Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eski sevgili ve bebeği..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eski sevgili ve bebeği..

Bugün ortak bir arkaşımızla yürürken mahallede eski sevgilime rastladık, yanında henüz çok küçük olan bebeği vardı. Kendisi yıllar önce benden giderken arkasında çok fazla acı bırakmıştı. 2 sene depresif takılmıştım. Ve o zmandan bu güne kadar yolda beni görse başını öne eğip öyle geçerdi. Gecen yaz evlendi. Ben de gelinlikle evden çıkarken onu izledim. Sonra bebeği oldu. Neyse uzatmayayım.
    Bugün, heralde yanımda ortak arkadaşımız (ki onun daha yakın arkadaşı) olduğu için durdu... Bana merhaba dedi gülümseyerek. Bende merhaba dedim. "Bu da ufaklık heralde" dedim. Ufaklığa baktım.. Çok tatlı çok şeker..
    Annesi de halen o duru ve muhteşem güzelliğinde. Kısa bir andı.. Bizimkilere selam söyledi ve ayrıldık.. Ama o an hissettiklerimi anlatacak kelime yok bu dünyada. Anlatabileceğim kadarıyla; bir an o bebeğin bizim bebeğimiz olabileceği hissi, onun artık bir anne olması ve anne olmanın ona ekstradan kattığı güzellik ve iyilik, 5 seneden sonra ilk kez sesini duymak gülümseyişini görmek... Allah'ım bu ne değişik ne muhteşem bir his. Beni nelerle sınıyorsun ? bana neler gösteriyorsun ? Binlerce kez teşekkürler.

diyecek söz bulamıyorum.. ne güzel olmuş..
    birgün senin de sevdiğin biriyle beraber mutlu olmanı ve yavrunu aynen onun yaptığı gibi kucaklamanı, geçmişi gülümseyerek hatırlamanı, eski sevgiliyle karşılaştığında aynı saygı ve özeni göstermeni dilerim..

Yorum

Teşekürler benim zaten hayalim birlikte cocuklarımızı gezdirirken karşılaşmamız. Şu yalan dünya böyle anlarla anlam kazanır bir tek.

Yorum

Hayatta olmayacak diye bir şey yok...
        Sen bir zamanlar sevdiğin kızı görmüşsün ve belkide yıllar önce ikinize ait bir bebeğin hayalini kurarken onun bir başkasıyla olan bir bebeğini görmek sanırım biraz üzücü olabilir...
        Umarım hayatında sende böyle bir mutluluğu yakalarsın...

Yorum

senın adına çok uzuldum arkadaşım inşallah hakında hayırlısı olur inşallah bıgun onu gordugunde mutlu oldugun kadar mutlu olursun

Yorum

...ayrılma sebebiniz neydi bilmiyorum..yazını okurken sonunda..eski sevgilin için kırgın belki kızgın ifadeler kullnacağını sandım..ama sen öyle güzel şeyler yazmışsın ki..sevipte mutlu sona ulaşmasanda gösterdiğin bu iyiniyet,iyi dilekler...aşk acısı çekenlere örnek olsun..çok güzel,çok hoşuma gitti..
            yarın çok geç olabilir...

Yorum

Hayat bazen değişik güzellikler çıkarır önümüze. Senin de önüne çıkarmış. Artık o kendi hayatını çizmiş, sende kendi hayatını çizeceksin. Sonra belki arada sırada böyle karşılaşırsınız..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
                ...ayrılma sebebiniz neydi bilmiyorum..yazını okurken sonunda..eski sevgilin için kırgın belki kızgın ifadeler kullnacağını sandım..ama sen öyle güzel şeyler yazmışsın ki..sevipte mutlu sona ulaşmasanda gösterdiğin bu iyiniyet,iyi dilekler...aşk acısı çekenlere örnek olsun..çok güzel,çok hoşuma gitti..
                bende sonunda kötü şeyler yazacağını düşünmüştüm,,,ne güzel bir yüreğin var..tebrikler

Yorum

Teşekkür ederim.. Olumsuz duyguları bir kenara bırakınca insan böyle güzel şeyler hissediyor. Ben o insanı yaklaşık 2 sene önce affedebildim ve mutlu olmasını diledim. Bende ki fotoğrafları ve mektuplarını 1 ay önce yırtıp atabildim. Fakat unutmak diye birşey söz konusu değil, ölene kadar onu unutamayacağımı biliyorum, istemem de.. Mutlu olmak hepimizin hakkı, o da mutlu olmayı gerçekten hakeden bir insan. Neyse... güzel yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

Yorum

Yorum yazmıyayım dedim ama yine de tutamadım kendimi
                    Sevdiğinin mutlu olduğunu bilmek kadar güzel birşey yoktur,ve de üzgün sıkıntılı olduğunu da bilmekten de kötü birşey sanırım.
                    Kendimi senin yerine koydum, bir zamanlar beraber hayal kurduğum,bebeğimize gelecek hazırladığım insanı,çocuğuyla yıllar sonra karşınızda görmek şiddetli bir kalıp ağrısı yapardı bende.. Gerçekten çok büyük bir sınama.
                    Ben ki şuan sevdiğim kişiye bile onu sevdiğimi söyleyemiyorum.Birkaç yıl sonra başka bir kızla evlenmiş olması,çocuğunun olduğunu düşünmek beni çok incitiyor sanki..Ama o kişi çok yakın arkadaşım.Benim hep mutlu olmamı ister,beni inciticek bişey yapmaktan çok korkar.Bende onun mutlu olmasını isterim.Ben söyleyemesem bile umarım o gerçekten sevdiği biriyle mutlu olur.
                    Ve emirsen,umarım sende çok sevdiğin biriyle hayatını birleştirip,babalık duygusunu tadarsın (=

Yorum

İşleniyor...
                    X