Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sızı...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sızı...

Arkadaşlar herkese uzun bi aradan sonra tekrardan merhaba.

Inanın şuan içerisinde bulundugum ruh halini anlatmak bi kenara..ben bile anlam veremiyorum kendime.(ozellikle son donemlerde icimde kopan fırtınalara)

Beraber oldugum kisiden ayrılalı nerdeyse 1 sene olmak uzere.

Nerden başlasam nerde bitirsem inanın hiç bilmiyorum...

Ayrıldık sonuçta.

Ayrılık sonrası malum..Derin bir boşuk sendromu..

Ardından yalpalayışlar...Korkular..soru işaretleri içerisinde kaybolan ruhlar...

Ayrılık sonrası hoşlandığımı sandığım kişiler aslında şuan baktıgımda hoşlanmadıgımı ''hoşlandığımı sandığımı'' anladım..

Bir kız var...

Ama benden yaşça oldukça küçük..

İlk kez o farkettirdi bana kendini..Yada ne bilim bakıyordu işte..belkide bana bile bakmıyordu o an.ardından okul çıkış saatlerini bekleyişim..
    tıpkı bugünkü gibi.
    Ara sıra gözgöze geliyoruz o benim okuldan çıkmasını beklediğimden habersiz..Her gün bu saati iple çekiyorum.kapının önünde bekliyorum..heyecanlanıyorum oldukça.

Kendime söz geçiremiyorum..

Onu düşünüyorum sürekli..
    kendime telkinlerde bulunuyorum ama olmuyor..

Hele saçmalıklarım..

Okul çıkışları arabayla takip edişim..Evini buluşum kapısının önünde yaklaşık 1 saat beklediğim o gün...

Aralayıp perdeyi bakıyordu ama..belkide korkuyordu..

ki buyuk ihtimal korkuyordu tanımıyordu bile beni...

Oyle kızıyorumki kendime...

Konuşamıyorum fırsaatta olmuyor hani kağıda telefon numarasnı yaz ver diyorum bazen kendi kendime...ya almazsa? sorusu yıkıyor beni..ve ardından o an ne kadar kötü oluşum oldukça ürkütüyor..

Belkide cesaretim yok konuşmaya..

Fırsat olsa içimden geçenleri bi anlatabilsem diyorum bazen tek tek kendi kendime konuştuklarımı onada anlatsam bir bir..

güler geçer belki...belki ilgilenmez bile...

Ardından okul geliyor aklıma..

2 senelik bi bölüm..

Düz lise mezunu oluşum..herhangi bi işe yönelmeyişim bu saate kadar..

Ayaklarımın üzerine sağlam basamayıp saçma sapan işler yapmaya devam edişim..

Okula gitsemmi gitmesemmi arasında yaşadığım gel gitler...
    Yaşım 26 bu arada.

internet kafe işletiyorum.

Saçmaladığımın konudan konuya atladığımın farkındayım.

Sadece..

Tavsiyelerinizi istiyorum.

Saygılarımla..

Eğer hoşlansaydı...

Yada dikkatini çekmiş olsa idim..

Eve gittikten sonra mutlaka dışarı çıkar dükkanın önünden bi kez olsun geçerdi..

Ama geçmedi..geçmiyorda..

geçmeyecekte biliyorum..

Okula git unut gitsin kendi saçmalığınla kızıda sürükleme.ki zaten yorgunsun..hemde çok.. diyorum bazen..gördükçe dahada etkilendiğimi hissediyor engel olamıyorum kendime..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzkaba
      Eğer hoşlansaydı...

Yada dikkatini çekmiş olsa idim..

Eve gittikten sonra mutlaka dışarı çıkar dükkanın önünden bi kez olsun geçerdi..

.............
      hoşlansam da ben geçmezdim :roll:

okula gitme planın mı var?

kız arkadaş ya da en kötü ihtimalle reddetmesi buna engel değil ki :roll:

Yorum

Oncelikle cevabın için sağolasın..

Sayfayı sürekli yeniliyordum.

Şuan içerisinde bulundugum durumu izah etmeye çalışmıştım becerebildiğim kadar..

Çökmüş psikoloji ve en dibi herşeyin...en dibi.

Neden geçmesin?

Bi kez görmek dahi istemezmi insan?

Arabayla takip edip evine kadar..Eve girdikten sonra beklemek..mantıklı olmadıgını kesinlikle biliyorum ama söz geçiremiyor insan kendine.

Benmi büyütüyorum onu içimde ?

Ne bu tüm yaptıklarım ?

Ki bunu farketmesi..Hala ordamı deyip Perdeyi aralaması korktugu içinmidir?

Başka bi izahı varmı bunun?

Okula gitmek istiyorum evet.2 senelik otomotiv bölümü..ama çekiniyorum..malum yaş...

Herhangi bi meslek olmayışı ve şuan yaşadıklarım vede yaşayacaklarım ürkütüyor beni özellikle meslek konusunda..

Her yol okula çıkıyor aslında..

Elbetteki okulum engel degil.

inan hiçbişey bilmiyorum.
        ne yapmalıyım ? neler yapmalıyım ?

nasıl yapmalıyım ?

hangi yolu izlemeliyim ?

