Duyuru

Collapse
No announcement yet.

en sevdiğiniz parfüm hangisi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

şu aralar caramel çikolata kokularına bayılır oldum kullannan var mı varsa markasını söylerseniz iyi olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: satanstoystore
      Penguen geri donmeye karar vermis, Garfield gitmis. Pengueni seviyorum ben ne yapayim!
      ne demek bu anlamadım :?

Yorum

uzun süre hasret kaldığım birine kavuşunca duyduğum koku...beni bundan daha iyi hissettiren bir koku bilmiyorum....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirsen
          Miss Dior Cherry kullanan yok sanırım aranızda. Bayanda favori parfümümdür.
          Kendim de zaman zaman Pi, Rochas, xs black, CK Contradiction kullandım. Şimdilerde para vermiyorum parfüme. Kendi kokum güzel.

Devamli birbirine benzeyen yeni kokularin piyasaya cikmasindan fenalik geldi bana. Miss Dior Cherry ile DKNY Red Delicious ayni koku......

Yorum

DKNY nin o parfümünü de hiç sevemedim ben niye bilmiyorum da hiç hoşuma gitmiyo
            just a smile

Yorum

Orjinal yazı sahibi: crystalsun
              ben de onu sevmedim be delicious daha güzel

Yorum

Orjinal yazı sahibi: crystalsun

Evet, 80'lerin kimyasal, fazlaca kimyasal kokularina benziyor. Be Delicious da salatalik gibi kokuyor (sisesi de bence elma degil, salatalik seklinde olmaliymis)...... ve onu da erkek kokusu Fahrenheit'a benzetiyorum..... biraz daha hafifi sadece.

Yorum

dalin pembe bebe kolonyası kullanıyorum.kokusu çok hafif.tavsiye ederim

Yorum

Mutluluğun Kokusunu Yapmak Mümün Mü?

Mutluluğun resmini çizmek zor evet ancak mutluluğun kokusunu harmanlamak imkansız gibi görünse de zor değil. Fakat çok emek isteyen ve dikkat gerektiren anlık bir duruma bağlı. Mutluluğun Kokusu Yapılabiliyor!

Mutluğun kokusunu 12 Şubat 2020’de bir deneme ile yapmıştım. Fakat bu koku sadece kişiye özel o anki duruma bağlı.

Örnek olarak: bir kişiye bir hediye aldınız ve o anki sevincini saniyeler içinde analiz ederek dikkat (odaklanarak) beyninizde manen o anın resmini çekerek karışım yaparken duruma göre her anın her saniyesinin analizi ile hangi özü kullanacağınıza karar vermenizdir. Detayları ile kokudaki mutluluk

Mesela: Bizim yaptığım koku ilk bir haber vererek o anda şaşkınlık ve daha sonrasında öyle değil böyle diyerek mutluluğu ikiye katlayarak birinci aşamada buruksu sevinç ve ikinci aşamada ise mutluluğun doruk noktası ile 22 notanın buluşması ile ortaya o anın kokusu çıkmıştı. KARIŞIK NATÜREL KOKULAR
                    Ve çok güzel bir koku oldu tamamen natürel yağlardan yapılan ancak parfüm değil natürel yağları karıştırıp bir şişe içinde mutluluğu da kokusunu da saklıyorduk. UD (OUD)
                    Şuan elimizde değil testerlar ile arada kaynadı. (zaman içinde kısmetse elimizde olur) Daha önceki yazdığım kısa bir kesit

Mutluluğun kokusu için bir anda mutlu olan ve o anda hızlı kişinin durumunu analiz edip kokusunun profilini saniyeler içinde çıkarmak gerek ve mutluluğun kokusu bir tane olamaz olamaz. Her insan farklı mutluluk yaşar her insanın mutluluğun kokusu ile beraber ne zaman nerede ne için neden neye göre mutlu olduğuna göre bir insanın binlerce mutluluk kokusu yapılabilir.

Notalar

Mercan köşk, vetiver, gri amber, lavanta, çikolata, kavun, meşe yosunu, reyhan, gül yağı, gardenya, kasnı otu, champaça, sümbülteber, nergis, Moğol misk, Sibirya misk, sardunya, misk-amber, çay ağacı, bal, Flamingo çiçeği, Diğer notayı unuttum belkide 21… nasıl kokuyor derseniz isteyen olursa anlatırım.

Sonuç!

Her insanın onlarca mutluluk kokusunu yapmak mümkün olabiliyor. Zor gibi görünse de imkansız değil sadece aşağıdaki bazı ip uçları örnek olarak yeterli olacaktır.

Psikolojiden anlamak gerek, insanları analiz edebilme yeteneği olması lazım iken devamla.

Kokuyu para kazanmaktan ziyade zevk ile aşk ile yapmak insanlara öğretmek, bilgi, beceri, hızlı düşünme, anı yakalama hafızada tutabilmek.

Hafızanın ise çok güçlü olması, hayal gücünün fevkalade olması, mutluluğu veya herhangi bir şeyi burunla değil hissi olarak koklayabilmek gerekir.

Son olarak bu karışımı yaparken neleri seçeceğini bilmek, koku hafızasının çok olması, tecrübe, güven ve döngüyü oluşturabilmek vs.

kaynak: https://www.esans7.com/mutlulugun-kokusu/
                    mutluluğun kokusunu yapabilir misin? evet mutluluğun kokusu yapılabilir ve yapıldı. kokunun da mutluluğunu hissetmeyi....

Yorum

İşleniyor...
                    X