Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evlenmek istemiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• evlenmek istemiyorum

yaa annemin her defasında evlilik sözünden bıktım arkadaşlar
    normal bi kız arkadaş bile istesem ya da ufacıktan lafını yapsam önüme getirdiği iki şey biri evlilik biri para.. hep aynı düşüncelerle beni büyüttü kendi gibi etti.. yok ona bakma, yok şuraya gitme sen karışma hep böle
    hep bide kalıp düşünceleri var hiç esnetmiyo
    bide ben tek çocuğum istiyorum ki azcık hayatın tadını çıkarım
    ama bölede desem ki ben gezcem tozcam falan yaşın 29 gelmiş 30 gelmiş diyo o zaman ben üzülmeye başlıyorum
    bazen hep aynı sözleri ettiğinden sinirlenip ''ben önceki zamanlarımı bile doğru düzgün yaşamadım zaten geç büyüdüm diyorum'' önüne birşeyler buluyorum ki gerçektende öle geç büyüdüm geç atıldım gören 25 falan zannediyor ama ben 29 bitiriyorum kağıt üzerindekini hiçe sayıyorum umursamıyorum
    ben evlenip çoluk çocuk sahibi olmak çocuk yetiştirmek sorumluluk almak bana ters yani birincisi hazır değilim ben öle şeylere
    bir ikincisi ben çok secici biriyim secicilikten evde kalcam
    hadi bulduk diyelim sevdik birini hemde çok sevdik, bakalım o bizi sevecek mi..
    ben evlenirsem ki eğer çok sevipde aşık olursam evlenirim başka türlü mümkün değil.. özgürlüğüme düşkünüm.. ama anne babada bi yere kadar yani.. oda sanki insanı mecbur kılıyormuş gibi geliyo evliliğe..
    birde dışarda gezerken her kıza bakıyorum.. kendi kendime: acaba çok sevip aşık olsamda böle bakarmıyım gözüm dışarda olur mu diyorum yok yok ben bakmam diyorum bazende yok ben aşık olmadan evlenmem benim gözüm hep dışarda olur diyorum böle işde düşünceler yaşıyoruz vesselam..
    ha öle arkadaşımız falan da yok..
    ancak gidiyorum parkda ya pinpon oynayanları seyrediyorum onlarda bitirirp gidince ya da yalnız başıma kalınca kafam hep bu düşüncelerle meşgul..
    düşünüp duruyorum ama ayrıyaten çokda sıkıntı yapıyorum parkalarda oturup kara kara düşünmekten bıktım
    bugün bile yine aynı sözleri nerdeyse yaptı gitti annem, yine bütün keyfim kaçık..
    yok ben babanı sevdimde mi aldım diyo bana.. kimi alırsan eşin o olur seversin diyo
    hayır diyorum
    ama o hep bu ve buna benzer düşünceleri savunuyo.. bazen öle oluyoruz ki kavga eder duruma geliyoruz bide her gelen giden bana evlilik kanalından giriyo sanki başka bişi yok konuşacak.. arkadaş bi sorsana bi kız arkadaşın var mı sevdiğin biri seni seven var mı derdin var mı yok ne zaman evlenecen evlenmiyon mu.....
    konuştuğum bi abla var ona da anlatıyorum herşeyimi yada böle şeylerimi
    oda; evladım sen ne kadar kompleksli birisin diyo bana
    sanki bi bende var kimbilir kaç tanede ne sıkıntılar var herkezin içini nerden bilcen.. ama en azından arkadaşmız bile yokki onla konuşupda kafa dağıtalımda unutalım oturup kendi kendime kafayı yiyorum normal arkadaş bile arasam annemin tek çıkış noktası bu evlilik..
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

kolay gelsin arkadas,
    kusura bakma eglendim biraz da kendimi gordum sende.
    Umarim aradigin gibi birini bulur onunla mutlu olursun.

Yorum

O da annen. Senin mutlu olduğunu , iyi bir yuva kurduğunu görmek istiyor ...
      Malesef bazen çok baskıcı olabiliyorlar ama öyle ...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

annene bir oyun oynamayı denesen normal kız arkadaşlarından biriyle anlaş. annene evlenmek istediğin kız olarak tanıt, ama kız annenin asla hoşlanmayacağı şekilde davransın. belki annen vazgeçer seni evlendirmekten
        Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

annene gay oldugunu soyle..baskı yapmaz artık..

Yorum

Metin06 çalışıyor musun, annen depresyonda olduğunu biliyor mu?
            Her şey güzel olacak...

Yorum

@Metin06: Evlenmek için hazır değilsen kesinlikle evlenme, yoksa hayatını çıkılmaz bir duruma sürükler. Yaşın gereği her konunun evliliğe gelmesi normal, ancak sen hayatını yaşamak istiyorsan hayat tarzını değiştirmek için bazı fedakarlıklarda bulunmalısın.
              Öncelikle yaşın gereği seninle aynı yaşlarda olan kızlarla çıkman uygun olmaz, çünkü hepsi evlilik düşünceği için karşındakini oyalamış olursun ve onun zamanını harcadığın için sana vicdan azabı çektirir.
              Çok genç kızlarlada düşüncelerinin uyuşması zor olur.
              Bu yüzden birisiyle çıkmak yerine, akşamları dışarı çıkmalısın. Yeni bir arkadaş ortamı oluşturmalı ve geceleri eğlenmelisin. Bu yeni hayat tarzın sonucu artık ailen senin evlenmek için hazır olmadığına kanaat getirip durulmanı bekleyecektir. Ancak bu süreçte annen bu durumu kabullenmeyecek ve oğlunu elinden kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır. Özgürlük olmak herşeyden önemlidir, ancak karşılığı çok ağırıdır. ( Hemen hemen aynı süreçleri yaşadığım için bu kadar net konuşuyorum, anneler oğullarını bir türlü bırakmaz : )

