Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye'nin En Önemli Sorunu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Türkiye'nin En Önemli Sorunu

Geçenlerde kendime sordum: “Acama Türkiye’nin en önemli sorunu ne?” Aynı soruyu şimdi size soruyorum: Türkiye’nin en önemli sorunu sizce nedir?
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

devleti perde arkasında yöneten gizli odaklar günümüz ismiyle ergenekon

Yorum

Türkiye'nin bence en önemli sorunu kendimizi önemsemek, önemsediğimiz için eleştirememek, eleştiremediğimiz için de öğrenememektir.

Eleştirmek için de haliyle okumak, araştırmak ve düşünmek gerekmektedir. Okumaya, araştırmaya alıştırılmamış ezber ağırlıklı yetiştirilmiş bir toplumun kendisini sağlıklı bir biçimde eleştirmesini nasıl bekleyebiliriz ki?

Görüldüğü üzere sorun zincirleme bir reaksiyon halini almış bulunuyor. Sorunun oluşumunda psikolojik, sosyolojik ve ekonomik etkenler ağırlıkta. Çevremizi sıkı sıkıya saran bu kültür değişmedikçe yol alabilmemiz zor görünüyor.

Ama unutmayalım ki umut her zaman vardır. Tarihte her etki bir tepki doğurmuştur ve değişmeyen tek şey değişimdir. Ben tarih boyunca her zaman tekerrür etmiş bu önermelerdeki gerçeklik payına güvenerek değişme ve aydınlanma yolunda ilerleyebilçegimizi düşünüyorum.
      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

İşleniyor...
      X