Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Orta yaş depresyonu mu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Orta yaş depresyonu mu?

40 yaşını geçmiş site sakinleri var mı buralarda? Ben 40lı yaşlarıma başladığımdan beri bir garip oldum..Son zamanlrda iyice kararmaya başladı içim..İlerisi için kendi adıma umudum kalmadı..Artık yapacağımı yaptım bundan sonra kariyer yok aşk yok yok yok..Ölümü mü bekliycez yani? Söylesenize benim gibi hisseden var mı? 50 yaşında kimse var mı mesela bu atlatılıyor mu yoksa daha mı kötüye gidecek?

insanin ruhsal durumunun iyiliki dercesini 40 kata bolersek.
    cevrenizde gördüğünüz normal diye tanimladiğiniz kisileri 26..27. katlara tekabül ederler
    ruhsal yasam enerjisi yasam isteği azaldikca yani asağı katlara doğru indikce ruhsal hastaliklar artar
    27. kattan yukarilara çıktikça ysam sevinci artar
    yasi ne olursa olsun kötü olaylar ve insanin cevresindeki kötü kisiler bizim asağı katlara doğru kaymamiza neden olur
    40 yasinda boyle olmasi bana göre erken
    yas ilerledikcede insanlarin coğunlğu 26. kattan daha asaği inmeye baslar
    eğer normallerin olduğu 27. kattan daha yukarilara doğrui yükselirsek isterseniz 60 isterseniz 80 yasinda olun yasam enerjiniz yasam sevinciniz ve hayttan aldiğiniz zevk kaybolmaz
    30 ile 40 katlar arasinaki bir kisi hayati doya doya verimli basarili haz gcinde yasar
    40 yasinda muhtemelen sizin cevrenizde olumsuiz olaylar olmusturki kendinizi boyle kötü hissediyorsunuz
    insanin yasam dinamikleri var bu dinamiklerini kaybettikce ruhsal durumu asağılara doğru kayar
    bu dinamiklerle iliskilerimizi ve bağlarimizi güçlü bir sekilde devam ettirmezssek 20 dede 30 yasindada depresyonbelirtileri gecirmeye baslayabiliriz
    yasam amaclari ediniorsaniz yaraticı islerle ugrasip bunlari diğer insanarla paylasiyorsaniz
    aile bağlakrinizi ve iliskihekriniz kuvvetlendiriyorsaniz
    cevrenizdeki arkadas guruplarinizla iletisimizi iyi bir ekilde devam ettiriyorsaniz
    doğa ve canlilara sevgi ve yarar sağlıyorsaniz
    yukarida kalirsiniz.kac yasinda olrsaniz olun mutluluğunuz devam eder
    cevrenizdeki dinamiklerinize zarar vermeye basladikca mutsuz olmaya baslarsiniz
    pm den özel durumlarinizin anilizini ayrica yapabiliriz isterseniz
    yasan dinamik problemleriniz varmi anlasilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilimci
      insanin ruhsal durumunun iyiliki dercesini 40 kata bolersek.
      cevrenizde gördüğünüz normal diye tanimladiğiniz kisileri 26..27. katlara tekabül ederler
      ruhsal yasam enerjisi yasam isteği azaldikca yani asağı katlara doğru indikce ruhsal hastaliklar artar
      27. kattan yukarilara çıktikça ysam sevinci artar
      yasi ne olursa olsun kötü olaylar ve insanin cevresindeki kötü kisiler bizim asağı katlara doğru kaymamiza neden olur
      40 yasinda boyle olmasi bana göre erken
      yas ilerledikcede insanlarin coğunlğu 26. kattan daha asaği inmeye baslar
      eğer normallerin olduğu 27. kattan daha yukarilara doğrui yükselirsek isterseniz 60 isterseniz 80 yasinda olun yasam enerjiniz yasam sevinciniz ve hayttan aldiğiniz zevk kaybolmaz
      30 ile 40 katlar arasinaki bir kisi hayati doya doya verimli basarili haz gcinde yasar
      40 yasinda muhtemelen sizin cevrenizde olumsuiz olaylar olmusturki kendinizi boyle kötü hissediyorsunuz
      insanin yasam dinamikleri var bu dinamiklerini kaybettikce ruhsal durumu asağılara doğru kayar
      bu dinamiklerle iliskilerimizi ve bağlarimizi güçlü bir sekilde devam ettirmezssek 20 dede 30 yasindada depresyonbelirtileri gecirmeye baslayabiliriz
      yasam amaclari ediniorsaniz yaraticı islerle ugrasip bunlari diğer insanarla paylasiyorsaniz
      aile bağlakrinizi ve iliskihekriniz kuvvetlendiriyorsaniz
      cevrenizdeki arkadas guruplarinizla iletisimizi iyi bir ekilde devam ettiriyorsaniz
      doğa ve canlilara sevgi ve yarar sağlıyorsaniz
      yukarida kalirsiniz.kac yasinda olrsaniz olun mutluluğunuz devam eder
      cevrenizdeki dinamiklerinize zarar vermeye basladikca mutsuz olmaya baslarsiniz
      pm den özel durumlarinizin anilizini ayrica yapabiliriz isterseniz
      yasan dinamik problemleriniz varmi anlasilir
      ne kadar doğru bunlar böyle.. ben de bir ay öncesine kadar sıkıntılı bir ruh halindeydim, fırsatlarım oldu, yeni amaçlarım ve sanırım şimdi 27 den yukarıya çıkmaya başladım ve bu başta moralimi etkiledi, sosyal ilişkilerimi belirgin etkiledi..
      umarım hep güzel fırsatlarımız, heyecanlarımız olur..

