeçilmiyor.....

Örnek biryere gitmeye karar verdiniz yada bir işe başlamaya....

Yağmur yağdı,kar yağdı,hava çok sıcak..bu gün kendimi iyi hissetmiyorum....

Gibi hiç bir neden insanı vazgeçirmemeli....

Evinizde veya herhangi bir yaşam alanızda kullandığınız her objeye gerekli özen ve bakım ama zamanında....

Altın yumurtlayan kazı öldürmeme ilkesi....

Kazan/Kazan ilkesi.....

İşyerinde yükselmenizin gerekliliği bir başka mesai arkadaşınızın kaybetmesi demek değildir.....

Bu ilkeyle insanlarla diyalog nasıl olmalı..Gereksiz insanın olmadığı ve herinsanın hiç gerekmesede bile kaybedilemeyiceği....

Gibi gibi.....

İnsana yaşamla ilgili direk yaşamla ev olsun eşi olsun cocukları olsun veyahut işyeri olsun...

Kullanılması çok basit ve devamlı başarıyı getiren ilkeler detaylı ve örnekli bir şekilde veriliyor....

Yorum

Yeni kitap isimi : Ritanil'in maceraları

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil
              Yeni kitap isimi : Ritanil'in maceraları
              alemsin maviyesil

mavipatik çok teşekkürler açıklamaların için bu kitabı muhakkak edineceğim inşaallah

Yorum

Ali Karakuş - En Büyük Eserin Sensin
                Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

İşleniyor...
                X