Duyuru

Collapse
No announcement yet.

..östrojen için bitkisel ilaç,gıda vs..biliyormusunuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ..östrojen için bitkisel ilaç,gıda vs..biliyormusunuz?

...östrojen tedavisi kadınlarda meme kanseri riskini arttırıyormuş...dr hastaya(bana) kullan ya da kullanma demiyor-diyemiyor..çünkü sorumluluk almak istemiyor...(fibrokistik yapım varmış!)..

..piyasada östrojen sağlayan bitkisel ilaçlar varmış yada çay,gıda vs..bunları bilen ,kullanan var mı?..işe yarıyor mu?...nekadar kullanmak gerekir?
    yarın çok geç olabilir...

nanenin ve düzenli seksin kadınlarda östrojen hormonunu artırdığını biliyoırum sen yine de araştır..
    GüzelBakanGüzlGörürGüzlGörenGüzl Düşünür

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ritanil
      nanenin ve düzenli seksin kadınlarda östrojen hormonunu artırdığını biliyoırum sen yine de araştır..

...ada çayı da iyiymiş..aldım..bi fincan içiyorum ama tadı bana göre çok kötü..."solgar" marka bitkisel ilaç varmış..onu deneyebilirim..biri çıkıp deseki;"ben şunu kullandım gerçekten iyi"..çok işime yarıycak

Yorum

HAYIT otu yada HAYIT suyu kesinlikle araştırmalısın!!!Nasıl kullanıldığını bilmiyorum ama düzenli olarak 6 ay gibi uzun bir süre kullanıldığında tamamen etkisini gösteren bir bitkiymiş.Bende kullanmayı planlıyorum Doğum kontrol haplarını kullanınca şişkolaşmaktan korkuyorum bende de polikistik over sendromu diye bişey varmış bir nevi adet düzensizliği yeterli düzeyde yumurtlayamama...Bu tüylenme ve zamanla göbek çevresinde yağlanma giderek şeker hastalığı,obezite,(tabiki yaşlandıkça)Ve kısırlık v.s. her türlü sorun yaratıyormuş Hatta birçok psikolojik rahatsızlığıda hormon bozuklugundan dolayı tetiklediğini okudum.Malesef kullanıdığım ilaçta ek olarak o adet düzenimi bozuyor. Bakalım nolacak ?Gittiğim doktorlarda bu işin üstüne hiç düşmeden ilacı yazıp good bye dediler.İlaç kilo aldırıyorsa yemeyeceksin dedi iştahımı açan boğazmı yemek yemediğim zaman yakan bir mide nasıl olurda beni yemek yedırmeden durdurabilir?Sen ne anlarsın dedim Ya ilaçkullanmayacaksın ya epilasyon yaptıracaksın eee tüylenmeminin önüne geçtik diğer faktörleri nasıl engelleyeceğiz başka bir tedavileri yokmuşmuş 8) Ne desem bilemedim pekala bizde epilasyon yaptırmayı biliyoruz herhalde deyip odayı terkettim yazdığı ilaçta hala rafımda duruyor yapacak bişey yok o bana bakıyor ben ona.
        GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

hayıt otu...içilebilecek bişeyse (umarım tadı çok kötü değildir) denerim...istikrarsızım bu konularda..ama bu sefer iş ciddi..umarım işe yarar...tşk

Yorum

Adaçayı,Soya fasulyesi,Civan perçemi,Anason ve Maydonozda bulunduğunu biliyorum ama bu tür bitkilerin kullanımı ancak dr önerisi ile kullanılmalıdır.

Bol bol maydonoz tüketmelisin bunun zararı olacağını sanmıyorum.
            Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
            Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iris
              Adaçayı,Soya fasulyesi,Civan perçemi,Anason ve Maydonozda bulunduğunu biliyorum ama bu tür bitkilerin kullanımı ancak dr önerisi ile kullanılmalıdır.

Bol bol maydonoz tüketmelisin bunun zararı olacağını sanmıyorum.

adaçayı içmeye başladım...maydanoz pazar sabahları yiyordum sadece kahvaltıda... bu bitkileri kapsıyan hap yok mu?..yutsam daha kolay olucak....

Yorum

Ostrojenin kanser riskini arttirdigi su anki bulgulara gore dogru (kadinda ve erkekte).

Iloya,

Senin yanildigin konu; ostrojenin kaynaginin onemli olmasi. Bu onemli degil. Ornegin pet siselerdeki Bis-Phenol de metabolizmada ostrojeni artiriyor ve bu da kansere ve hatta cocuk ve bebeklerde hormonal bozukluklara (erken blug) yol acabiliyor. Ilactan, bitkiden, pet siseden.... sonucta ayni kapiya cikiyor hepsi. Eger bir tedaviye ihtiyacin varsa; bu artilari ve eksileri ile degerlendirilir ve ona gore ilac tedavisine baslanir ya da baslanmaz. Fibrokistik yapinin risklerini doktorunla konusman, ve tedavi konusunda belki ikinci bir doktordan gorus alman sein yararina olur. Maydanoz ile tedavi edilecek durumlar degil bunlar.

Yorum

İşleniyor...
                X