Duyuru

Collapse
No announcement yet.

otohipnoz yapabilen var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest started a topic otohipnoz yapabilen var mı?

otohipnoz yapabilen var mı?

evet yapıyorum.. başarıyorum ve çok iyi geliyor diyen arkadas varsa..
    lütfen tekniklerini ve deneyimlerini bizimle paylaşsın.. tsk ederim

• Umut34
    replied
    Oto Hipnoz Hk.

Oto hipnoz sanıldığı gibi tehlikeli bir şey değil. Oto Hipnoz’u öğretici dış kaynaklı kitaplar mevcuttur.

Nasıl yapılacağını 2004 yılında İngiltereden getirtiğim “Self Hypnosis” adlı kitaptan öğrenmiştim. Ancak nasıl yapılacağını öğrenmek kafi gelmiyor. Tesirli olabilmesi için çok kaliteli ses kayıt sistemi gerektiriyor. Kayıt edeceğiniz sözleri bir kağıda yazdıktan sonra uygun tonlarda heyecana kapılmadan, kekelemeden sessiz bir ortamda mikrofon karşısında okumanız gerekiyor. İşin zor tarafıda bu oluyor. Ben denedimsede herhalde işin zor tarafı yüzünden olsa gerek beklediğim neticeyi alamadım.

Bunun yerine işin kolayına kaçıp http://www.hypnosisaudio.com/ ‘dan gene 2004 yılında getirttiğim İngilizce lisanlı “Complete Relaxation”adlı oto hipnoz CD’sinin (şimdi mp3 olarak indirmek mümkün) her nekadar hipnoz transına girmedimsede gevşeme bakımından çok faydasını gördüm ve görmekteyim.

Şimdi ülkemizde buna benzer tecrübe ettiğim Türkçe hipnoz CD’leride var. Fakat maalesef hypnosisaudio.com’dakilerle aynı kalitede değiller, bu yüzden pek tavsiye edecek durumda değilim.

Leave a comment:

• ranil
    replied
    Re: otohipnoz yapabilen var mı?

Orjinal yazı sahibi: ruhaniyet
    evet yapıyorum.. başarıyorum ve çok iyi geliyor diyen arkadas varsa..
    lütfen tekniklerini ve deneyimlerini bizimle paylaşsın.. tsk ederim
    otohipnoz yapan insanın buralarda olacağını zannetmiyorum..
    ama bu tek başına olabilecek bir şey değil ..mutkala bu işin erbebıyla yapılabilir diyorum...bu benim fikrim tabiki...

Leave a comment:

• emirsen
    replied
    Çok tehlikeli işler bunlar bulaşmayın derim. Yapmadım ama biliyorum.

Leave a comment:

İşleniyor...
X