Duyuru

Collapse
No announcement yet.

terapist gibi bir arkadaş olur mu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• terapist gibi bir arkadaş olur mu?

Ben psikoloğa gitmek istediğim zaman eşim;
    - insana en iyi terapiyi arkadaşı yapar,
    arkadaş edin" diyor.
    ben öyle bir arkadaş bulamadım şimdiye kadar.nerde hata yapıyor olabilirim?

ben de bulamadım bunun cevabı varsa ben de öğrenmke isterim

Yorum

Neden eşin arkadaş olmuyor?

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

keşke öle bi arkadas olsa. keşke o da bizm olsa:/

Yorum

Herkes kendi derdine düşmüş,öyle birini bulmak zor.Ben aramadan beni arayan soran çok az arkadaşım var.Artık karar aldım beni aramayanı ben de aramıyorum ve bu benim için çok iyi bir terapi oluyor,hayatta yalnızlığa alıştırıyor beni.

Yorum

Olabilir ama arkadaşdan öte dost diyebilceğin biri olması lazım.
            3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

bence yanlış bir akıl verme..şöyle ki, eğer psikolojik bir sorunun varsa, gerçek anlamda bir sorun, asla bir arkadaş-dost, yani uzman olmayan bir kişi sana yardım edemez..bunu bu kadar net söylüyorum çünkü, başımdan öyle bir olay geçti..şöyle ki, eski erkek arkadaşım, en yakın dostumdu bir zamanlar..ve bilmeden onu "ilk terapistim" yapmışım..herşeyimi anlatmış, sorunlarımı dinlemiş, beni anlamış gözüküyordu..ama asla bir uzman gibi size yardım edemez..çünkü ne oluyor, siz ona herşeyinizi anlattığınızda, artık ona bambaşka anlamlar yüklüyorsunuz.. arkadaştan çok, bir doktor gibi sizi iyileştirmesini, size ışık tutmasını bekliyorsunuz.. bekliyorsunuz, bekliyorsunuz...ama yok... ve "anlatıyorum, o da dinliyor, ama sonuç?"..sonuç yok işte... ve siz, o "sonucu" almak için anlattığınızı anladığınızda, sinirlenirsiniz.. çünkü o arkadaşınızdan çok şey beklemişsinizdir.. ve en sonunda arkadaşlığınız da gider, umutlarınız da, insanlara inancınız da...
              okuduğum kitapta da aynı teşhiş yapılmıştı.. deniliyordu ki, "terapist idealleştirilir, söylediği sözlere uyulur, hasta hayat kurtarıcısına bağlıymış gibi hisseder".. ve sen, hiçbirşey bilmeyen, uzman olmayan bir arkadaşına, bu görevi yüklersen, sonuç daima umutsuz olur..yıkıcı olur senin için..
              I've been alone all along

Yorum

İşleniyor...
              X