Yorum

ben geçmezdim çünkü tanımadığım biri, napacağını kestiremediğim biri.. erkekler daha atak bu konularda ama kızlar bazen temkinli olabiliyor. izliyordur henüz belki de dediğin gibi tedirgin olmuştur.. kötü niyetli olmadığını anlamalı.. birşekilde bunu anlatmalısın ama seni tanımıyor bu yüzden olumlu bir tepki vereceğini sanmıyorum açıkcası :roll: önce tanışmanın bir yolunu bulmak lazım ama tanışalım mı diyerek değil :roll:

26 yaş okul için kesinlikle geç değil, sana şuan büyükmüş gibi geliyor ama gerçekten değil.. önemli kararlar bunlar, 2 senelik okul mezunları ço değerli, maaşları da iyi, bence kararlı olup 2 yıllık bir okulu bitirirsen hayatın olumlu yönde ilerler, daha çok yolun başındasın inan bana..

- ilk sırada okul kararı olmalı
          - ikinci sırada kızla tepki çekmeden tanışmanın bir yolu.. aklıma böyle bir yol gelirse yazarım sonra, arkadaşların belki gelir

Yorum

merhabalar..yaş konusunu çok fazla düşünme bence okulu birinci plana al derim, hoşlandığın kıza gelince anladığım kadarıyla arka arkaya gelen sorular, dibe vurmuş hissetme insan bütün bunların altında kendine yoldaş arıyor ki sen böyle bir durumdayken onun hayatına girmesi ne kadar doğru kendin karar verebilirsin, anlıyorum hoşlanıyorsun aşıksın belkide ama önce hayatını toparlamaya sorularına cevap bulmaya calış derim ben (bence)
            Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Arkadaşlar..

Allah razı olsun..

Çok sağolun..

Çok ama çok teşekkür ederim inanın ilaç gibi geldi şuan iki satırda olsa yazdıklarınız..

Çok şey ifade ettiniz yazdıklarınızla inanın çok sağolun...

Okula gitmek istiyorum kesinlikle sizin dediginiz gibi..

Allah nasip kısmet ederse...

Peki bu sızı?

Nasıl tanışabilirim nasıl ?

Nasıl fırsat bulabilirim ?

En azından hadi geçtim hepsinden..Özür dilemek istiyorum yaptıklarım için..

Noktalanacaksa bu şekilde noktalansın...

Bir yol....

Lütfen...

Allahım hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar.

Yorum

O kızla bir şekilde konuş. Bu korkulacak birşey değil. Zaten konuşmazsan bu saatten sonra kendine kötülük etmiş olursun. Kim bilebilr belki gerçekten mutlu olabileceğin, sana geçmişi unutturacak bir ilişki başlar. İnana bana kadınla bu konularda bizden çok daha rahat, biz çok kasıyoruz kendimizi. Yanına git merhaba de ondan sonrası zaten gelir merak etme.

Yorum

Bencede konuş ama sakın araya Birilerini sokarak yapma Bu işi...kalaBalık Bir yerde konuşki oda kendini rahat hissetsin...kendini acındırdığını düşüneceğişeylerde söyleme rahat ol Bu onu etkileyecektir...konuşmaya giderken yanında mutlaka çiçek olsun ama öyle dallı mallı Bişey değil tek Bi gül mesela sapı kısa kesilmiş hiç Birşeye sarılmamış Bigül... en etkilenirdim şahsen...

Yorum

Oncelikle sagolasın degerli arkadaşım...

Nasıl fırsat bulabilirimki...

Ah bi bulabilsem..

En azından ozur dileme babında bile konusmaya razıyım..

Ki O gunden sonra kızcagızda korktu zaten yaptıklarımdan sonra.bi kez bile başını çevirip bakmadı bu tarafada banada...

Başka nasıl olabilir?

Bişeyler olmalı mutlaka.

Ama ne?

Bi yolu mutlaka olmalı bunun..
                    Lutfen...

Sagolun hepiniz gercekten.

Yorum

Kız kaç yaşında üniversite öğrencisi mi yoksa lise mi? Bunu merak ettim ben..
                      Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Lise ogrencisi...Bildigim lise sona gidiyor.

Yorum

Desenize kardesim sen ne bicim adamsin diye...aramizda nerden bakarsan 7-8 yaş var.

Bişeyler yapmalıyım.. Ama ne.

Ne yapmalıyım ne ?

Tavsiyelerinizi ogrenmek istiyorum arkadaslar.

Lutfen...

Saygilar.

Allaha emanet olun.

Yorum

Durumu objektif olarak değerlendirmek gerekirse gerçekten zor bi durum..Kızın nasıl bir ailesi var bilmiyorum ama büyük ihtimal kızı için güzel bir gelecek düşünen, okumasını üniversiteyi bitirip iş bulmasını isteyen bir ailedir..Durum böyle olunca senin o kızla tanışman, ilişkiye başlaman aile tarafından öğrenildiğinde kötü olur..Lise çağındaki bir kişinin üniversiteye hazırlanırken kafasının akrışmaması gerekir..

Lise sanırım artık 4 yıl..İlerde ciddi düşündüğünü varsayarsak nerden baksan 5 yıl beklemen gerekecek..5 yıl sonra her şey ya güzel olur ya da.....

Bence şimdiden vazgeç..Şahsi fikrim..
                            Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Kız kapalı...

Yenge tarafınında uzaktan akrabası.

Kız meslek lisesinde okuyor.

Bilmiyorum..

Sanırım haklısın.

Sanırım değil,

Haklısın.

Çok sağolasın...

Yorum