Yorum

Suyun yüzeyinde kalmaya çalışmaktan yoruldum galiba...Aslında kendimi hep şanslı bir insan olarak görmüşümdür ama bu günlerde geleceği karanlık görüyorum..Dünyanın da gidişi iyi değil..Amaçlarımı gerçekleştirmek için bir şeyler yapıyorum ama bunlar için kendi kendime çabalayıp duruyorum kimsenin umurunda değil ki..Kendimi yalnız hissediyorum, sonra arkadaşlarıma bakıyorum onlar da yalnız..Çocuğum için endişe ediyorum ne yapacak bu acaip dünyada? Hayvanları doğayı sever korurum ama o konu da beni çok üzüyor zaten bu korkunç düzende ne hayvanı ne doğası? Daha geçen gün gözümün önünde bir araba bir köpeği ezdi gazladı devam etti yoluna.
        Bazen diyorum tamam yoruldun bırak teslim et kendini depresyona...ama zaten içindeyim hiç çıkmadım ki.Bu durumum hiç düzelmeyecek hiç umudum yok hiç.. hiç...

Yorum

Aslında hayat 40 yaşınd a başlıyor denilebilir, herşeyi iiyi görüp tanıyabiliyorsun mantıklı davranabiliyorsun (sağlıklı bir birey isen) ömrünün ortasındasın, bu hayatın birde sonbaharı var..
          Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Re: Orta yaş depresyonu mu?

Orjinal yazı sahibi: ahgene
            40 yaşını geçmiş site sakinleri var mı buralarda? Ben 40lı yaşlarıma başladığımdan beri bir garip oldum..Son zamanlrda iyice kararmaya başladı içim..İlerisi için kendi adıma umudum kalmadı..Artık yapacağımı yaptım bundan sonra kariyer yok aşk yok yok yok..Ölümü mü bekliycez yani? Söylesenize benim gibi hisseden var mı? 50 yaşında kimse var mı mesela bu atlatılıyor mu yoksa daha mı kötüye gidecek?
            evet bende 40 yaşımı bitirenlerdenim ama kendimi karamsar hissetmenin tersine daha iyi ve olumlu hissediyorum..
            hayatı bu basamaktan izlemek daha güzel görünüyor bana..
            gençliğin telaşlarını bitirmiş ama olgunluğun verdiği tecrübelerle yaşamı kucaklamak beni dahada mutlu ediyor..
            gençlimizdeki yaşadığımız tecrübesizlikler,hataları birer deneyim gibi görmek ve tekrarlamadan yol almak beni daha farklı bir insan olmak yolunda olumlu yönde çok değiştirdi..
            çocuklarım büyürken,her an onlarla beraberken,yaşadıkları her an a tanık olmanın keyfini şimdi daha iyi anlıyorum..
            yaşamış olduğum olumlu yada olumsuz ne varsa gülümseyerek hatırlıyorum..
            ben bu yaşımı çok seviyorum..
            <div>Kimilerine sadece bir forum..ama bize AİLE..</div><br />