Yorum

aynı benim annem

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aileia View Post
                  kolay gelsin arkadas,
                  kusura bakma eglendim biraz da kendimi gordum sende.
                  Umarim aradigin gibi birini bulur onunla mutlu olursun.
                  doğru eğlenilecek gibi demi.. bi yerde de evlilikle ilgili sözler yaptım millet güldü bana.. akıl yarım ne yaparsın..
                  ben aslında buldum da kaybetti.. benim onu ciddiye aldığım kadar o beni ciddiye almadı..
                  ama yine de saol teşekkürler..
                  bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
                    annene gay oldugunu soyle..baskı yapmaz artık..
                    )) anlamaz ki o öyle şeyleden.. gay desem o neki der.. )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: güç528 View Post
                      Metin06 çalışıyor musun, annen depresyonda olduğunu biliyor mu?
                      çalışmıyorum biraz iş fobisi var bende.. korkuyorum.. belkide yersiz ama elimde değil.. bilmiyor ama hergün skıntı strees yaptığı mı anlıyor zaten yaptığım sıkıntı streesler fiziksel tepkime olarak baş gösteriyor..
                      çok kötü zamanlara girdim yine.. aklımdaki şeyler hep aynı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zulliger View Post
                        @Metin06: Evlenmek için hazır değilsen kesinlikle evlenme, yoksa hayatını çıkılmaz bir duruma sürükler. Yaşın gereği her konunun evliliğe gelmesi normal, ancak sen hayatını yaşamak istiyorsan hayat tarzını değiştirmek için bazı fedakarlıklarda bulunmalısın.
                        Öncelikle yaşın gereği seninle aynı yaşlarda olan kızlarla çıkman uygun olmaz, çünkü hepsi evlilik düşünceği için karşındakini oyalamış olursun ve onun zamanını harcadığın için sana vicdan azabı çektirir.
                        Çok genç kızlarlada düşüncelerinin uyuşması zor olur.
                        Bu yüzden birisiyle çıkmak yerine, akşamları dışarı çıkmalısın. Yeni bir arkadaş ortamı oluşturmalı ve geceleri eğlenmelisin. Bu yeni hayat tarzın sonucu artık ailen senin evlenmek için hazır olmadığına kanaat getirip durulmanı bekleyecektir. Ancak bu süreçte annen bu durumu kabullenmeyecek ve oğlunu elinden kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır. Özgürlük olmak herşeyden önemlidir, ancak karşılığı çok ağırıdır. ( Hemen hemen aynı süreçleri yaşadığım için bu kadar net konuşuyorum, anneler oğullarını bir türlü bırakmaz : )
                        doğru diyorsun.. ben arkadaş ve arkadaş ortamına muhtaçım.. aslında çoktu ama hep dağıldı millett.. beni unutanları bile unutmadım çok erkek ve kız arkadaşım oldu ama şimdilerde yeni ortam bulamıyorum ya da yaratamıyorum hiç tanımadığın insanların içine de girmek cesaret istiyor bi cafeye gitsem akşama kadar tek başıma oturacağıma eminim.. arkadaşlarımın bazıları işde bazıları ya tatilde ya da memleketlerinde.. zaten sıcak havalar insanı bunaltıyor.. akşama kadar evde kafayı yiyorum.. annemin sözleride çabası..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Metin06 View Post
                          doğru diyorsun.. ben arkadaş ve arkadaş ortamına muhtaçım.. aslında çoktu ama hep dağıldı millett.. beni unutanları bile unutmadım çok erkek ve kız arkadaşım oldu ama şimdilerde yeni ortam bulamıyorum ya da yaratamıyorum hiç tanımadığın insanların içine de girmek cesaret istiyor bi cafeye gitsem akşama kadar tek başıma oturacağıma eminim.. arkadaşlarımın bazıları işde bazıları ya tatilde ya da memleketlerinde.. zaten sıcak havalar insanı bunaltıyor.. akşama kadar evde kafayı yiyorum.. annemin sözleride çabası..
                          @Metin06; Kafede yeni arkadaş edinmek senin için değil, ( istisnaları hesaba katmazsak ) herkes için çok zordur. Yeni bir ortam için yabancı dil ve müzik kursuna, yüzme havuzuna veya diğer spor yapılan yerlere, okumayı seviyorsan yeni fikirlerin tartışıldığı kitap kuluplerine gidebilirsin.
                          Buralarda insanlarla tanışabilirsin zaten insanlar zaman geçirmek ve eğlenmek için gelmişlerdir, kafeye insanlar yeni biriyle arkadaş olmak için değil, var olan arkadaşlarıyla sohbet etmek için gider.

Eğer gerçekten iş fobin varsa, öncelikle bu sorunu halletmen gerekir zaten iş yerinde de yeni bir orta olacağı için arkadaşta edinebilirsin.

İş fobin için ilaç tedavisi ve psikoterapi faydalı olur. Çok fazla zaman kaybetme.

Yorum

bence koyver gitsin zorlarsan bi halt olmaz arkadas edinmede. en azından bana öle oldu. ne zaman iş ortamına giriosun o zaman arkadas oluyo gibi oluyo ama püff.( çok mu karamsarım ne) ya da sen bana bakma :S

Yorum

evlilik bir insan için en önemli şey hayatda acele getirmeye gelmez
                              Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                              sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İşleniyor...
                              X