Yorum

Türkiye şartlarında orta yaşın 50 olduğunu düşünmüyorum.yaş 35 oldumu yarılanıyor hayat.beni tanıyanlar bilirler,33 yaşındayım ve şimdiden orta yaş bunalımına girdim.
              Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Bir yerde okumuştum.
                Eğer yaşamınızda daha yapacak çok şeylerin olduğunu hissediyorsanız,ve arzularınızı gerçekleştirmek için kendinize <Daha zamanım var>diyorsanız,GENÇSİNİZ...

Ama eğeryapacaklarınız için<KALAN>Zamanı hesaplamaya başladıysanız,yaşınız kaç olursa olsun,ortayaşınızı geçmişsiniz demektir.

Her yaşın bir özelliği ve güzelliği vardır,her çizgi bir yaşanmışlıktır,bir tecrübedir.
                Ben de 50 ye yaklaşmış bir kadın olarak <Daha çok zamanım var>diyorum
                Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

45 yaşlarında bir tane hayatla dalga geçen bir herifinbiri vardı.. :roll:

Nerelerde..bu başlığa çoktan gelmiş olması gerekir..bir aralar bana depresyonda olduğunu söylemişti..kesin yaşla ilgiliydi..(benim tahminim.. )

Ben henüz başlığa yorum yapamıyorum.40 lı yaşalara geldiğimde bu başlığı bulup yorum yapacağım..söz..

Yorum

Walla annem 49 yaşında bn ise 22 yaşındayım.Annem kendini 20 yaşında hissediyor. Bn ise 60 yaşında hissediyorum kendimi.Bu duygusal yapı meselesine bağlı bişey

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selanikli
                      Walla annem 49 yaşında bn ise 22 yaşındayım.Annem kendini 20 yaşında hissediyor. Bn ise 60 yaşında hissediyorum kendimi.Bu duygusal yapı meselesine bağlı bişey
                      Çok şaşırdım..çünkü aynı durum annemle benim aramda da var..

Sürekli kendimi gencecik hissediyorum diyor, öyle enerjikki..oysa ben.. genelde kolumu kıpırdatmaya halim yok..ben Ondan dünyaya geldim ama aramızdaki farka bakın.. :?

Yorum

İyi tamam da ben kendimi çocuk gibi hissediyorum aslında..Herkes de yaşımı öğrenince pek bir şaşırıp bu gençliği neye borçlusun diye soruyor.O zaman düşünüyorum "ne yani şimdi ben yaşlı mıyım ki böyle diyorlar??" Sonra iş yerindeki yeni elemanlar bana abla diye hitap ediyor, aynaya baktığımda suratımı çökkün ve gölgeli görüyorum.Birine aşık oluyorum o beni fark etmiyor bile..E ne kaldı geriye?

Yorum

Ne yapalım azıcak hava atalım dedik..çok güzel ağzımın payını verdiniz..

Bu sayfada bebek, bizim sayfamızda da çucuk yapmışsın beni.
                          Peki öyle olsun herif abi..

Yorum

süpersiniz
                            bu ikon mu diyorsunuz onlarda cok sevimli
                            mahebbetiniz bol olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gülben
                              Ne yapalım azıcak hava atalım dedik..çok güzel ağzımın payını verdiniz..

Bu sayfada bebek, bizim sayfamızda da çucuk yapmışsın beni.
                              Peki öyle olsun herif abi..
                              boşver at havanı kızım sen ... herifin1i yaş depresyonuna girmiş ...sen demişsin .. hehe ondandır ondan...

herifin1i paylaştığın yazı çok güzeldi...
                              bende 40 yaş merdivenlerini tırmanmaya başladım ...ama kendimle çok barışığım ...yüzümdeki çizgiler hoşuma gidiyor ...onlar bana hayatımı hatırlatıyor..hani derler ya insan hissettiği yaştadır diye ...ben değişkenim bazen 7 bazen 40 hissediyorum ..doğan cüceloğlunun dedği gibi içinizdeki çocuğu hiç bırakmayın...ben kendimi ve yaşımı seviyorum ..
                              bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

İşleniyor...
                              X